Skocz do zawartości

BMW E39 2002 drobne odświeżenie


Rekomendowane odpowiedzi

Pieknie wyszlo. Tak sie sklada ze jestem posiadaczem pojazdu w tym samym wdziecznym kolorze i mam pol-rozbebeszone auto i nie mam jego kiedy zlozyc :cry::cry: ani co dopiero skonczyc korekty. Powiedz mi maestro jak zdjales pedal gazu bo mnie za ch*** nie chcialo pojsc a balem sie co by go nie polamac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajna praca, gratuluję zdrowego podejścia ;-)

 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych detailerow, widoczne rysy na fotce pod ledem to efekt za krotkiego cuttingu, czy jest to do wykonczenia polishem? Pytam bo robie ceeda z kolega, czarny metalik i wychodzi nam podobnie i chcialbym wiedzieć na co w przyszłości zwrócić bardziej uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Super wyszło Ci to glancowanie :good:

 

Będziesz coś działał z fotelami przednimi? ;)

 

Dziękuję.

Dobrze wypatrzone. Rozglądam się za fotelem pasażera [żeby przełożyć pokrowiec] w kolorze na angielskim ebayu. Czasami za śmieszne kwoty można tam przyłapać dobre fanty.

 

Pieknie wyszlo. Tak sie sklada ze jestem posiadaczem pojazdu w tym samym wdziecznym kolorze i mam pol-rozbebeszone auto i nie mam jego kiedy zlozyc :cry::cry: ani co dopiero skonczyc korekty. Powiedz mi maestro jak zdjales pedal gazu bo mnie za ch*** nie chcialo pojsc a balem sie co by go nie polamac...

 

Kolego wybacz jakimś cudem forum nie powiadamia o nowych odpowiedziach a ja wracając do pracy nieco przysnąłem.

Mam nadzieję że do dzisiaj znalazłeś odpowiedź w wersji filmowej na youtube :lol:

 

mam identyczna przecierke na nadkolu, mozna wiedziec czy i jak zrobiles cos z nia? ;)

 

Najpierw przetarłem papierem, później atakowałęm futrzakiem ale i tak nie do końca zniknęło, ale przynajmniej nie razi jak wcześniej.

A opróćz tego to żyję z nią. Hehe

 

Fajna praca, gratuluję zdrowego podejścia ;-)

 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych detailerow, widoczne rysy na fotce pod ledem to efekt za krotkiego cuttingu, czy jest to do wykonczenia polishem? Pytam bo robie ceeda z kolega, czarny metalik i wychodzi nam podobnie i chcialbym wiedzieć na co w przyszłości zwrócić bardziej uwage

 

Ja tam bym radził nie przesadzać ekspert to ten co już popełnił tyle błędów, że wie kiedy przestać... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Update.

W tym roku, przy okazji zmiany pracy miałem nieco dłuższe wakacje.

Postanowiłem wykorzystac czas, gdy przedszkole zajmuję sie córą, i podziałać nieco przy aucie.

Pomijam prace przy audio. Podpiąłem pod ori radio wzmacniacz pioneer, wygłuszyłem drzwi z przodu [samo stp, bez pianki. Jeśli auto dużyje u nas kolejnego sezonu, może zamówie piankę] i wstawiłem 165mm komponenty Hertz.

 

Oto skrót najważniejszych wydarzeń.

Przyznaję na początku, niestety i mnie osiągnęła bezrefleksyjna gorączka używania nadmiaru chemii. Cóż, i tak szkodzi mniej niż Chiny, prawda?

 

Więc zacząłem od polerowania słupków. Lekko, bez szaleństw.

