Skocz do zawartości

Chemia do domowego użycia


Biszkopt

Rekomendowane odpowiedzi

Tenzi Gran Smog, strasznie mocny środek, jedyny do tej pory, który w moim przypadku potrafił rozpuścić stary, przypieczony tłuszcz na patelni i w piekarniku.

Pytałem w 3 sklepach z profesjonalną chemią o coś do tłuszczu i wszyscy byli zgodni, że to jest najmocniejsze co można dostać na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z Was miał styczność z powłoką ClearShield na elementach szklanych? Będę wstawiał do łazienki szklaną ściankę prysznicową i wszędzie proponują mi taką powłokę (ok. 250zł).

Nie mam możliwości przetestowania tego przez dłuższy okres, ale czy na takiej ściance (albo szklanych drzwiach kabiny) nie sprawdzi się np. taki Megs Glass Cleaner stosowany regularnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona uwielbia płyn do szyb POLYTOP do czyszczenia blatu kuchennego i okapu z czarnego szkła. Reszta mojej rodziny w swoich domach i autach tez go używa. Wiec na nowy sezon zamiast kilku sztuk tym razem wpadnie bańka 10l :)

 

Oprocz tego do czyszczenia różności APC

 

No i kabina prysznicowa i płytki po polerce (niestety inaczej nie udalo mi się usunąć waterspotow) pokryta niewidzialna wycieraczka Nanolexa a płytki reloadem :)

Po użyciu chwila z fluffim i jest błysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy okazji kupna nowych butów wpadłem na pomysł zabezpieczenia skóry i rantu gumowej podeszwy środkami do kosmetyki samochodowej. Co by się do tego nadawało? Głównie chodzi o ograniczenie brudzenia i zwiększenie łatwości czyszczenia.

Nie mam w swoim samochodzie prawie niczego ze skóry więc nie kupowałem dedykowanych odżywek. Posiadam jedynie: 303 Aerospace Protectant i Poorboy's World Natural Look - oba mają też zastosowanie do skóry. Któryś się nada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje trochę kotleta, bo mam nowy zlewozmywak, trochę nie trafiony jeżeli chodzi o utrzymanie go w czystości, mianowicie jest z nierdzewnej i chropowaty. Masakrycznie robią się na nim plamy i zacieki, dopiero dobrym kwasem schodzą bo APC zasada ich nie rusza. Ale czym to później zabezpieczyć, gdyż szybko efekt mija a ja mam dość...

dc9ad321f890ffaa763cdf3b8406177d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dokładnie tak jak z autem - wycierać do sucha zaraz po myciu ;-)

 

 

 

Ech.... Ogarniam powoli i sukcesywnie forum otwierając "100 nie przeczytanych postów" i nie spodziewałem się, że odpisuję na post z lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.