Skocz do zawartości

Fotelik


Blau

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię temat, bo po przeczytaniu kolejnych kilkunastu artykułów zdecydowałem się na fotelik RWF i wiem, że jeśli będę miał kolejne dzieci, to będą one jak najdłużej jeździły tyłem do kierunku jazdy. Teksty o tym, że dziecku trzeba uciąć nogi, bo się nie mieszczą, czy to, że dziecko nic nie widzi jak jedzie tyłem to bzdury do potęgi. Kupiłem Maxi Cosi Mobi i fotelik jest na tyle wysoko, że młoda spogląda sobie spokojnie przez boczną szybę i podziwia to, co się dzieje za oknem. Kupując fotelik przodem do kierunku jazdy oglądałaby piękne plecy fotela pasażera, zagłówek i faktycznie jest co podziwiać :kox: Co do nóg, to mam dwa przykłady. Pierwszy to koleżanka, która miała fotelik RWF, a kolejny był już tym skierowanym ku przodowi. Dziecku trzeba było przysuwać fotel pasażera, by mogło sobie wygodnie nogi o oparcie oprzeć. Drugi przykład to zauważcie ile osób, które są zmęczone w trakcie jazdy chętnie wpycha nogi na deskę rozdzielczą (w mojej poprzedniej pracy, gdy miałem służbowego sprintera, moi pasażerowie po kilkuset km notorycznie pchali nogi w ekwilibrystyczny sposób na deskę, drzwi etc.) i jeśli macie możliwość zróbcie eksperyment, podłóżcie sobie na fotelu coś wysokiego, by po zajęciu miejsca nogi Wam swobodnie zwisały. Zobaczymy jak komfortowe to dla Was będzie gdy posiedzicie dłużej, nie mówiąc o tym, że podczas jazdy dochodzą jeszcze nierówności drogowe. Nie wiem, kto wymyśla te mity o fotelikach RWF ale są śmieszne, poza tym nawet jakby ktoś znalazł jakieś wady związane z komfortem, które byłyby prawdziwe, to jednak bezpieczeństwo dziecka jest na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Ja mam Seata Ibizę 2009 i wsadziłem do niego BeSafe Izi Plus. Fakt miejsca z przodu już nie ma, ale dla mnie priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka, a nie ilość przewożonych osób.

 

Też nie mogę zrozumieć mitów na temat widoczności czy miejsca na nogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to sam ISOFIX jest tu ograniczeniem - przy tym mocowaniu możesz zapinać do 18kg. Później tylko pasami. Ogólnie w temacie RWF polecam wpisać w google: osiem gwiazdek.

Jest blog, sklep i facebook. Sprzedawca ogarnięty w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilu kg\wzrostu są te tyłem?

BeSafe Izi Plus jest w kategorii 0-25kg. Jednak producent zaleca przewożenie od 6 miesiąca do 4 lat lub jeśli nie ma 25 kg to oczywiście dłużej. Montowany jest na pasy, ale u mnie po zamocowaniu dorosła osoba nie jest w stanie go poruszyć. Fajne w nim jest to, że ma 3stopniową regulację pochylenia więc problem 'spadającej główki' jest do opanowania. Fakt jest drogi bo kosztuje ok. 1600 złotych, ale długość użytkowania to rekompensuje.

 

Tutaj jest fajny opis tego fotelika http://www.swiatgabi.com/2014/08/fotelik-rwf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesuje mnie wzrost, bo mój prawie 9 latek wagą pasuje, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że się mieści odwrotnie... stąd zapytałem.

 

Cena jak "ze wszystkim" co dobre.

Ostatnio swoim kupowałem dwa fotele Recaro Start 2.0, podobno w tak wygodnym jeszcze nie siedzieli (nie ma plastikowej skorupy ze styropianem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeje.

 

Czy montował ktoś isofix w wersji astra g kombi ? Aktualnie nie posiadam a zastanawiam się nad zakupem takiej bazy http://dino.sklep.pl/nowy/baza-na-pasy- ... 19162.html to jest wersja bez isofixa lub takiej http://dino.sklep.pl/nowy/baza-isofix-d ... 15057.html z isofixem. Bazę potrzebuje do fotelika cybex aton 4 http://dino.sklep.pl/nowy/fotelik-cybex ... 20127.html

 

Czy jest jakaś różnica w bezpieczeństwie między mocowaniem z isofix i bez niego czy to tylko kwestia sposobu montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poczytaj o fotelikach RWF.

A tych "poduszkowców" bez pasów tylko z półka nie bierz pod uwagę.

Wiadomo, nikt z nas wypadku nie chce mieć, ale nawet nie z naszej winy do takich zdarzeń dochodzi i dziecko w takim foteliku może skończyć kiepsko.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też chciałem kupić coś podobnego, ale jak wglebilem się w temat to mi przeszło.

I skończyłem z Axkid duofix, córka jeździ w nim już ok 1.5 roku i zadowolona:) a posłuży jej jeszcze z 3-4 lata spokojnie.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tych "poduszkowców" bez pasów tylko z półka nie bierz pod uwagę.

Wiadomo, nikt z nas wypadku nie chce mieć, ale nawet nie z naszej winy do takich zdarzeń dochodzi i dziecko w takim foteliku może skończyć kiepsko.

Co ty gadasz za pierdoły. Jak pokazują testy są to bardzo bezpieczne foteliki (np. na pierwszym miejscu: https://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-1 ... /malejaco/) i dziecko kładzie się na poduszce, a kręgosłup na odcinku szyjnym nie jest tak narażony na urazy - (

). Te foteliki przechodzą też testy dachowania, które od niedawna są robione do uzyskania homologacji i wbrew pozorom dziecko się nie wysunie jak to niektórzy uważają. Mają też bardzo dobrą ochronę boczną.

