Skocz do zawartości

Prostownik


the_rahzel

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje kupić prostownik do max 300-350zł najlepiej z rozruchem żeby w razie potrzeby można było auto odpalić od "kopa"

 

Auta jakie będę potrzebował odpalić/naładować nie przekraczają 2l poj.(zarówno PB jak i ON)

 

Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopię temat. W tym roku już dwa razy musiałem odpalać auto z kabli, a nie było jeszcze dużych mrozów.

Jeżdżę w zasadzie tylko po mieście - do szkoły, czasami do pracy.

Wziąć taki za 50 zł bez bajerów, czy warto dać 200 zł i mieć np. funkcję wspomagania rozruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kupić nowy akumulator i zapomnieć o prostowniku

 

Akumulator jest stosunkowo nowy, kupiłem go w lutym tego roku

 

Są 2 sprawy do zrobienia >

 

sprawdzenia pobór prądu na postoju i ładowanie alternatora.

 

No i jeśli wyjdzie że wszystko w normie , to problemem może być >

 

eżdżę w zasadzie tylko po mieście - do szkoły, czasami do pracy.

 

Kiedyś czytałem/słyszałem iż aby uzupełnić "prąd" zużyty na odpalenie auta silnik musi chodzić 15 minut. Krótkie trasy wykończą każdy akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąć taki za 50 zł bez bajerów, czy warto dać 200 zł i mieć np. funkcję wspomagania rozruchu?

Ile przejeżdżasz kilometrów pomiędzy odpaleniami, bo Gigawat raczej jest dobrym wyborem i albo coś z ładowaniem albo za krótkie odcinki.

Kupuj bez bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąć taki za 50 zł bez bajerów, czy warto dać 200 zł i mieć np. funkcję wspomagania rozruchu?

Ile przejeżdżasz kilometrów pomiędzy odpaleniami, bo Gigawat raczej jest dobrym wyborem i albo coś z ładowaniem albo za krótkie odcinki.

Kupuj bez bajerów.

 

W ostatnich trzech tygodniach dostawał po du*ie bo jeździłem do budowlanego kilka razy w tygodniu oddalonego jakieś 4 km.

Na uczelnię mam 15 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
W ostatnich trzech tygodniach dostawał po du*ie bo jeździłem do budowlanego kilka razy w tygodniu oddalonego jakieś 4 km.

Na uczelnię mam 15 km.

Toż to żaden problem. A sama odległość nie mówi wiele. Ja mam do pracy zaledwie 7km, ale jadę czasem 20 min, a czasem 40, a bywało że i 1,5 godz.

Pytaniem jest, czy ten akumulator jest odpowiedni do Twojego silnika. Jeśli jest odpowiedni, to ja obstawiam to co wcześniej już koledzy napisali, czyli problem z ładowaniem. Albo za słabe, albo przeładowany. U mnie kiedyś padła jedna dioda i akumulator trafił szl... w dwa tygodnie.

Najlepiej podjedź do elektryka, albo do punktu z akumulatorami. Tam sprawdzą Ci na poczekaniu ładowanie i będziesz wszystko wiedział. Nie ma bola, aby roczny akumulator tak fiksował, no chyba, że od początku jest felerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę akumulator poczuje się dobrze jak zrobi się trasę w jedna stronę conajmniej 15km wiec dziennie powiedzmy 30km bez jakiegoś nadmiernego poboru prądu typu radio ;) Najzwyczajniej w świecie masz nie doladowany akumulator.Niestety ale jazda po krótkich odcinkach typu miasto i do sklepu zabija akumulator. Pp pobieramy więcej prądu niż nasz alternator jest w stanie doładować. Tym bardziej że pojemnościowo masz duży akumulator. Wiec jeżeli nie masz możliwości przeleciec 2 razy w tygodniu trasy min 50km to wydaje mi się ze spokojnie wystarczy Ci najprostszy prostownik bez bajerów. Nie potrzebujesz pewnie rozruchu dzięki czemu prostownik będzie tańszy ;) i dla własnej pewności i spokoju warto zmierzyć czy nie ma poboru prądu na postoju :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy akumulator powinien być co jakiś czas doładowany. Przy uruchomionym silniku powinieneś mieć jakieś 14,2 14,4 V. Mój ojciec robi sam prostowniki i wiele osób już kupiło od niego. Jeszcze nikt nie narzekał. Te wynalazki za 50zł czy nawet 200zł to o kant wiadomo czego. Po pierwsze uzwojenia trafa na aluminium, po drugie badziewny mostek prostowniczy. Za 200zł nie będziesz miał rozruchu, same diody prostownicze na mostek będą kosztowały połowę tej kwoty. Do tego trafo na miedzi, obudowa, amperomierz, solidne przewody i żabki a nie takie jak ze światełek choinkowych. Mam prostownik swojej konstrukcji z układem elektronicznym zapobiegającym przeładowaniu akumulatora. Powiem jedno, wygoda. Jeśli ktoś będzie zainteresowany prostownikami zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat ojciec ma prostownik z Lidla, ładowałem nim aku i auta i skutera (aku zwykłe i żelowe), teraz też i dla siebie kupiłem ostatnio te aku (inna obudowa ale pewnie te same wnętrzności). Fakt mam nowe aku ale warto mieć w zanadrzu coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
691006 Wygląda jak tańsza alternatywa np. dla CTEK MXS 5.0

 

Widziałeś Cteka w ogóle, że nie wspomnę o jego opisie funkcji? Chyba nie, bo ten co volt nawet nie leżał koło niego i raczej powinieneś napisać " 2x droższa alternatywa dla prostownika z Lidla" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.