Skocz do zawartości

BMW E90 330i BLACK SAPPHIRE METALIC


Michał 330xd

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna robota i efekt bardzo ładny. Co do spalania to 15l w mieście nie jest trudno osiągnąć.... Jeździłem trójką po lifcie 325ix z trzy litrowym 218 konnym silnikiem i przyjemność z jazdy olbrzymia ale jeżdżąc po mieście to jakby mieć przebity bak, paliwo znika w oczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czarny jest świetny a ten z palety BMW dodatkowo ma taką świeżość i krisp.

 

Dobra robota, bardzo przyjemnie się oglądało foty, dokładność 8-) bardzo ładnie nałożona folia pogratulować :) no i super że kolejny amator BMW dba o auto bardziej.

 

Nie myślałeś o jakimś bardziej ekstrawaganckim wosku na lato? I o wypraniu podsufitki??

 

Amatorem BMW to ja nie jestem, a podsufitka była wyczyszczona tylko nie zrobiłem zdjęć,

 

[ Dodano: 13 Lipiec 2014, 20:40 ]

Świetna robota i efekt bardzo ładny. Co do spalania to 15l w mieście nie jest trudno osiągnąć.... Jeździłem trójką po lifcie 325ix z trzy litrowym 218 konnym silnikiem i przyjemność z jazdy olbrzymia ale jeżdżąc po mieście to jakby mieć przebity bak, paliwo znika w oczach :)

 

Każde sprawne BMW daje dużo frajdy z jazdy. A w korku faktycznie wskaźnik paliwa opada jakby bak był dziurawy. Ale coś za coś.

 

BMW = radość z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ślicznie :)

Z ciekawości w jakiej proporcji robisz piane do PA że taka śmietana wychodzi? Albo mam za słaba myjkę, albo gdzieś indziej jest pies pogrzebany, bo czegoś takiego nie mogę uzyskać.

 

150ml piany i około 0.5l wody. Jaką masz pianownicę ?

No to mam odpowiedź, bo ja leje 80ml piany na 320ml wody (dolewam po prostu do podziałki 400ml na butelce), czyli aby wstrzelić się w Twoją proporcję muszę wlać 80ml piany na 267ml wody. Przy okazji przetestuję, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszlo,ale powiedz szczerze,wyszly Ci jakies holsy? jesli tak,to czym je usunales?Bo ja wlasnie zabralem sie za korekte swojej x3 zolty flexipad+ megs UC a na wykonczenie pomaranczowy flexi + koch Antihologram.Wlasnie wyszly mi holsy,probuje je usuwac megsem uc+ tricolorem.Masz jakis lepszy sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał 330xd, Widzę, że rozwinęła się dyskusja o pianie. Wychodzi Ci to pięknie, pytanie mam co do pianownicy, z jakiej firmy masz to cacko. Ja zakupiłem techkara i mam karchera k4 (130 bar) a Twój K2 ma 110 bar (jeżeli to najnowszy model) a piana jakoś superowa u mnie nie jest w porównaniu do Twojej. Piana jest dla mnie ważna, bo dużo jej mi schodzi a zajmuję się SUV'ami. Jeden to Discovery 4, który jest kamienicą. Dosłownie kamienicą, myję go na drabinie i jest trudno pilnować żeby piana nie zaschła. Dolewasz może jakiegoś apc do mieszanki czy tylko piana i woda ?

Pozdrawiam, świetny samochód. Jestem trochę leniwy...jaka pojemnośc i moc a przede wszystkim czy ma turbo? Bo spalanie dosyć wysokie jak tak patrzę, zgaduje że lekkiej nogi nie masz :) . W Discovery 4 mam V8 5.0 i widzę, że spalanie podobne.

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam piany Valet Pro NSF i pianownicy PA. Tylko piana i woda z kranu.

Mam myjkę K6.40 chyba 150 bar, która ma już kilka lat.

Mam wolnossący 3-litrowy silnik o mocy 258 KM bez turba.

Według mnie średnie spalanie 12l przy tej mocy i pojemności nie jest bardzo duże.

Silnik N52 do oszczędnych nie należy. Da się zejść do spalania 10 litrów, ale to nie jest jazda.

A nogę mam troszkę ciężką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał 330xd, Dzięki, a pytanie techniczne. Co takiego jest w pianownicy PA, że jest taka dobra? U mnie jest 5.0 wolnossące 375 KM też bez turba, u mnie po mnieście 15l a na trasie przy 120 (samochód cały załadowany) 12,13 litrów. Jeszcze nie jechałem na oszczędny przejazd, bo nie mam na to czasu. Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białego flxexi w jakim rozmiarze używałes ? Moj 150 jest ok natomiast 80 po kilku przejazdach od nowosci zrobił się miękki...

 

Używałem 80 bo większy mi się gdzieś zagubił. Mały szybko nasiąka pastą pewnie dlatego robi się miękki. Duży jak przesiąknie pastą to też zmięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Widzę że do prania tapicerki używałeś zestawu:

- Valet Pro Heavy Duty Carpet Cleaner

- Karcher RM 770

 

Możesz opisać czym robiłeś ręczny oprysk a czym odsysałeś i w jakich proporcjach ?

 

Prespray Heavy Duty Carpet Cleaner + Karcher w proporcji na oko.

Płukanie ciepła woda + Karcher RM 770 ok 200ml na 4l wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko, chociaż zacznę pochwałą ża dobrą robotę :) A co do mojego pytania to tak z ciekawości po co kłaść gliptona po zymolu? Wczoraj nałożyłem zymola na swoje skóry, wcześniej stosowałem właśnie gliptona i teraz wiem że nigdy śmierdziela nie położe na zymolka :D Pełni to jakąś dodatkową funkcję? Jedynie co mam wrażenie że zymol jest bardziej śliski :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz problemu z przenoszeniem zapachu ze skór na rzeczy? :D Chyba że lubisz :P Mi na początku odpowiadał ten zapach gliptona ale z czasem znudził się i cieszę się że zamieniłem go na zymola :) Po pierwszej aplikacji zdecydowanie skóry zdają się jakby lepiej zabezpieczone i mają przyjemniejszy wygląd, zapach faktycznie po zymolu żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał porządnego auta i jeszcze porządniejszej roboty :good:

Podziwiam ilość włożonej pracy, zwłaszcza, że - jak wspominałeś - byłeś kontuzjowany.

Auto zdecydowanie trafiło we właściwe ręce.

 

Pozdrawiam i szerokości życzę!

 

PS. Kotka humorzasta, ale za to kolorystycznie ładnie pasuje do beemki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.