Skocz do zawartości

Turtle Wax Ice - syntetyczny wosk w płynie


delpaso

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z Was mogł by się podzielić swoimi doświadczeniami w kontakcie z tym woskiem :)

 

to moj pierwszy wosk jaki wogole nabyłem i użyłem,

moje wrażenia: dla osob, ktore ciągle szukają czasu - bardzo szybko się nakłada, nie pozostawia białego nalotu na plastikach, a co cieszy fajnie wyciąga z nich czerń, nie wiem czy jest trwały bo też wstyd się przyznać ale nie wiem jak to sprawdzić

59442a3edf7b9_TURTLEWAXSyntetycznywoskwpynie.jpg.dfd33082d48babec970c2f0f0451e750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego akurat nie uzywalem, ale mysle, ze w tej kategorii cenowej nie jest najgorszym produktem, moze byc nawet calkiem przyjemny w uzyciu, jak wieszkosc produktow tej firmy.

nakladales wosk na plastiki?? tego sie robic nie powinno, sa specjalne srodki do tworzyw, jesli ten konkretny nie pozostawil nalotu, to wielki fart, inne zostawiaja potworny, ktory bardzo ciezko sie usuwa(najlepiej maslem orzechowym, powaznie).

trwalosc najlepiej sprawdz polewajac auto woda lub obserwujac auto po deszczu. ostatnio wstawilem kilka zdjec 3 roznych aut po deszczu, widziales zapewne, ze woda zbiera sie punktowo w kropelkach, w zaleznosci od uzytego produktu sa mniej lub bardziej formene i duze. jest takie krople sie tworza, to znaczy, ze lakier jest chroniony woskiem, jesli woda pozostaje na aucie w formie cienkich, rozleglych plam, znaczy, ze juz wosku tam nie ma. oczywiscie efekt jest rozny pod wzgledem wygladu jak i trwalosci w zaleznosci od producenta i produktu, ale tez zalezy np od tego, czy auto przez zamoczeniem bylo mocno zapylone kurzem badz pylkami z drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakladales wosk na plastiki?? tego sie robic nie powinno, sa specjalne srodki do tworzyw

zapewne wkrotce sie w takie zaopatrze :),

doczytałem troche dzisiaj i faktycznie ten wosk mozna nakładac rowniez na plastiki

"Z ICE® można nabłyszczać wszystkie zewnętrzne elementy samochodu - włączając gumowe uszczelki, plastikowe listwy, klamki drzwiowe czy reflektory, bez ryzyka wystąpienia białego nalotu"

rano rowniez zwrocilem uwage na moje krople wody, byly chyba calkiem spore :D,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy go nakładałem i wrażenia takie, że pierwszy efekt super, po deszczu czy opłukaniu na myjce ciśnieniowej wodą zdeminaralizowaną nadal pozostaje na lakierze i nieźle sie błyszczy. Jedyna wada wg. mnie - szybko łapie kurz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ma może jeszcze ktoś jakieś doświadczenia z tym woskiem, bardzo bym był wdzięczny za jakieś opinie; a jakie są woski coś podobnego do tego tylko żeby szybko nie łapały kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turtle Ice nawet fajny wosk, Bardzo szybko się nakłada, lekko poleruje i jest mega wydajny.

Ja go też używałem do nabłyszczenia plastików i felg.

 

a jak z przyciąganiem kurzu??? A wygładza on także niewielkie ryski na lakierze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z przyciąganiem kurzu??? A wygładza on także niewielkie ryski na lakierze???

Przez tydzień auto było w miarę czyste jak nie padało(jest garażowane)

Jak popada to wiadomo że się trochę kurzu przyklei.

Rysek wg. mnie nie wygładza, trzeba mieć lakier w dobrej kondycji do tego wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem go dopóki nie wiedziałem o tym forum. W 20-30 min można zrobić całe auto. Użytkuję go teraz do plastików- daje fajny efekt. Ogólnie nie mogę złego słowa na niego powiedzieć, poza tym iż, faktycznie łapie trochę kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście mi polecić coś tego samego typu tylko żeby nie łapało za bardzo kurzu i usuwało niewielkie ryski??? Ja jeszcze nie mam doświadczenia z woskami, dlatego chcę sięporadzić :)

 

P.S.

Chyba że nie ma takich wosków co wogóle się kurz nie łapie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak SIL , dopóki nie trafiłem na te forum to stosowałem ten wosk . dla bardzo leniwych lub szybkiego " oblecenia " autka jak znalazł . Jednak z nim to nie jest tak super szybko jak to zapodają w reklamach , konsystencja oliwki i trzeba troche popracowac by nie było smug . Na potęgę go stosowałem na wcześniejszym autku ( czarny lakier ) i trzeba było troszkę popracować by było OK. efekt bardzo dobry , trwałość średnia ,zaleta można odświeżyć sobie elementy plastikowe . Co do przyciagania kurzu , na czarnym lakierze jak umyłem rano , wieczorem już na masce było widać .

