Skocz do zawartości

Zestaw do nowej Octavi Race Blue


KASA

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie odbieram z salonu nową octavię w kolorze race blue.

Chcę dbać o to auto od samego początku, dlatego proszę Was o stworzenie zestawu kosmetyków do tego auta. Jedynie co mam na tą chwilę to pianownicę z marolexa przerobioną wg opisu z forum.

Za każdą sugestię dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i na pierwsze zabezpieczenie użyłbym następujących środków:

 

1.umycie karoserii GYEON Q2M Bathe+

2.na oczyszczenie lakieru IronX i Prickbort MAC 124

3.ponowne umycie GYEON Q2M Bathe+

4.przygotowanie na położenie powłoki za pomocą GYEON Q2M Prep

5.GYEON Q2 PRIME KIT lub 4nano lack 3d protect?

 

6.plastiki zewnętrzne GYEON Q2 TRIM Kit

7.szyby AUTOGLYM CAR GLASS POLISH czy coś innego?

8.niewidzialna wycieraczka - nie mam pojęcia co wybrać

9.opony SWISSVAX Pneu matt

 

 

10.plastiki wewnętrzne Zymol Vinyl Conditioner

11.elementy skórzane - tylko kierownica, dźwignia zmiany biegów i osłona dźwigni h.ręcznego - nie mam pojęcia co wybrać

12.zabezpieczenie tapicerki - nie mam pojęcia co wybrać, a przydałoby się tapicerkę zakonserwować, aby uchronić ją przed dziećmi

 

Czy gdy będzie nałożona powłoka zabezpieczająca, to czy mogę na tą powłokę co któreś mycie używać IronX i Prickbort czy te preparaty usuną powłokę?

Jaką aktywną pianę i APC byście polecili aby nie usunąć powłoki zabezpieczającą?

 

Polećcie rękawice do mycia,jakie i jakiej wielkości ręcznik i ściereczki z mikrofibry kupić.

Jeżeli komuś coś się nasunie co jeszcze by mi się przydało, to proszę śmiało pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie lala, PRIME jest spoko, MOHS na razie daje lepsze rezultaty, tylko jak juz pewnie na forum czytałeś, trochę trzeba uważać przy aplikacji. PRIME na pierwszy raz spoko ;)

 

Szyby AutoGlym okej, ale najpierw płyn do mycia, tu jak lubisz Megsa jest okej i nie zostawia smug. Opony Pneu daje super look, ale tylko na kilka dni ew. do pierwszego deszczu, potem traci i tak juz matowy/średnio plakowaty look. Ja wolę Endurance, ale to juz osobiste preferencje.

 

Do skóry używam SV Leather Cleaner i potem Milk, możesz tez kupić zestaw Colourlocka.

Tapicerki nigdy nie zabezpieczyłem, ale poszperaj w odpowiednim temacie i chyba jakieś Fabric Guardy są ;)

 

Po powłoce dawałbym Irona i Pricka tylko od wielkiego dzwonu, na pewno co któreś mycie. Magifoam dobrze domywa zabezpieczone auta i nie zjada mocno wosku/powłoki. APC to juz według uznania, ja lubię Megsa, do wnętrza MAC, bo jest lżejsze, czasem tez SNB.

 

Rękawica do mycia tylko CarPro, ręczniki do osuszania ja uzywałem zawsze Fluffych, ale niedawno dostałem w łapki ten od Gyeona i muszę przyznać, ze jest :song:

 

Mikrofibry to podstawa 2x Flexipads do szyb, bo nie maja włosia. Kilka sztuk żółtych do wnętrza i mycia dupereli, microfiber madness summit 800 jest świetny do polerowania wosku i na przykład QD. Do docierania powłoki kup 2 sztuki fibr Gyeona, bo są świetne. Ewentualnie możesz docierać też Flexipadsami, dają radę.

 

Z grubsza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.