Skocz do zawartości

Mainz Car Care Synthetique


Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że zamarzył mi się w mojej krótkiej przygodzie z "autodetalingiem" droższy wosk niż Coli, postanowiłem się pochwalić wrażeniami z aplikacji podkładu i wosku Mainz, a dodatkowo zrobić test długo terminowy

 

Przebieg

193903

20141227_181305_zps8d8d98e4.jpg

 

Powierzchnia testowa, która była wypolerowana maszynowo

DSC_0711_zps48031ea5.jpg

od prawej w lewo

- 2 warstwy wosku z podkładem

- 1 warstwa wosku z podkładem

- dalsze pozycje nie zawierają nic :D

 

 

zdjęcia produktów

DSC_0706_zps3e371f86.jpg

 

zaczynamy od aplikacji Pristine

 

Producent zaleca:

sposób użycia: Przed użyciem należy dokładnie umyć i wysuszyć powierzchnię pojazdu. Aby zapewnić najlepszy efekt należy nanieść preparat ściereczką lub aplikatorem z mikrofibry, rozetrzeć a następnie pozostawić do wyschnięcia (tak aby została tylko "mgiełka"). Wypolerować pozostałości produktu czystą ściereczką, aby uzyskać oczyszczoną powierzchnię.

 

Ja użyłem ściereczki z mikrofibry

DSC_0709_zpsd08762b1.jpg

 

Po nałożeniu

DSC_0710_zps99461375.jpg

 

Początkowo przeszkadzało mi, że producent nic nie wspomniał o tym że można maszynowo nakładać, ale okazało się, że produkt wmasowuję się przyjemnie szybko ściereczką, ładnie pachnie i jest mega wydajny

 

Tyle zostało po nałożeniu na cały samochód, dodam, ze było równo z szyjką butelki

DSC_0541_zps526cfe2b.jpg

 

Gdy poleżał około 20 minut zacząłem nadmiar polerować i czasami zdarzało się że nie do końca mi wychodziło, zostawała lekka smuga

DSC_0712_zps6ac13ba0.jpg

 

ale w końcu to tylko podkład, wosk można kłaść.

Sposób aplikacji wosku

Nałóż kolistymi ruchami używając aplikatora do wosku, tak aby uzyskać równomierną, cienką warstwę. Pozostaw na lakierze na około 25 minut, a następnie wypoleruj używając ściereczki do polerowania aż do usunięcia „mgiełki” i uzyskania głębokiego połysku. Nie nakładaj w intensywnym słońcu.

 

Temperatura rozpoczęcia aplikacji 13 stopni i ciągle rosła, po skończeniu w garażu było 20 i utrzymywała się przez kolejne 12 godzin

DSC_0738_zps67eda715.jpg

DSC_0713_zps9c83993c.jpg

 

czas nakładania na cały samochód, około 25 minut.

 

Wrażenia z aplikacji świetne, wosku z opakowania nie ubywało i świetnie pachnie, nie potrafię nazwać zapachu, ale zapach unosił się dość długo w otoczeniu.

Wrażenia z docierania bezcenne, a dlaczego, ponieważ mimo, że wosk leżał 40 minut, zamiast 25, docieranie wyglądało jakbym przecierał QD, po prostu bajka, delikatnie, beż machania, dociskania, polerowanie w jednym miejscu, jedynie miejsca gdzie wosku nałożyłem za dużo, tam pojawił się problem, trzeba było użyć siły, ale to tylko zdarzyło mi się w 2-óch miejscach więc na moją ocenę na pewno nie wpłynie

Tyle zostało po nałożeniu na cały samochód, a jest to opakowanie 30g

DSC_0545_zps544eb1e0.jpg

DSC_0543_zps25d27627.jpg

nie widać :?: a no właśnie, to bo ubyło coś z 3 mm

Wydaję mi się ze 30g, wystarczy na aplikacje od 15 do 20 warstw

 

 

Podsumowując:

Wszystkie produkty aplikuję się szybko, przyjemnie, z miłym zapachem, beż trudności przy polerowaniu czy docieraniu (z małym wyjątkiem, patrz wyżęj), Efekt po wosku, po prostu popatrzcie sami (robione telefonem), dla mnie duża szklistość, popatrzcie jeszcze na rzut wody, mimo zachmurzenia, samochód wygląda obłędnie

20141225_123117_zps20413a8c.jpg

 

Kropelkowanie

 

