Skocz do zawartości

Shiny Garage Carnauba Wax


Yasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości firmy

196c1428e088484be24bce43e1941046.jpeg

 

mam okazję przetestować trwałość nowego wosku naszego rodzimego producenta.

 

Na wstępie kilka słów o wosku.

Wosk jest koloru kremowego, zaciągając się z opakowania czuć pastę do butów jednak podczas aplikacji uwydatnia się nuta cytrusowa.

 

Po wjeździe na myjnie w ruch poszedł Prickbort + SG IronOff, następnie mycie na dwa wiaderka i taki oto efekt:

 

 

 

fENU1cRl.jpg

KENaJ7rl.jpg

 

Widać, że pozostałości po AG HD Wax nakładanym w sierpniu jeszcze są więc przechodzimy do czyszczenia. W tym celu w ruch poszła glinka od AutoGlym. Było co zbierać...

 

Wc4uhapl.jpg

 

Aby mieć pewność odpowiedniego przygotowania powierzchni auto zostało wyczochrane 4Nano Scrub Neutral.

lAxsUTDl.jpg

I uzyskaliśmy efekt tafli wody, więc powierzchnia gotowa!

 

3SjCAEMl.jpg

 

Ponieważ temperatura aplikacji to minimum 15 stopni - podgrzaliśmy temperaturę i mamy przepisowe

 

V3UGpK5l.jpg

 

 

No to układamy zawodników:

 

JXvOFVhl.jpg

 

Woski zaaplikowane o godzinie:

exHWvonl.jpg

eGXVmUfl.jpg

Na zdjęciu AG HD Wax wygląda na grubą warstwę ale na ten element poszło jedno maźnięcie aplikatorem :dontknow:

 

Zgodnie z instrukcją ścieramy po 15minutach:

 

OSEl4lDl.jpg

 

Efekt po - nie widać różnicy pomiędzy woskami.

 

Po godzinie kolejne docieranie wosków. W międzyczasie bawiłem się w środku auta i po kolejnej godzinie zrobiłem szybki test kropelek:

 

Widać tutaj ewidentnie linię odcięcia między HD Wax a FK 1000p

 

M1ztByKl.jpg

RXMSNdTl.jpg

 

Po lewej stronie widać szybsze zrzucanie wody przez ShinyGarage

 

CJaMXvzl.jpg

 

I kropelki SG

gwkxAQQl.jpg

 

 

 

Podsumowując:

Wszystko zależy od trwałości wosku. Dodałbym mocniejszą nutę zapachową lub w ogóle bym ją zmienił... (cytrusy nie są dla mnie :) ) Dla mnie woskowanie jest taką wisienką na torcie i zapach powinien być przyjemny.

 

Zauważyłem, że aby spokojnie dotrzeć wosk musi swoje odleżeć na aucie. W przypadku gdy jeden bok auta chciałem przepolerować po ok 5 minutach - lekko się mazało.

 

Aplikacja bezproblemowa, widać lekką mgiełkę na aucie podczas aplikacji więc widać gdzie nakładamy.

 

Test będzie na bieżąco uaktualniany z filmami więc zapraszam ponownie :)

 

Firmie ShinyGarage dziękuję za możliwość przeprowadzenia testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ile potrzyma ... SG Dramatic Gloss trzymał ok. 2 miesięcy na moich rodziców aucie więc bez szału ale i bez tragedii.

 

Dla mnie ważniejsze niż zapach jest albo look albo wytrzymałość.

Zapach jest daną bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nakładanie/docieranie w porównaniu do AG?

AG nakładach tym wilgotnym aplikatorem czy słonkiem ? Ale chyba wilgotnym bo widzę, że czerwony aplikator pod pudełkiem :)

Dla mnie AG daje naprawdę radę, ale nakładanie tym ich aplikatorem to katorga. No i cena wosku spora. Na razie Shiny Garage też niezłe krople zrobił, zobaczymy co dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna relacja po otrzymaniu próbki od Wojtka :)

Po otwarciu pudełeczka pojawia sie chemiczny zapach z lekka nuta zapachu cytrusa a sam wosk w kolorze kremowo/bezowym.

Akurat pacjent nie potrzebował spektakularnego przygotowania ale tradycyjnie poleciała piana i szampon.Po telefonie do Wojtka i jego informacjach i wspolnej decyzji poszedl cleaner od DoDo

f5217f90e43c9144med.jpg

Natomiast do porownania wspolnie wybralismy nastepujace woski

d77c67fcc3c8f2c3med.jpg

Co do aplikacji wosku z SG , banalnie prosta jak i samo docieranie nie sprawiało żadnych problemów z ciekawości na lusterku pozostawiłem wosk równo na godzinę i dotarcie go było bardzo proste :)

Rożnicy w przyciemnieniu lakieru nie zauważyłem tak samo jak w kropelkowaniu wszystkie kropelkuja bardzo podobnie

Kropelki na wosku SG

4c8695148ca872e3med.jpg

Zymöl

eaba99050adb3463med.jpg

DoDo

fab2e98a5fa751fcmed.jpg

Obecnie dystans jedynie 80 km od aplikacji i nie było mycia,napewno będzie na dniach wiec zobaczymy wpływ pian i szamponów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Będzie jedna pojemność - 100ml, jest to pierwszy tego typu wosk w naszej ofercie także wszystko jest dla nas nowe :), ze względów formalnych wprowadzenie produktu trochę się opóźnia, ale na bieżąco będziemy Was o wszystkim informować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.