Skocz do zawartości

BLINK Active Foam Bubble Gum


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości Sebastiana z SNB mogłem pobawić się ich nową aktywną pianą o PH7, czyli bezpieczną dla wosków.

 

 

Piana przy pierwszym kontakcie odznacza się bardzo fajnym zapachem gumy balonowej. Wiem, żę sporo osób nie przykłada wagi do zapachów chemii do samochodów, ale ja należę do tej grupy, która jest wrażliwa na zapachy i lubię dodatkowe bodźce zapachowe przy pracy. :)

 

 

Pianę postanowiłem postawić w szranki z inną pachnącą pianą tzn. Fruit Foam od Shiny Garage.

Chciałem zobaczyć jak przy takim samym stężeniu obydwie piany się sprawdzą.

 

 

 

I tak dałem ok 65-70 ml piany na ok 400 ml wody.

 

 

 

 

 

H3EjsF.jpg

qmELjR.jpg

nMqNXM.jpg

 

 

 

Oczywiście nad prawidłowym przebiegiem rozlewania czuwała odpowiednia komisja

 

 

 

UTCDXz.jpg

 

 

Brud na aucie był hodowany przez ponad tydzień, albo i dłużej.

 

 

 

 

xr2A7c.jpg

0Sn7iO.jpg

OxSQSN.jpg

aZv7Ys.jpg

vVrJaU.jpg

NuTiyB.jpg

p2prBd.jpg

 

 

 

 

Muszę nadmienić, że pierwsza próba tego rozcieńczenia w przypadku AFBG dała trochę zbyt rzadką pianę, a właściwie mleko i dolałem jeszcze ok 20ml i wtedy było już tak jak przy SG Fruit Foam.

 

 

Na stronie pasażera była piana B Active Foam Bubble Gum, a na stronie kierowcy SG Fruit Foam.

 

Dla tych którzy lubią większy śnieg to przy większym stężeniu obydwiema piana da się go osiągnąć. Ja nie jestem zwolennikiem zbytniego przesadzania z ilością piany bo taka ciężka i tak szybciej spływa.

 

 

 

pwcyaO.jpg

4b7Lzb.jpg

VmKsQ6.jpg

Tch8VP.jpg

X1qonh.jpg

biLh15.jpg

181Mzu.jpg

rodrhI.jpg

 

 

 

 

 

 

Jako, że temperatura i brak słońca sprzyjał pianki poleżały sobie ponad 10 minut.

 

 

 

 

 

 

 

 

I płukanie

 

 

 

 

 

KEQQwA.jpg

QRJtH1.jpg

VsVQY4.jpg

eVq6MR.jpg

6p3oXH.jpg

RRytpI.jpg

r5acv9.jpg

ILzGMF.jpg

6WoKhq.jpg

QbQ6qR.jpg

XtaAIp.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać zostało jeszcze sporo zaschniętych plam po deszczu i brudzie z drogi na bokach drzwi. Robale z przedniej części fajnie się domyły.

 

 

Co do działania obydwu pian to ciężko mi wyłonić zwycięzce na tym samochodzie i w tych warunkach. Na aucie jest DG 111 więc dobry sealant.

Jak dla mnie działanie obydwu pian jest bardzo zbliżone i dobre. Trzeba pamiętać, że piana ma zluzować brud i ułatwić dalsze mycie pojazdu i tu obydwie spisały się dobrze. Przy dalszym myciu na 2 wiadra brud ładnie zszedł bez żadnego problemu.

 

 

Podejrzewam, że gdyby na samochodzie był SONAX BSD to pewnie domyłoby się praktycznie idealnie, ale DG 111 nie ma aż takich dobrych właściwości odpychania brudu.

 

 

Podsumowując piana przypadła mi do gustu choć mogłaby być delikatnie bardziej skoncentrowana. Zapach jest bardzo przyjemny, a domywanie na dobrym poziomie. Z chęcią wypróbuje opakowanie 5l jak tylko skończę SG.

 

Na koniec auto po myciu na 2 wiadra i po psiknięciu Sonaxem BSD co by łatwiej się domywało.

 

kMot0K.jpg

8hMKqx.jpg

znlS62.jpg

DClqBW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

damianTDCi, "co niektórzy" też wprowadzają zmiany w swoich produktach, tyle że testy przeprowadzają użytkownicy którzy już je zakupią. To dzięki nim, niektóre produkty zdążyły się doczekać w ciągu roku, wersji v2, v3... :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wolną chwilę, więc tak jak obiecałem przedstawiam test piany aktywnej Blink Activ Foam Bubble Gum.

 

Ale na początku chciałbym bardzo podziękować Sebastianowi z SNB za możliwość przetestowania piany.

 

 

Obiektem na którym będziemy testować pianę to mój rodzinny autobus na którym dogorywają resztki RG42.

Pikaczu ostatnio myte było na bezdotykach a obecny na aucie brud miał około dwóch tygodni. Nie było go bardzo dużo, ale coś się jednak przez ten czas nazbierało.

 

d8fgsNA.jpg

iF0c3Rr.jpg

LEsGPCf.jpg

JKGwtQH.jpg

 

Zaczynamy więc przygotowania do pianowania.

Piana to płyn o konsystencji wody, żółtym kolorze i przyjemnym gumobalonowym zapachu.

