Skocz do zawartości

TAC System QUARTZ.MAGIC


BarooN

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować Mariuszowi z ShowCarShine za udzielenie mi próbki TAC System QUARTZ.MAGIC.

Quartz MAGIC to powłoka kwarcowa przeznaczona do zabezpieczenia elementów plastikowych nielakierowanych, uszczelek, a także felg. Charakteryzuje się wysoką hydrofobowością i trwałością.

 

 

Pacjentów było dwóch. Mitsubishi Eclipse oraz BMW 3.

W moim Eclipsie plastiki są masakryczne żaden dressing nie trzyma dłużej jak 2 tygodnie oraz wszędzie zacieki po wodzie. Nie mają żadnej struktury są gładkie. Z dressingiem po 1 deszczu wygląda to tak.

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692836-full.jpg

Plastiki zostały więc porządnie wymyte wg wskazówek. Pierwsze poszło Tenzi Truck 1:4,

potem APC Cyclone 1:5 oraz na koniec 2 razy odtłuszczone IPĄ .

Po tych zabiegach plastiki prezentowały się tak:

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692837-full.jpg

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692838-full.jpg

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692839-full.jpg

To żółte to nie farba tylko obdrapany plastik.

 

A wiec przejdźmy do produktu. Dostałem go w malutkiej buteleczce oraz 2 ściereczki

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692840-full.jpg

 

Co do samej aplikacji. produkt nakładał się super, Mariusz proponował abym nakładał go tak żeby już nie polerować :/ Na tych plastikach było to prawie mission impossible, ale udało się bez polerowania, czasami malutka docierka. Wydajność - jest mega na + na wszystkie plastiki wokół auta zużyłem hmm może ze 2ml, ciężko stwierdzić. Pare fotek z aplikacji:

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692843-full.jpg

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692841-full.jpg

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692842-full.jpg

 

 

Produkt fajnie przyciemnia, nie jest to może jakieś wow ale jest :good: Na jednym plastiku skrzela zostawiłem bez kwarcu, aby mieć porównanie

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692844-full.jpg

 

Autko zostawiłem na 24h do wyschnięcia jutro będzie lanie wody :evil:

Jutro zrobię zdjęcia w całej okazałości, zauważyłem tylko że przy wysychaniu zrobił się bardziej matowy.

Dobra kolej na BMW z racji że to autko ojca posmarowałem tylko jedną klamkę. Plastik przygotowany tak samo jak wcześniej. Klameczka prezentowała się tak:

 

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692845-full.jpg

Plastik o niebo lepszy, aplikacja bajeczna zero smug, bez docierania.

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692846-full.jpg

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692847-full.jpg

Po nałożeniu prezentowało się to następująco:

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692848-full.jpg

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692849-full.jpg

A że po wszystkim została mi jeszcze połowa postanowiłem nałożyć go na mój słupek piano black, zobaczymy co z tego będzie.

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692850-full.jpg

2014%5C08%5C29%5Cbikepics-2692851-full.jpg

 

A więc na dzisiaj to wszystko jutro albo w niedzielę 1 aktualizacja po utwardzeniu. Test będę aktualizował raz na tydzień chyba że coś się będzie działo to częściej. Autka stoją pod chmurką, miesięcznie ok 1000/1500km. W razie pytań piszcie. Zostało mi jeszcze trochę kwarcu i nie wiem na co go wykorzystać, może na felgi a może macie jakieś propozycje?? ;)

To mój pierwszy taki test więc z góry sory za jakieś niedociągnięcia :/[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnienie w miarę fajne.

 

Czy sprawdzałeś może jak zachowuje się ten preparat na uszczelkach i felgach?

 

Jeżeli zostało Ci trochę tego specyfiku, to proponuję jakąś próbkę/test np. na oponie. Skoro ma się sprawdzać na uszczelkach, to może i na oponie dałoby radę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś małe zainteresowanie tematem, ale to nic plastiki wyleżały się swoje, zrobiłem jeszcze teściki na innych gumach, plastikach. Produkt zaaplikowałem na oponę którą wyszorowałem truckiem, odtłuściłem i postawiłem w konfrontacji z SG Back2Black. Quartz magic dopiero po dobie ładnie naczernił plastiki oraz oponkę.

Tu fotka na oponie

Po lewej SG, prawa Quartz magic

2014%5C09%5C01%5Cbikepics-2693470-full.jpg

 

 

Tutaj plastik w sumie wewnętrzny ale często pada na niego deszcz obciera się nogami i takie tam. Po prawej PB NL po lewej Quartz magic, nie widać tego na zdjęciu ale quartz dużo lepiej przyciemnił

2014%5C09%5C01%5Cbikepics-2693471-full.jpg

 

 

Tu kolejny plastik inny w bmw czy w moim kliperze, tak aby mieć odniesienie do różnych plastików.

