Skocz do zawartości

lampa do inspekcji lakieru


bracia-car

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Szukam jakiejś fajnej latarki do inspekcji lakieru ale tez do użytku na codzień :)

 

Podrzuciłby ktoś coś :)

 

Kto co używa. Jak świecą ?? Moze jakieś fotki porównawcze :)

 

Przekrój cenowy jest spory cena LedLenser P7.2 czy Rupesa mnie nie przeraża i jest akceptowalna ale czy warto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

ja kiedyś szukałem latarki do domu, nie myslac o lakierze i zakupiłem Tirossa symboli nie pamiętam za jakieś 70 zł chyba, sprawdza sie super przy lakierze, 3 stopniowa regulacja natężenia, zasięg mega daleki o ile ktoś potrzebuje, na lakierze widac każdy mikrohologram i ryske :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam LL7 i Flexa. W jakosci i wykonaniu jest przepasc ale Flex wystarczy, nie ma sensu aż tyle przepłacać. W jech chwili da się go zakupič za nieco ponad 100 zl.

Na forum kolega sprzedawał nówki po stówce. Moze jeszcze je ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olight wykorzystuje te same podzespoły jak tańsze latarki. Na chwile obecną sam posiadam już chyba z 8 w domu, wszystkie na mocnych źródłach światła i żadna nie odmówiła współpracy, a wierz mi że mają u mnie ciężko.

Olight działa na diodzie XML2 ze sterownikiem wielotrybowym, sądzę że jest to klon popularnego drivera AK47. W stosunku do proponowanego przeze mnie Convoya różnica jest praktycznie tylko w cenie i we włączniku, w Olight masz elektroniczny a w konwoju typowy backward, który w razie awarii (a o takiej jeszcze nie słyszałem kosztuje zawrotną kwotę 1$). Jakby Ci to powiedzieć wprost - płacisz za markę. Latarki Convoy występują w tak szerokiej gamie że możesz sobie je skonfigurować jak tylko chcesz, mówimy tu o ilości trybów, barwie światła, kącie strumienia światła itd i do tego koszty są śmieszne.

Jeśli szukasz latarki do inspekcji to nie popadajmy też w onanizm sprzętowy, ja wiem że pędzelek detailingowy jest fajny i kosztuje 60zł ale taki sam możesz kupić za 15 i w niczym nie będzie gorszy. Chociaż nie będzie miał nadruku firmy to myje tak samo...no po co przepłacać?

Na chwilę obecną sprowadziłem już kilkanaście takich latarek, wszystkie modowałem po zakupie i poprawiałem fabrykę żeby były max bezawaryjne i nie mam żadnej reklamacji. Nie zarabiam na tym tylko składam sprzęt dla kolegów a skoro tego sprzętu używa nawet 2 znajomych z wydziałów realizacyjnych (a wierz mi że to są użytkownicy typu: uga uga, siła x gwałt) to jest to dobra rekomendacja dla tych latarek. Za zaoszczędzone pieniądze, a będzie to co najmniej 200zł, to masz co najmniej komplecik Menzerny.

Jak coś służę radą, mogę Ci pomóc w sprowadzeniu i zmodowaniu latarki, nie zarabiam na tym żeby nie było niedomówień i niczego nie oczekuję, po prostu po co masz przepłacać? Na forum trzeba sobie pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę czasu mineło i doszły nowe produkty. Widzę, że Convoy jest polecany i relatywnie tani. Widzę również, że są już wersje z diodą XPL HI. 

Najpierw proszę o informacje czy faktycznie ten sprzęt się nadaje, bo z wszystkim latareczek w domu to tylko LED z telefonu pokazuje mi na lakierze hologramy, ale bardzo słabo. Mam jakąś czołową za 40zł i nic przy niej nie widać. Mam rowerową Kellys za 40 zł i nic nie pokazuje. Dlatego chcę się upewnić, że Convoy pokaże mi hologramy lepiej niz telefon.

Jesli tak to czy lepiej będzie wziąść starsza wersję z XML2 czy nowszą z XPL HI? Jaki kolor i moc będzie najlepsza? 4200-4500K? 7135*8 czy słabsza? Wiem, że CRI powinno być jak najbliżej 100, ale nie wiem jakie diody jakie CRI mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Czy ilość lumenów w detailingu - nigdy za mało ? im więcej tym lepiej ?

Mam LedLenser P7.2.

Teraz szukam czołówki:

Chodzi mi po głowie ta: Led Lenser H14R.2 1000lm

2017-09-02_21_05_29-_Por_wnywarka_towar_

 

ktoś coś ? jakieś opinie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.