Skocz do zawartości

Renowacja kierownicy skórzanej.


multirenowacja

Rekomendowane odpowiedzi

uff, czyli rozumiem kierownice moge równie dobrze przetrzeć gliptone gt12 przed nałożeniem koloru?

No dobrze, a jak po kremowaniu?

 

1.Z tego co wyczytałem na innym przykladzie "colourlock" czy cos innego, poprawcie jak przekrecilem. To trzeba odczekac 7dni przed nakładaniem czekokolwiek. Tu tez jest ta zasada przy saphirze?

2. Czy moge na taką kierownice położyć gt11? (po odczekaniu ilus tam czasu? ile?)

3. Czy gt12 (strong cleaner) nie zmyje saphira? jest chcialbym polozyc jakas odzywke na kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, jako że temat ten sam :)

W dniu dzisiejszym zająłem się swoją kierownicą. Poniżej wstawię fotki i opiszę co i jak robiłem, a na koniec proszę was o opinię i rady , bo na 100% coś zjeb... źle zrobiłem :) . P.S. nie krzyczcie za bardzo bo to moja pierwsza taka robota :)

 

no to start :

be39829da4e0f1f0gen.jpg

ec5e73412ae471c5gen.jpg

 

Na pierwszych dwóch zdjęciach widzimy co było problemem :)

87e38103411dd898gen.jpg

b012b4a21fc49608gen.jpg

 

Tutaj inne ujęcia :P

bec00f383e254dc0gen.jpg

Tutaj już w trakcie szlifowania. Użyłem co miałem czyli : 400 , włóknina mocno ścierna ( czerwona ) , 1000 .

 

bc3780b0b882664bgen.jpg

Po oszlifowaniu , odpyliłem powierzchnię , odtłuściłem, sprawdziłem ręką szy jest gładko itp. ponownie odtłuściłem i zabrałem się za koloryzację.

Do koloryzacji użyłem zestaw tonujący Colourlock https://sklep.colourlock.pl/renowacja-skory/farby/zestaw-tonujacy-50ml.html

 

Poniżej zdjęcia po skończonej pracy.

4a8884d1069dc601gen.jpg

a2d9c8f92f516807gen.jpg

2ed45d24a2786012gen.jpg

2e168f6ee1385ef5gen.jpg

 

Wizualnie wyszło nieźle, można powiedzieć że jestem zadowolony.

Jednak pod ręką już tak wspaniale nie jest. Kierownica jest śliska, chyba niedostatecznie przygotowałem powierzchnię do koloryzacji bo czuć pod ręką że nie jest gładko.

Co o tym sądzicie ? jest sens ponawiać szlifowanie i zaczynać zabawę od nowa ?

Co mogę zrobić żeby kierownica nie była taka śliska ?

Teraz mi się do głowy dobiło :) ile powinienem odczekać po nałożeniu utrwalacza zanim kierownicę ruszyłem i zamontowałem do autka ? po jakim czasie nałożyć kolejną warstwę ? Czy takiej konieczności nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było troszkę lepiej zawsze można pokusić się o dokładniejsze szlifowanie, drobniejszym papierkiem, po nałożeniu farby dobrze by było jeszcze natryskiem położyć warstwę zabezpieczającą bezbarwną, mat czy połysk jak wolisz, wydaje mi się że wtedy byłbyś już zadowolony, ale i tak jest duuuużo lepiej niż było :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizualnie jest lepiej :P ale co z tą śliskością ? to już tak zostanie czy jest jakiś tajemny sposób na poprawę tego tematu ?

 

685223 po nałożeniu farby dobrze by było jeszcze natryskiem położyć warstwę zabezpieczającą bezbarwną, mat czy połysk jak wolisz

 

masz na myśli jakiś konkretny produkt ? prosiłbym o jakiś namiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor

Strasznie mocno się świeci. Mat daje między innymi to, że skóra się nie ślizga. Wyobraź sobie góry stołowe i tatry. U Ciebie są stołowe. Jest połysk czyli gładka powierzchnia, to i poślizg będzie większy.

 

Możesz przelecieć całość na sucho papierem 4000 - powinno pomóc.

 

Jak byś potrzebował na przyszłość całą procedurę to proszę: Renowacja kierownicy skórzanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na dbanie o skórzaną kierownicę: raz na miesiąc-dwa myję ją delikatnie ciepłą wodą z dodatkiem zwykłego szarego mydła. Za każdym razem biała mikrofibra ma ślady brudu. Jak wyschnie to traktuję ją najnormalniejszym balsamem do skór (na bazie wosku pszczelego), który skórę nawilża i sprawia, że jest miękka. Po wsiąknięciu balsamu ręce się nie ślizgają, nie lepią, a kiera nie świeci. Kierownica traktowana tak od 3,5 roku wygląda jak nowa.

