Skocz do zawartości

Ford Focus II 2009 - Panther Black


cortezo87

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna robota , bardzo dobra relacja , ciekawe auto . :good:

 

Ps. zmień koła

 

Dlaczego zmienić koła? :o

 

[ Dodano: 21 Wrzesień 2014, 11:30 ]

kubaPB jak będziesz polerował Cerem a nie np piaskiem to rys nie narobisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Świetna robota szczególnie mi się końcówki podobają.Co do fordów i rdzy to chyba nie ma reguły.Mamy Forda Mondeo z 2003 z salonu i ruda dopiero na rantach z tyłu wychodzi.Błotnik przedni jest zagięty do gołego metalu od około 4 latek i nic rudej nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybę można pofalować przez zbyt ostrą polerkę cerem o ile mi wiadomo.

jeszcze widziałem patent cer plus AutoGlym CGP, zeby się za bardzo nie rozpiździało po okolicy mazidło.

 

a co do forda, rozpórka kielichów dość nietrafiona. całość sił sciskających idzie przed zbiorniczek / akumulator na zagięciu. plus ta jej grubość :D

 

a robota konkret. świetnie wyprowadzony samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
super relacja. auto piekne, acz kolwiek ustanawiam sie w przekonaniu ze nigdy nie kupie forda. 4 letnie auto a rudy wdarl sie na impreze po calosci. :shock:

 

oj tam oj tam. Maj ma 10 lat a pierwsze 3 bable wyszly w tym roku plus drazek stabilizatora ktory sam zakonserwuje. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Kurcze zapomniałem, że mam ryse na progu :) Generalnie miejsce zmatowiłem papierem 1500 potem IPA i jechałem z zaprawką (cos jak lakier do paznokci u kobiet) 3 warstwy potem 2x bezbarwny i jak wyschło ładnie to zmatowiłem 2500 i polerka :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

U mnie nic się nie zmieniło, no może przybyło kilka mikrorys :lol:

 

Kupiłem kilka dni temu myjkę Karcher K2 + PA i dzisiaj testowałem z pianą Magi... Jestem mega zadowolony z myjki jak i PA - do mycia samochodu w sam raz! Nigdy wiecej nie wrócę do ręcznej pianownicy :wallbash:

20141215_150653.jpg

 

20141215_140643.jpg

 

20141215_140918.jpg

 

Dodatkowo na olx wyhaczyłem za grosze używane szafki z ikeii i już nie kurzą się mniejsze kosmetyki pady i maszyny na regałach :)

 

20141215_154816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cortezo87 i jego fokus widziany w zeszły weekend w galerii Bonarka. Bardzo ładnie wozidło wygląda na żywo, pomimo delikatnego wymuszenia pierwszeństwa :D

 

W weekendy w Bonarce robi się masakra i bez wymuszenia nie wyjedzie, tak czy owak trzeba było strąbić dziada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dawno się nic nie działo to mały update.... Od korekty minął prawie rok i auto nadal wyglada swietnie, kilka rys przybyło ale w słońcu prezentuje sie nadal spektakularnie :)

 

Aktualnie tak wygląda :

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie dostało Foczusi SV Strong + Harly Wax. Jutro na Summer Cars Party strzelę jakieś fotki pod słońce :)

 

To lakier Panther Black zwykły.. Nie było nawet możliwości w salonie wyboru ceramicznego i w ogóle to pierwsze słyszę o takim bajerze dostępnym w Fordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

co do rdzy mam focusa II z 2005 r również panther black i takiej nie uświadczyłem, a samochód nie oszczędzany i nie garażowany. Inną sprawą jest że ford daje 10 lat gwarancji, jeśli kolega kupił samochód jako nowy nie rozumiem dla czego nie podbijał przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przeglądy perforacyjne to śmiech na sali. Kumpel ma taką fokę no i nałapała odprysków. Pojechał na przegląd to mu nie podbili perforacyjnej przez to. A jakby koniecznie chciał, to oni jak najbardziej zapraszają, zrobienie maski, 2 błotników i zderzaka to raptem 4000 zł, no ale wtedy gwarancja dalej obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, no niestety wada fabryczna forda, kilku moich znajomych ma rdzę w tym miejscu i na tylnej klapie też się pojawia, nie wspominając o progach. Chyba taki urok Forda.

 

 

 

Niektórzy wolą brunetki albo blondynki, a właściciele Fordów mają rude :kox:

 

Niestety mam to samo, mało widoczne bo robię jak tylko coś zobaczę. Jednak fakt, brak ma Seata z tego samego rocznika i auto jak nowe, zero problemów z korozją.

 

Zderzak jak robiłem błotnik kazałem obniżyć na ślizgach żeby nie kaleczyło drugi raz, pomogło bo problem już nie powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.