Skocz do zawartości

Nasze pieszczochy 2


Rekomendowane odpowiedzi

Pawel_t11, wersja Lux Privilege z pełną, dostępną opcją. Docelowo szukałem czegoś z uboższym wyposażeniem, ale za to młodszego. Trafiła się jednak taka i nie narzekam ;)

 

sliwinski404, Wygląda fajnie,chociaż ja lubię OEM felgi. W Soli jest sporo brukowanych ulic i zawsze zastanawia mnie czy pojęcie komfortu jeszcze istnieje w takim aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkr, bruk pozostał tylko na kawałku ulicy przy deptaku, drogi mamy w większości praktycznie płaskie jak stół. W każdy zakątek miasta dojadę droga prawie idealna. Nawet i bez tego można sobie swietnie radzić, a gwint który jest aktualnie w moim aucie jest równie komfortowy co seria, z tym ze i seria była dość twarda, taki urok usportowionych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkr, gwint a seria r32 - prowadzenie bardzo zbliżone do siebie, lecz tutaj niestety na plus dla serii - mam wrażenie jakbym wtedy czuł sie pewniej.

Estetyka - to był powód zakupu takiego zawiasu.

 

pro rider, za mało czasu mam jak jest jasno :P. Nie mam kiedy zrobić zdjęcia aktualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany...golf jak golf -nigdy do mnie nie przemawiały choćby nie wiem jaka wersja była...ale ta alfa 166 przepiękna włoszka.powiedz mi criss2007, te zawieszenie faktycznie aż tak daremne i kosztowne w tym aucie bo nie chce mi się wierzyć w to co ludzie gadają :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KapselK, często spotykane malowanie w alfach i fiatach:) czasami jeszcze do kompletu malują ludzie jedno lusterko we włoską flagę

 

Dodane po 1 minucie 43 sekundach:

jedrek1980, 159 zdaje się ma lepsze zawieszenie :o i wogóle uważana jest za jedną z najmniej awaryjnych alf :good: także alfa alfie nie równa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z zakupów....

 

IMG_20151024_162012.jpg

 

IMG_20151024_162024.jpg

 

IMG_20151024_162037.jpg

 

Auto z 1995 roku. Pierwsza rejestracja 1996. Drugi właściciel, w jego rękach od 1998 roku. Przelotu niecałe 119 kkm. Odkupiony od wujaszka.

W ubiegłym roku zmieniony rozrząd, zrobiona uszczelka pod głowicą, komplet kół zimowych....

 

Wymaga trochę kosmetycznej miłości, ale technicznie bez zarzutu.

 

 

Co doradzacie? Szeroka stal + gleba?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany...golf jak golf -nigdy do mnie nie przemawiały choćby nie wiem jaka wersja była...ale ta alfa 166 przepiękna włoszka.powiedz mi criss2007, te zawieszenie faktycznie aż tak daremne i kosztowne w tym aucie bo nie chce mi się wierzyć w to co ludzie gadają :dontknow:

Dokładnie - "ludzie gadają" i Alfę pewnie tylko gdzieś na mieście widzieli ;)

Jeżeli chodzi o zawieszenie to przede wszystkim zależy od tego jakie części się używa. Najlepszą alternatywą są tuleje PU. Zrobi się raz i na długi czas spokój. Alfą zrobiłem już ponad 30tyś km i dopiero teraz zabieram się za kompleksowy remont zawieszenia, żeby mieć spokój już na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z rdzą w tym punto ? to mój pierwszy samochód, mile wspominam, rok temu kupiliśmy dziadkowi z końca produkcji 1998 rok z zewnątrz piękny ale musieliśmy podłogę robić całą i progi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny punciok ale szkoda że 1.1...w seju to jakoś ledwo jedzie ale w punto to już delirka-nie wstawiaj tam szerokiej stali bo będziesz musiał pod górkę do pierwszego biegu redukować ,zwłaszcza że skrzynia długa nie eskowa:)

 

Dodane po 3 minutach 10 sekundach:

piotrek305, bo auto ogląda się właśnie zaczynając od podłogi...co ci po karoserii pięknej jak go na lewarku nie podniesiesz i lada dzień nogami hamować będziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubik, auto z dawnego skierniewickiego,

 

piotrek305, a o dziwo progi są w super stanie, podłoga ma jakieś przebłyski rudej, ale dziur jeszcze nie ma :)

 

mario704, spoko, auto zastąpi moje zeżarte przez rudą Saxo. Przewidywane przeloty dla punciaka to jakieś 100 -150 km miesięcznie, więc do takiego toczenia 1,1 wystarczy. Grzechem było nie wziąć tego egzemplarza..

 

Jakaś korektę trzeba walnąć, bo wujaszek chyba na sucho tarł koszulą...

Coś tam na szybko wczoraj spróbowałem... Dobrze będzie... ;)

 

IMG_20151024_165454.jpg

 

 

z tą glebą i rolką to był joke ;)

Pozostanie w serii z delikatnymi udogodnieniami w stronę kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.