 

kita33 Ja mam półtora roczną córkę. Jest szczupła i "drobna" (do tej pory jeździła w Stokke/Besafe iZi Go) dlatego zdecydowaliśmy się na model Juno - jest mniejszy (9-18 kg). Jeśli twoje dziecko jest większe to możesz przymierzać je również do modelu Pallas (9-36 kg). Jedyny ich minus to to, że dziecko jeździ już przodem do kierunku jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj też inne artykuły i popatrz na testy bo na temat każdego fotelika można znaleźć takie negatywne opinie, a dodatkowo to są artykuły z 2013 roku osoby, która "W technikum krawieckim miałem semestr fizyki". Wolisz wierzyć jej niż testom? Dodatkowo od tego czasu dużo się zmieniło (np. poducha w Cybex-ach jest większa/wyższa), a inni najlepsi producenci również poszli w kierunku takich foteli, mają je w swoich ofertach i są bardzo wysoko w testach. Co do zderzeń bocznych i argumentu z opadaniem głowy, to jak dziecko uśnie w foteliku z pasami to głowa również zmieni położenia tak samo jak i w tych z poduchą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu chyba sarkazmu o technikum krawieckim nie wyczuł.

 

No w moim RWF dziecko nawet jak śpi to głowę ma w pozycji leżącej, opartą o zagłówek. A jak hamuje to jeszcze ta głową jest bardziej dociskana do oparcia i chroniona z boków.

 

Również radzę poczytać inne artykuły i przemyśleć gdzie wytraca się energia, skoro dziecko nie jest zacięte pasami, oczywiście nie mówię tu o "przełożeniu" pasów jak robi to większość rodziców, gdzie dziecko ma luźno założone pasy aby tylko nic go nie gniotło.

 

Przy prawidłowo zaciągniętych pasach 5cio punktowych pasa nie powinno dać się "uszczypnąć".

 

 

 

 

Edit:

A to ten test dachowania? To ja swojego dziecka bym w życiu nie wsadził.

 

 

 

A żeby innych nie zniechęcać bo kolega wyżej już kupił najlepszy fotelik i przekonać się nie da, nie no żartuje.

 

Oby nikomu nigdy, żaden wypadek się nie przydazyl ;)

 

Poczytajcie Panowie o teście plus i czemu w Skandynawii wielkość dzieciaczków do 4 roku życia jeździ tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest, że fotele tyłem do kierunku jazdy są lepsze/bezpieczniejsze, nie ma co ich porównywać z tymi przodem i pisałem już o tym w pierwszym moim poście. Pisałem też, że poduchy zostały poprawione i testy dachowania nie są problemem, a na filmie nie był to fotel Cybex (http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2013/ ... stu-z.html). Dobrze wiem jak powinno zapinać się pasy, ale wiem też jak duża jest ta poducha i jak stabilnie trzyma moje dziecko - oczywiście jeśli jest dobrze ustawiona (podobnie jak w przypadku dobrego zapięcia pasów), a nie położona od tak. Każdy ma swoje racje. Mnie poducha przekonała i polecam to rozwiązanie.

 

P.S. Fyox przymierzałeś kiedykolwiek dziecko do fotela z poduchą? Apropo, przypadkiem zdjęcie zrobione jak dziecko śpi i głowa nie opadła :D Dodam, że kurtka jest cienka, wiosenna jakbyś się chciał doczepić ;)

https://lh3.googleusercontent.com/IPEqv ... 61-h641-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz85 przymierzam jakieś 2 lata temu, też pierwsze co to chciałem kupić z poduchą bo się naczytałem, że super, że nowa technologia itp.

Ale jak poszedłem do sklepu (a wcześniej w necie poczytałem o test plus) to padło na RWF.

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaczyna się powoli "moda" na RWFy. Moja córka na przykład nie toleruje jazdy tyłem więc RWF nawet nie wchodzi w grę. Obecnie zmieniamy fotelik z 9-18 na 15-36 i będzie Kiddy. Albo Smartfix albo następca czuli Cruiserfix 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tysiące za fotelik (Axkid duofix)? :dontknow: Ja rozumiem bezpieczeństwo, atesty itp ale tak na szybko przeglądając to czego nie ma np Recaro, Sparco czy Romer, Cybex i Kiddy (tak na szybko marki) oprócz jazdy tyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tysiące za fotelik (Axkid duofix)? :dontknow: Ja rozumiem bezpieczeństwo, atesty itp ale tak na szybko przeglądając to czego nie ma np Recaro, Sparco czy Romer, Cybex i Kiddy (tak na szybko marki) oprócz jazdy tyłem?

Nie oprócz jazdy tyłem, a przede wszystkim.

Można kupić tańszy rwf, nikt ci nie każde brać od razu axkida, ale ten jest na tyle duży, że tyłem jeżdżą w nim nawet 6 latki.

 

Dziwne podejście. Wydać na powłoki, woski, sprzęt do lśnienia auta 2 tys to nie problem, ale wozić dziecko w foteliku za 2 tys to wstyd bo można kupić przecież "antymandat" w carfurze za 200 zł(fotelik ze styropianu).

Gorzej jak dojdzie do zderzenia, nikomu nie życzę.

 

Ja nie mam zamiaru oszczędzać na bezpieczeństwie swoich dzieci, stąd pomysł ważenia tyłem jak długo się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.