Do butelki pianownicy wlałem 100ml piany i dolałem 600ml ciepłej wody.

 

wZuwizH.jpg

YiQMV5S.jpg

 

Myjka podpięta pod ciepłą wodę i zaczynamy więc zabawę.

Nie lubię operować aparatem i mieć mokre ręce więc poszedłem na łatwiznę, aparat na statyw i hejaaa...

 

 

 

 

Jak widać przy tym roztworze udało mi się zrobić bardzo gęstą pianę.

Piana poleżała sobie na aucie około 5 minut. Była chyba zbyt ciężka, albo nałożyłem ją zbyt grubo dlatego spłynęła tak szybko. Następnym razem będę bardziej oszczędny.

Po spłukaniu auto wyglądało tak...

 

2Y2duhY.jpg

JNOdAKC.jpg

FB8xo4q.jpg

6px5gxQ.jpg

 

Jak widać piana dość ładnie rozpuściła grubsze zabrudzenie, które ładnie zeszły pod ciśnieniem. Niestety pozostał na aucie brudny film, który udało się bez problemu domyć rękawicą.

Po wiaderkowym myciu było już ładnie.

 

Podsumowanie:

 

ładnie pachnąca aktywna piana do częstego stosowania.

 

 

ps.

Czeka mnie jeszcze mycie alfiny, więc test zostanie uzupełniony o foty jak działa piana na nawoskowanym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..z małym opóźnieniem..bo wczoraj burza zabija mi połączenie ze światem..ale jest....

 

otrzymałem próbkę piany od Sebastiana z SNB z zamiarem przeprowadzenia testu..

 

piana rzadka..chóc to akurat nie ma dla mnie znaczenia..ważne jak myje..

zapach..zgodnie z info...guma balonowa.. zapach przy zalecanym stężeniu (1:7 info od Sebastiana z SNB) nie czuć w trakcie pracy...przy zwiększeniu stężenia do 1:5 praca staje się przyjemna..a dzieciaki z całego podwórka się zlatują...

 

Więc do dzieła:

 

próbka w zalecanym stężeniu:

 

4207435863aadce0med.jpg

 

Seba mówił, że PH neutralne..że do codziennego mycia..więc:

pacjent Laguna II nie myta 4 tygodnie...4000 km na blacie...wosku brak..umarł jakoś ostatnio...

tu jeszcze nie widać za dużo:

121bb44197ad98ddmed.jpg

 

tu już lepiej:

adebb0989e2e0058med.jpg

 

a może to:

f019e5085655d824med.jpg

 

no i jeszcze specjał dnia...alufelga...

ba9794a53de1dd68med.jpg

 

czyli jednak...brudny..

 

jako, że zdjęcia pięknej piany już są....u mnie będzie..

 

5 minut po położeniu:

 

dde03ed4ca551d7emed.jpg

 

4c68ab6f7055b447med.jpg

 

0e2843548d5e99b7med.jpg

jeszcze się pieni..myje..

 

9b2f2cedc5ee36ddmed.jpg

 

6f19bea19db1d22amed.jpg

 

51faab90e5b2ab2fmed.jpg

i z maski...też płynęła pianka...

 

no i tu zaczął się problem..wyszło mocne słońce...

 

po spłukaniu mamy taki oto widok:

 

alu...już znacznie lepiej:

4af0505dc0f46b68med.jpg

 

i reszta:

58d918db144f54c9med.jpg

 

d8170d4102834648med.jpg

 

3420fe36c03b0c5emed.jpg

żeby nie było..cosik się nie domyło...

 

3dd884a6f11d0cdemed.jpg

 

912257c7ae9383d2med.jpg

 

 

Ogólnie...jak na szczura...daje radę...może nie wszystko po owadach usunął...ale parę godzin później nie dał też rady proszek na bezdotyku... :-]

to po A)

po B) fajnie pachnie..ale nie w niskim stężeniu..bo wtedy nie czuć...

po C) wyszło słońce...i ....wyszedł nalot..jak po wielu pianach..

na + zaliczę, że nalot schodzi wilgotną fibrą..

 

jeśli rzeczywiście nie niszczy wosku...i SNB zachowa cenę o jakiej mówił wstępnie Seba..produkt wart polecenia..i na pewno pojawi się w arsenale....tym bardziej, że dobre bo nasze.. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmianTDCI, z tego co wiem piana już jest w sprzedaży i jak widzisz mimo testów które Sebastian na pewno przeprowadzał od dłuższego czasu, są jeszcze rzeczy które można poprawić. Niewiele produktów jest doskonałych z chwilą ich stworzenia, wiele rzeczy mimo wcześniejszych testów wychodzi "w praniu" dlatego każda firma wprowadza zmiany wcześniej lub później. Moja wypowiedź nie miała mieć negatywnego wydźwięku, jeżeli poczułeś się nią dotknięty to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmianTDCI, z tego co wiem piana już jest w sprzedaży i jak widzisz mimo testów które Sebastian na pewno przeprowadzał od dłuższego czasu, są jeszcze rzeczy które można poprawić. Niewiele produktów jest doskonałych z chwilą ich stworzenia, wiele rzeczy mimo wcześniejszych testów wychodzi "w praniu" dlatego każda firma wprowadza zmiany wcześniej lub później.

Zgadzam sie w 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.