Skocz do zawartości

Wychodzą nadal plamy co z tym zrobić?


daxdj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję szybkiej pomocy w kwestii plam na siedzeniu. Mianowicie dzisiaj prałem mondeo z mega zasyfionymi fotelami uprałem wszystko fajnie i przeschły i wyszedł problem ponowne plamy dlaczego? prałem z 8 może 10 razy. A wyszło. Dlaczego? Co z Tym zrobić? Dodam że miejsce po plamie zrobiło się suche prawie od razu.

9978a545857c460amed.jpge94b7605632ba5c7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prania użyłem pierw APC później przejechałem wszystko parą a następnie środek a następnie poszła piana na to. Dzisiaj poprawiłem jeszcze raz mocniejszym stężeniem i zeszło chodź widać Ciebie ale wydaje mi się że to już wytarcie materiału. Jaki środek polecacie do aplikacji przed praniem żeby zmiękczyć brud?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później przejechałem wszystko parą a następnie środek a następnie poszła piana na to
Możesz to rozwinąć? Opisać dokładniej.

Środek o który pytasz (prespray) w większości przypadków to Tersus, Prochem, Chemspec, ale np. też dość popularny tutaj ValetPro. Na forum jest gruby temat o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego bez dobrego Prespraya nie ruszał, tak jak wyzej przed praniem spryskac i napewno sobie poradzi. Widać ze mala "skorupa" byla z tego brudu. Kiedys mialem podobny przypadek ale wystarczylo 2x Prespray i sobie poradzil nie oceniony produkt.

Zaopatrz sie w niego zaoszczedzi Twoj czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim odkurzaczem pierzesz?

Używam odkurzacza pianowego Santoemma.

 

6 lutego 2015, 21:22

 

później przejechałem wszystko parą a następnie środek a następnie poszła piana na to
Możesz to rozwinąć? Opisać dokładniej.

Środek o który pytasz (prespray) w większości przypadków to Tersus, Prochem, Chemspec, ale np. też dość popularny tutaj ValetPro. Na forum jest gruby temat o tym.

 

Chodziło mi o to że użyłem pary wodnej do usunięcia największego brudu przyklejonego do tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozepnij santoemmę foama tak żeby działał jak zwykły ekstraktor, czyli złączkę od dyszy przepinasz z pianownicy w miejsce na obudowie gdzie wężyk podaje chemię do pianownicy. W ten sposób maszyna podaje bezpośrednio niespieniony detergent do dyszy z natryskiem czyli czegoś takiego: http://www.greensteam.pl/produkty/santoemma.html ssawa plastikowa z dyszą (na dole w akcesoriach). Jeśli jej nie masz to dokup i będziesz mógł używać maszyny jako normalnego ekstraktora. W ten sposób po nałożeniu chemii która wstępnie rozpuści brud możesz go wypłukać dużą ilością płynu do ekstrakcji, Przy pianie tak się nie da i po prostu zostają plamy bo ilość detergentu z piany jest dosłownie śladowa. Jak nie kumasz o co mi chodzi to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozepnij santoemmę foama tak żeby działał jak zwykły ekstraktor, czyli złączkę od dyszy przepinasz z pianownicy w miejsce na obudowie gdzie wężyk podaje chemię do pianownicy. W ten sposób maszyna podaje bezpośrednio niespieniony detergent do dyszy z natryskiem czyli czegoś takiego: http://www.greensteam.pl/produkty/santoemma.html ssawa plastikowa z dyszą (na dole w akcesoriach). Jeśli jej nie masz to dokup i będziesz mógł używać maszyny jako normalnego ekstraktora. W ten sposób po nałożeniu chemii która wstępnie rozpuści brud możesz go wypłukać dużą ilością płynu do ekstrakcji, Przy pianie tak się nie da i po prostu zostają plamy bo ilość detergentu z piany jest dosłownie śladowa. Jak nie kumasz o co mi chodzi to pisz.

 

Rozumiem o co chodzi bo w ten sposób podłączam szczotkę do wykładzin. Niestety końcówki nie posiadam ale już jest na mojej liście zakupów na Luty:) Ogólnie udało mi się to ogarnąć... zastosowałem mocniejszy detergent ( mocniejsze stężenie ) i zeszło, czyściłem już nie jeden taki fotel ale ten był wyjątkowo uparty:( W ogólnym podsumowaniu stwierdziłem że czas zakupić dobry prespray i końcówkę do ekstrakcji :)

Kanar dzięki za podpowiedź.:) Będę miał jeszcze pytanie ale napiszę na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.