 

Stosuję go obecnie tylko do odświeżenia zewnetrznych plastików , wosk ICE zostal zastapiony przez Natty's Paste Red :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ICE'a kupiłem z czystej ciekawości i - moim zdaniem - była to kasa wyrzucona w błoto. Aplikacja może i banalna ale ciut trudno wyczuć w którym momencie zacząć polerowanie. A jak za długo "poleży" na lakierze to przy polerowaniu powstają fantastyczne smugi. Efekt wizualny jest dobry bo lakier naprawdę lśni. Z trwałością jest dużo gorzej - ostatnio nałożyłem go w zeszły weekend i po niecałym tygodniu na polskich drogach nie było po nim śladu. Do plastików nadaje się dość dobrze ale trwałość jest taka sama jak na lakierze czyli żadna. Używam go w domu do pielęgnacji mebli ... tu sprawdza się całkiem, całkiem.

 

Nie bardzo rozumiem te wszystkie uwagi o "łapaniu kurzu" - przecież grawitacji nie da się oszukać :D i to jak mocno auto będzie się kurzyć zależy tylko i wyłącznie od miejsca, w którym stoi. Najskuteczniejszym środkiem przeciwkurzowym jest - z mojego doświadczenia - środek porządnego garażu. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ja ICE'a kupiłem z czystej ciekawości i - moim zdaniem - była to kasa wyrzucona w błoto. Aplikacja może i banalna ale ciut trudno wyczuć w którym momencie zacząć polerowanie. A jak za długo "poleży" na lakierze to przy polerowaniu powstają fantastyczne smugi. Efekt wizualny jest dobry bo lakier naprawdę lśni. Z trwałością jest dużo gorzej - ostatnio nałożyłem go w zeszły weekend i po niecałym tygodniu na polskich drogach nie było po nim śladu. Do plastików nadaje się dość dobrze ale trwałość jest taka sama jak na lakierze czyli żadna. Używam go w domu do pielęgnacji mebli ... tu sprawdza się całkiem, całkiem.

 

Nie bardzo rozumiem te wszystkie uwagi o "łapaniu kurzu" - przecież grawitacji nie da się oszukać i to jak mocno auto będzie się kurzyć zależy tylko i wyłącznie od miejsca, w którym stoi. Najskuteczniejszym środkiem przeciwkurzowym jest - z mojego doświadczenia - środek porządnego garażu.

 

+1,moje spostrzeżenia dot. ICE są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ICE'a posiadam od pół roku. Nie ukrywam, że kupiłem go z czystej ciekawości. Reklamy i filmy na Youtubie były bardzo przekonujące.

Moje spostrzeżenia są identyczne z tymi jakie wymienił R0N1N. Trzeba przyznać że aplikacja jest bardzo prosta - żadnych białych śladów, można woskować tworzywa sztuczne. Jednak jak TW Ice za mocno zaschnie na lakierze to jest potem problem z jego wypolerowaniem. Jeśli chodzi o trwałość to wystarcza na ok. 1-2 tygodnie ( o ile nie myjemy myjką ciśnieniową, bo przy jej użyciu wystarczy jedno mycie by pozbyć się ICE'a z lakieru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... sama woda pewnie nie, ale połączona z wysokim ciśnieniem ma siłę usuwania ICE'a z auta. Przykładowo umyłem auto i na koniec nawoskowałem go. Tydzień później myjąc ponownie auto (oczywiście myjką ciśnieniową - dodam jeszcze, że na myjni u nas ma ogromne ciśnienie woda bo nawet trudno utrzymać w rękach :mrgreen: ) wosku praktycznie już nie było - tzn nie było efektu kroplenia lub był w nieznacznym stopniu.

 

Osobiście ICA używam głównie jako "quick detailera" do szybkiego przywracania blasku auta lub do utrwalenia poprzednich warstw kosmetyków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nalezy wspomniec, że Wax Ice to seria produktow w sklad któych wchodzi:

 

 

Turtle Wax ICE - syntetyczny wosk w płynie

 

Turtle Wax ICE Synthetic Spray Detailer - ultranowoczesny syntetyczny szybki wosk

 

Turtle Wax ICE Total Interior Care - płyn do czyszczenia i konserwacji wnętrza samoch

 

Uzywalem ostatniego do wnetrza i calkiem przyjemnie sie z nim pracowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.