Skocz do zawartości

Royal Pads, różne testy...


malypb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio do ASDEC Belgium dotarły (tzn. kupiłem pełen przegląd oferty ;)) nowe pady polskiego producenta Royal Pads.

 

W tym wątku będę zamieszczał nasze testy, uwagi, komentarze.

 

Pierwsze wrażenia: pady wyglądają bardzo solidnie, jest pełna gama twardości i rozmiarów (choć chętnie widziałbym też w ofercie pady do Flex 3401 z małym BP - 115mm lub małym BP systemu LC - 100mm ;) - wiem, że chyba nikt tego nie robi (oprócz LC), ale fajnie by było jakby właśnie taka ciekawostka pojawiła się z PL). Pady są dobrze opisane i sensownie i skromnie opakowane. Ceny bardzo, bardzo dobre. Katalog tylko w języku PL i trochę nieaktualny.

 

Dziś miałem czas zrobić tylko pierwsze podejście do tych padów.

 

Prezentacja:

 

Pierwsze pranie (zawsze piorę pady, MF's przed pierwszym użyciem):

 

Po praniu pady wyglądają nadal jak nowe ;) Nic się nie odkleiło, nie urwało, itp. itd.

(miałem już przypadki zniszczenia padów (innych firm) przy pierwszym praniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mały test padu czerwonego (soft polishing lub one-step). Pomęczyłem go trochę różnymi maszynami, tak aby mniej więcej zasymulować one-step na jednej połowie samochodu (NIGDY nie powinno się robić całego auta tylko jednym padem ;)).

 

 

Pad nie wykazał śladów zużycia. Nie wchłania mocno past (leciała Menzerna 2300). Łatwo się czyści. Bardzo, bardzo dobrze współpracuje z maszynami DA, zwłaszcza tymi o dużym skoku. Grubość, miękkość, sprężystość jest prawie idealna i bardzo łatwo pracuje się nawet na skomplikowanych kształtach, bez żadnych problemów i sztuczek aby utrzymać rotacje nawet na małych prędkościach.

 

Ten pad polecam.

 

Następne testy, zwłaszcza padów do cięcia (biały i żółty) niedługo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy spotkał się ktoś z Wami problemem w trakcie pracy z padami dedykowanymi do DA?

JA kupiłem akurat 135 Royal pads DA cutting bialy no takiego mi brakowało i po pierwszej próbie pracy zrezygnowałem - pasta Menzerna fg400 lare epl 41.

Pad w trakcie pracy mocno się łuszczy, okropnie bije i nagrzewa się. Ktoś coś?

 

Wysłano z mojego G4S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(NIGDY nie powinno się robić całego auta tylko jednym padem ;)).

 

 

Dlaczego?

Przy odpowieniej częstotliwości mycia, nie widzę różnić pomiędzy używaniem 10-12szt na auto. Choć z lenistwa preferuję drugą opcję, tak nie widzę przeciwskazań jeżeli ktoś ma czas i chęci do czyszczenia i suszenia jednego pada. Chyba że ten jeden się zużyje podczas połowy korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pad w trakcie pracy mocno się łuszczy, okropnie bije i nagrzewa się. Ktoś coś?

 

 

Miałem podobny problem z polishingiem z RP, co prawda się nie nagrzewa mocno, ale "bije" podczas pracy. Myślałem, że coś robię źle, ale sprawdziłem polishinga z Flexi na tej samej maszynie i jest w porządku. Ale np. już finish z RP prowadzi się bardzo dobrze (wiem, że nie ma co porównywać polish/finisz, ale chodzi mi o pady tej samej firmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, czy na wszystkich padach RP mogę pracować na rotacji? No może poza Ait Soft. Mam zagwozdkę bo w sklepach są opisy jako pady pod DA. Do tej pory używałem flexipads ale chciałbym spróbować czegoś nowego, być może lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kiedyś omyłkowo białego cuttiinga z pierwszej serii z "dziurą" pod DA i uzywałem go na rotacji i powiem szczerze - MEGA! moc cięcia praktycznie taka sama, ale pad bardziej sie "słuchał" nie podskakiwał, nie był agresywny dla mnie ;D

 

Więc obstawiam że spokojnie na rotacji kazdym bedzie mozna śmigać ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, napisałem bezpośrednio do RP i dostałem odpowiedź, że airsoft jest typowo pod DA, reszta spokojnie na rotacji może pracować. Czy cutting po nagrzaniu się traci swoją moc cięcia tak jak flexipads?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.