2014%5C09%5C01%5Cbikepics-2693472-full.jpg

 

Na moich plastikach spisuje się super, plastiki nie kleją się nie zostawia śladów po wodzie, nie ma mazów jak po innych dressingach, jest na kozaku :good:

 

2014%5C09%5C01%5Cbikepics-2693473-full.jpg

 

Czas na kropelki i lanie wody. Tutaj nie mam nic do powiedzenia. Woda lana po 2 dniach, kropelki miażdzą system, są super jak po BSD :-] .

2014%5C09%5C01%5Cbikepics-2693474-full.jpg

2014%5C09%5C01%5Cbikepics-2693478-full.jpg

 

Odprowadzanie wody też na 6 wystarczy polać strumieniem nie zostaje kompletnie nic.

2014%5C09%5C01%5Cbikepics-2693479-full.jpg

 

Krótkie podsumowanie po paru dniach, jak na razie daje radę naprawdę robi robotę, przekonamy się jak z trwałością. Kliperem zrobiłem na razie ze 150km, teraz pogoda trochę się pogorszy to zobaczymy jakie będą efekty. Na dzisiaj wszystko za tydzień kolejne aktualizacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

BarooN, Dziękuje bardzo za test :good: Mega relacja :good:

 

Co do samego produktu i aplikacji to ogólnie nie jest dedykowany na miękkie tworzywa jak guma, ponieważ jest to kwarc czyli po utwardzeniu będzie "sztywny" i na miękkich elementach może dojść do kruszenia/łamania powłoki, chociaż na razie jak widać daję radę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat się nie klei ale to nic.

Minęły 2 tygodnie i co?? I wszystko jakbym nałożył wczoraj fotki wrzucę jutro ;)

Po deszczu nie ma zacieków to na wielki +. Kropelki miazga a nawet miażdżyca. Mariusz mówiłeś że na oponę się nie nada a tym czasem nic się nie dzieje oponka czarna, dużo mniej się brudzi. Na razie produkt oceniam na 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Mariusz mówiłeś że na oponę się nie nada a tym czasem nic się nie dzieje oponka czarna, dużo mniej się brudzi. Na razie produkt oceniam na 5

 

Tu jestem sam pod wrażeniem :evil:

 

Czekam na fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zebrałem się i porobiłem fotki. Cóż mam powiedzieć jak na moje oko powłoka słabnie w aspektach takich jak kropelki czy np zacieki przyciemnienie jest nadal dobrze widoczne.

Tu kropelki jeszcze ok 2014%5C09%5C25%5Cbikepics-2698323-full.jpg

ale z tyłu już nie jest tak fajnie

2014%5C09%5C25%5Cbikepics-2698324-full.jpg

Po deszczu znajduję taki oto widok

2014%5C09%5C25%5Cbikepics-2698325-full.jpg

Po przetarciu zwilżona fibrą wygląda to tak

2014%5C09%5C25%5Cbikepics-2698326-full.jpg

Z tyłu ewidentnie widać że powłoka ma przebłyski jej braku, po umyciu szamponem jest podobny widok.

Minął w sumie miesiąc test prowadzimy dalej zobaczymy kiedy na bocznym plastiku kolor wróci do pierwotnego stanu

Ale na boku gdzie skrzela zostawiłem bez niczego wygląda to super 2014%5C09%5C25%5Cbikepics-2698322-full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos nie tak w przygotowaniu powierzchni, albo samej aplikacji- wilgotnosci, odstania sie itp.

Kurcze no starałem się jak mogłem plastiki odtłuszczałem po 3 razy pogoda była ok na noc auto do garażu równe 24h stało nieruszane, nie wiem czy widzieliście jak te plastiki wyglądają na żywo nie mają żadnej najmniejszej struktury są śliskie. Tam gdzie nałożyłem kwarc na plastiki w bmw i w lanosie jest inna bajka kropeleczki miodzio i ciemniutkie jak bym wczoraj nakładał. Moja teoria jest taka że to plastiki się nie nadają pod żadne dressingi czy kwarc, może tak nie jest lub coś źle robię. Jak mieliście do czynienia z takimi plastikami bez żadnej struktury to podpowiedzcie co nakładaliście żeby to miało ręce i nogi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twoje lusterka są ori to wiem jaki jest to plastik, u mnie jest gładki jak lakier a z tego co pamiętam to w seicento nie są tak gładkie. Może powinienem użyć jakieś powłoki do lakieru może wtedy lepiej by związało, cholera wie jak to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

BarooN, Coś faktycznie musiało pójść nie tak , skoro na innych auta jest inna bajka co potwierdza także test kamilgt.

 

Obstawiam na plastik : po prostu jakiś dziwny skład plastiku albo tak jak pisałeś używałeś już na nim mnóstwo dressingów więc może któryś z nich siedzi głęboko i odtłuszczenie nie było do końca efektywne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam minęło 2,5 miesiąca przebieg ok 2 tyś km i co?? No powłoka siedzi nienaruszona praktycznie. Kropelki nie są już takie super ale są lecz na kawałku gdzie nie kładłem powłoki widać mega różnicę. Samochód cały czas pod chmurką, postaram się wrzucić zdjęcia jak to wygląda, a i po deszczach nie ma żadnych zacieków :good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.