DSC_0532_zps78f8d50f.jpg

DSC_0527_zpsf6c95ac5.jpg

DSC_0534_zps8dd4e669.jpg

DSC_0533_zps6b662074.jpg

DSC_0539_zpsf5acf648.jpg

 

 

Mainz Car Care Synthetique sheeting

 

 

 

Jakieś pytana, proszę zadawać w komentarzach. Test z rzutu wody będę starał robić się co 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner brudzi plastiki ( wnioskuję po listwach )

nie, podczas polerowania, oderwało mi taśmę i nie nadkleiłem nowej, a jak już 2 razy uszkodziłem listwę, to wiedziałem, że pójdzie do wymiany, tym bardziej, ze szrot mam pod domem :D

Można kupić taką małą pojemność wosku, czy tylko dla "wybranych"

można za 80 zł. Ja kontaktowałem się przez FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny test:-) chociaż na masce mogłeś pokusić się o 50/50 z czymś "oklepanym " jak coli czy Fk:-)

Wiesz nie chciałem tego robić, ponieważ chciałem mieć porównanie trwałości, gdyż producent wspomina o trwałości do 4 miesięcy. Chyba, że zostawię 30-to centymetrowy pas na masce pusty, a na lewej stronie maski położę Coli. Jeszcze się zastanowię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Minęło 2 tygodnie. temperatura 2 na plusie więc mycie na bezdotyku. Proszek, płukanie i nabłyszczanie. Powrót 1.5 km do domu i robimy film

Nie wiem czy na myjni nie osłabiłem wosku, bo na masce słabiej, przy listwie drzwi tez trochę schodzi zanim odpłynie woda. Za to na błotniku wszystko ok

 

Mainz Car Care Synthetique sheeting 2 weeks

 

 

Ewentualnie może mycie na 2 wiadra poprawi sytuacje, bo jednak tam gdzie słabiej zrzuca wodę, są bardziej narażone na nieczystości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, umyj dokładnie auto i sprawdź ponownie zrzucanie z wody. Niestety na myjniach bez dotykowych jest używana bardzo różniej jakości chemia.. obecnie testujemy nasz wosk i na razie po miesiącu czasu jest tak samo jak po nałożeniu - auto myte na bez dotyku tylko i wyłącznie wodą.

 

W okolicy mam 3 myjnie, i 2 niestety mają bardzo agresywną chemię ...

 

To trochę jak przemycie opony z dressingiem APC w stężeniu 1:3 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

4 tygodnie samochód nie myty. 2 tygodnie samochód garażowany i 2 na zewnątrz, gdzie pogoda była w kratkę.

Samochód umyłem pianą Shiny Garage Fruit Snow Foam Neutral i później 2 wiadra z użyciem DURAGLOSS Car Wash Concentrate #901

 

PicsArt_1424284773554_zpswtp0b3ay.jpg

PicsArt_1424284812772_zpsywpin3go.jpg

PicsArt_1424284836830_zpssx17ecuc.jpg

PicsArt_1424284862867_zpsx3noteku.jpg

 

 

Po myciu, przed suszeniem

PicsArt_1424284903831_zpslond2msu.jpg

PicsArt_1424284931767_zpscwjlqp15.jpg

PicsArt_1424284962258_zpsydqdnxhk.jpg

 

 

i po osuszeniu

PicsArt_1424284983012_zpsox4eazqs.jpg

PicsArt_1424285002327_zps1glekzmk.jpg

 

 

 

 

wydaje mi się, że osłabienie wosku nie wynika z pogody czy samego wosku, tylko z tego że przed cleanerem nie odtłuściłem powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał z czego to wynika ale.. jest kiepsko.

Rafał napisał, że powierzchnia nie została dokładnie przygotowana. Nakładaliśmy wosk mniej więcej w tym samym czasie i u nas na razie wszystko jest OK. Nie znam wosku, który utrzymał by się na brudnej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, my postaramy się zrobić jakiś test ze studiem detailingowym. Mnie tutaj mocno zadziwił wynik po 2 tygodniach - ewidentnie widać, że na masce coś było nie tak bo wynik na 2 tygodniowy wosk to nasz Quick Detailer lepiej odpycha wodę. Polecam zrobić jeszcze jeden test, na wyglinkowany, odtłuszczony lakier następnie cleaner i wosk. No i w temperaturze powyżej 10 stopni i dobrym wygrzaniu wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.