Skocz do zawartości

Ile wosku potrzeba aby nawoskować samolot ?


CleanerFreak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Mój samolot ma dziś prawie dwie godziny opóźnienia.

Siedzę i tak się zastanawiam: starczy jeden słoik dobrego wosku na samolot wielkości Airbus 320 lub Boening 737?

Co z temperaturą?

OK, to że helikoptery można woskować i niektóre są woskowane to fakt, ale jak z samolotem? Wystarczy słoiczek? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Panowie, wczoraj obliczyłem przy pomocy dobrego matematyka, że Swissvax-u nie wystarczy.

Zymol starczyłoby (Zymol ma 227 gram wosku, Swissvax 200 gram) gdyby nie ta potężna „płetwa” na ogonie. :/

 

Ale wystarczy na Concorde! A takie stoją w muzeach.

 

Może zadanie na 2010?

Krótki wypad do muzeum powoskować Concord-a? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator

Znów zaczyna się jesień/zima i chodzenie po muzeach.

 

Odświeżam starą myśl. :idea:

 

A może by nawoskować jakiś znany samolot w muzeum w Polsce? :shock:

Zna ktoś coś takiego?

 

Pobiliśmy rekord Anglików na CWWC2009, to może teraz jakiś samolot? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić samolot - dla mnie rewelacja i piszę się na to tylko ustalmy który, gdzie i kiedy :-]

Każdy element nawoskujemy innym woskiem i niech samolot leci w trasę. Po powrocie sprawdzimy jak stan wosków - temperatura -52 stopni w powietrzu oraz spore prędkości zweryfikują wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem wrecz odwrotnie, ze samoloty rozciagaja sie pod wplywem tarcia powietrza, na pewno wojskowe lecace z predkosciami naddzwiekowymi (ojciec byl mechanikiem na lotnisku wojskowym), nie wiem jak rejsowe.

 

fajny pomysl z tym woskowaniem, jakis czolg mozna by jeszce zalatwic z samolotem to juz moze byc problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem wrecz odwrotnie, ze samoloty rozciagaja sie pod wplywem tarcia powietrza, na pewno wojskowe lecace z predkosciami naddzwiekowymi (ojciec byl mechanikiem na lotnisku wojskowym), nie wiem jak rejsowe.

 

fajny pomysl z tym woskowaniem, jakis czolg mozna by jeszce zalatwic z samolotem to juz moze byc problem ;)

 

Z tego co ja wiem to się kurczą ze względu na drastyczny spadek temperatury.

Być może wojskowe ltają na niższym pułapie

 

mniejsze opory w powietrzu :D

ale ciągniki siodłowe nie są złe, pełno ich po drogach jeździ :) firmy transportowe itp. może by były zainteresowane ;)

 

Za darmo to może by były zainteresowane. Ojciec jest kierowcą ciężarówki a właściciele firm to największe dusigrosze.

Ale sam jestem ciekaw jakby wyszedł kompletny zestaw. W gre wchodzą chyba jedynie chlodnie albo izotermy ewentualnie cysterny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.