 

Robię identycznie ze skórzanymi ciuchami motocyklowymi.

 

Używałem różnych preparatów opisywanych na tym forum jednak przy regularnym dbaniu szare mydło i balsam wystarczą. Może to i staroświeckie jednak sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica delikatnie zmatowiona papierkiem 4000 i jest zdecydowanie lepiej :) . Chciałbym jeszcze spytać czym teraz czyścić żeby nie zmywać Leder versiegelung ? Strong , soft cleaner ? Może APC ? Tylko jakie stężenie ? Może samo szare mydło wystarczy jak kolega powyżej w poście napisał ? Co jakiś czas będę musiał powtarzać aplikacje utrwalacza ale hmmm jest jakaś norma jak często to robić ? Po każdym myciu , co drugie mycie a może rzadziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jak chcesz poważną powłokę to ta CarPro w buteleczce (podobno 1-2 lata trwałości), Gyeon trochę taka popierdółka, efekt nie za długi i w dodatku dość świecący. Colourlock ładnie matowieje nawet na kierownicy. Producent podaje bodajże powtórke co 3 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Podpowiecie mi proszę jakie preparaty będą najwłaściwsze do odszczurzenia mojej kierownicy? Najbardziej zależałoby mi, żebu uzyskać na kierownicy mat.

 

Po porannym reasearchu forum kosmetykaaut.pl oraz google.pl wybrałem następujące kosmetyki:

 

1) Zestaw tonujący 3x50ml Colourlock https://automotivecare.pl/pl/p/Colourlo ... 3x50ml/636

lub

2) http://detailingshop.pl/pl/p/Saphir-kre ... -skory/706

 

Przed zastosowaniem wyżej wymienionych kosmetyków przetarłbym pożądnie kierownicę cleanerem (macie jakiś do polecenia w rozsądnej cenie?).

Zastanawiam się również nad zmatowieniem kierownicy papierem ściernym wodnym 1500-2000 po przejechaniu cleanerem, żeby krem/zestaw tonujący lepiej się trzymały.

 

Podpowiecie mi jakie będzie najlepsze rozwiązanie przy obecnym stanie kierownicy? Samochód to VW Passat B6

 

Wstawiam zdjęcia:

 

20170417_142538.jpg 20170417_142556.jpg 20170417_142605.jpg 20170417_142626.jpg

free image host

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Bruuuum[/ref], to biorę Colourlock, nie lubię świecących skór

Colurlock ładny mat natomiast przejeżdzając skórzaną rękawiczką łatwo się prześlizguje. Dlatego do skóry anilinowej na fotelach używam Gliptone GT11 - ładny mat i w dodatku skóra lepiej trzyma (rękawiczka skórzana hamuje), ale z kolei na zupełniej gładkiej od kierownicy się świeci i dlatego na kierownice Colourlock ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor
Witam serdecznie,

 

Podpowiecie mi proszę jakie preparaty będą najwłaściwsze do odszczurzenia mojej kierownicy? Najbardziej zależałoby mi, żebu uzyskać na kierownicy mat.

 

Będzie dużo bardziej matowa po samym wyczyszczeniu. Pad szlifujący tez się jak najbardziej przyda.

 

Czytałeś nasz artykuł o renowacji kierownicy skórzanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.01.2017 o 14:00, lukaszlukasz napisał:

Mój sposób na dbanie o skórzaną kierownicę: raz na miesiąc-dwa myję ją delikatnie ciepłą wodą z dodatkiem zwykłego szarego mydła. Za każdym razem biała mikrofibra ma ślady brudu. Jak wyschnie to traktuję ją najnormalniejszym balsamem do skór (na bazie wosku pszczelego), który skórę nawilża i sprawia, że jest miękka. Po wsiąknięciu balsamu ręce się nie ślizgają, nie lepią, a kiera nie świeci. Kierownica traktowana tak od 3,5 roku wygląda jak nowa.

 

Robię identycznie ze skórzanymi ciuchami motocyklowymi.

 

Używałem różnych preparatów opisywanych na tym forum jednak przy regularnym dbaniu szare mydło i balsam wystarczą. Może to i staroświeckie jednak sprawdza się.

Ja podobnie. Najpierw cleaner Autoglyma, a potem wosk lub inna powłoka do skóry i kierownica przez lata wygląda jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czy ktoś używal zestawu do renowacji z strony renowacjaskor? Kupiłem auto z zniszczoną kierownicą od obrączki, cała reszta wygląda jak z salonu.. ewidentnie trzeba szpachlować, zestawy z colourlocka są drogie.. nie wiem czy nie taniej by mnie to wyszło jakbym to komuś zlecił. Doradzi ktoś coś? 

FEAED282-D289-43F8-805C-E953B574B986.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.