Skocz do zawartości

Turtle Wax Ice - syntetyczny wosk w płynie


delpaso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie również zakupiłem jakiś czas temu Ice'a z czystej ciekawości, początkowo byłem nim przerażony, myślałem że troszke zasycha abym mógł wiedzieć kiedy polerować, a on ciągle oleisty.. Jednak gdy zobaczyłem co się dzieje z wodą po deszczu, to zmieniłem trochę zdanie. Porobiło się pełno oddzielnych kropelek wody, a po wyschnięciu nie było po nich śladu. Także myślę, że jest to nie najgorszy produkt, aczkolwiek drugi raz bym go nie kupił. Teraz będę brał pod uwage Meguiars 16 lub jakiś inny wosk. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ice'a stosowałem kilka razy. Dziwię się twierdzeniom, że jest nietrwały. U mnie nawet po 4 czy 5 myciach widzę, że wosk jeszcze się trzyma, bo przy deszczowej pogodzie są charakterystyczne krople na lakierze.

Auto jest myte na myjniach ręcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dla mnie poraszka, niewiem czemu ale zostawały po nim na lakierze jakby tłuste plamy których prawie niedało sie spolerować mf. No i z trwałością też kiepściutku :( leży prawie cały w garażu

 

[ Dodano: 20 Sierpień 2010, 00:41 ]

aha 1 co to fajnie nabłyszczał plastiki, choć bardzo nietrwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja się dołącze do tematu, dziś też nałożyłem Turtle Wax Ice, aplikacja dziecinnie prosta, fajnie że nie trzeba uważać na plastiki, auto w wielkości wv bora w dwie osoby zrobiliśmy w 15 min. co do efektu to naprawdę byłem bardzo miło zaskoczony, połysk piękny auto aż się świeci, hmm i też się zastanawiałem czy tak czasem Ice nie posiada wypełniaczy bo po aplikacji zdaję mi się jak by było mniej micro rysek ...

Zrobiłem dwie fotki po nałożeniu TW

Samochód zawsze myję dwa razy w tygodniu, wiec zobaczymy jak długo pozostanie Turtle Wax Ice... :o

dsc00164sad.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc00165sdf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal , swego czasu na starym autku bardzo go stosowałem , prawdą jest że szybciutko można autko oblecieć i ładnie się błyszczy , mi zajmowało 20 min . z wypolerowaniem , ale to była fiesta więc mały samochód . Musze uczciwie przyznać że za bardzo nie przykładałem uwagi do trwałości bo co drugie mycie nakładałem wosk ICE , ale nie licz na mega trwałość z twoja częstotliwością mycia szybko padnie. :) ( zresztą latem to i ja potrafie 2 razy w tygodniu )

 

lakikwap ICE należało od razu polerować po nałożeniu na element i najlepiej mieć dwie MF . Wiem co ci wychodziły , smugi i mazy . Wiesz mi , coś źle robiłeś bo ja zużyłem 3/4 butelki w ciągu roku więc doszedłem do wprawy by nie było smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, kurcze próbowałem na rózne sposoby :dontknow: no ale napewno coś ja źle robiłem bo nikt nie narzeka na niego tak jak ja

 

e , za dużo nie straciłeś ( może te 40 zł które kosztował , ale może sie przydać do zewnętrznych plastików ) , powiem ci tylko że jak zacząłem używać PB Red to ICE leży w piwnicy , a kropelki są ładniejsze niż po Ice ( ale to tylko szczegół )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelkowanie jakieś rewelacyjne po nim nie jest. Tak wygląda Shell Wax Paste po 2 dniach przy pierwszym deszczu

 

silkysmooth1.jpg

 

Na Mercedesie mam go ponad miesiąc (od jakoś 27-28 lipca) i wygląda dokładnie jak kropelkowanie u Ciebie, może troche mniej kształtne krople, ale generalnie woda się nie lepi do lakieru, a po każdym deszczu auto jest czyste (tzn bez waterspotów itp.).

 

Nie wątpliwą zaletą TWIW jest szybki czas nakładania, kosztem trwałości :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie :P zastanawiałem się nad zakupem Turtle Wax ICE ale widzę ze zdania są podzielone a nawet bardziej na NIE ;-) Obecnie używam Turtle Wax Extreme Nano-Tech Polishing Wax efekt doby ale brudzi plastiki :-/// co byście polecili co nie brudzi właśnie plastików ;-)) potem masakra je doczyścić jak przyschnie :-///

 

IMG_2217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.