DSCN2125_zpsb1mhuqoh.jpg

 

DSCN2132_zpsszxk8udb.jpg

 

Zdemontowałem wszystkie drewniane ozdoby

 

DSCN2453_zpsygixeuzy.jpg

DSCN2455_zps1kyuqkgc.jpg

DSCN2459_zps4cwnrluv.jpg

 

 

Głęboko

 

DSCN2462_zpsctxehan6.jpg

 

DSCN2464_zpsugtagtz4.jpg

 

Papier 2500

 

DSCN2468_zpssnwckls1.jpg

 

DSCN2475_zpssfme0blv.jpg

 

I po polerowaniu Schollem S3G i Antihologramem

 

DSCN2476_zpslfeah17k.jpg

 

Wymyto

 

DSCN2481_zpskk4mndj5.jpg

 

I efekt

 

DSCN2485_zps7qi8ufeu.jpg

 

DSCN2487_zpsonnyix21.jpg

 

:)

 

DSCN2489_zpslygjs8lm.jpg

 

 

Poza na auto, które mimo ostrożnego mycia trochę się podrapało. Cóż, te 30 tkm zrobiło.

 

DSCN2498_zpspn8fewbr.jpg

 

DSCN2500_zpsdbpua3jo.jpg

 

DSCN2501_zpshhimvema.jpg

 

Pozostawienie markerów odprysków na masce do mycia było błędem hehe :kox:

 

DSCN2503_zps06prsbqi.jpg

 

DSCN2499_zpsesppxjh9.jpg

 

DSCN2506_zps0b3nek2h.jpg

 

DSCN2508_zps4cqqbdya.jpg

 

DSCN2510_zpsf73q3a21.jpg

 

DSCN2505_zpswiykxknu.jpg

 

 

Następnie zmieszałem piankę dodając jeszcze nieco ludwika

 

DSCN2502_zpswt6doacu.jpg

 

DSCN2513_zpsgrvmwieb.jpg

 

Coś tam jednak spadło

 

DSCN2511_zpsd2knbwvk.jpg

 

DSCN2514_zpsc53ezsyt.jpg

 

DSCN2516_zpsycoj9ksa.jpg

 

DSCN2515_zps34lihomf.jpg

 

Nareszcie znalazłem zastosowanie dla tej długłowej szczoty!

 

DSCN2518_zpsonhagwwe.jpg

 

Glinka nie miała zbyt wiele do roboty, więc spłukałem, osuszyłem i dobranoc do garażu.

 

Następnego dnia przegląd

 

DSCN2519_zps1otel00e.jpg

 

DSCN2521_zpsxftt8lkc.jpg

 

DSCN2522_zpsnc1l57wx.jpg

 

I tak naokoło auta

 

DSCN2523_zpshkcuqrbe.jpg

 

Zielone 3m, całkowicie nieoryginalny sungun osram z rączką własnego wyrobu [ale 2 funciaki na bazarku :lol: ] i Scholl S3G posłużyły mi do cięcia

 

DSCN2524_zpsucmowboa.jpg

 

Po nim auto zostało wyprowadzone, umyte pianą i wiadrem z ludwikiem, opłukane, osuszone, i dobranoc do garażu.

Dzień następny to hologramy wszędzie.

Ale żółty pad Koch i pasta antiholo i zrobiłem ogień. Tu muszę wspomnieć, że celem nie była eliminacja głębszych rys a tylko wash marringu. Dlatego cięcie ogarnąłem w 11 godzin. Jak zwykle musiałem zrobić jakieś bubu, przez własną głupotę przetarłem się do mięsa pod klamką kierowcy :wallbash:

Polerowanie w 8 godzin Na sprawdzanie i obmywanie zużyłem ponad litr ipy.

 

Efekty

 

DSCN2525_zps5fxgf09l.jpg

 

DSCN2527_zpsqqbdgbc0.jpg

 

DSCN2529_zps8cttipaf.jpg

 

DSCN2531_zpskddhg5ok.jpg

 

DSCN2532_zpshdfshyj3.jpg

 

Pod koniec dnia dwa razy obleciałem auto ze spryskiwaczem z ipa i wytarłem do sucha po czym dnia kolejnego nałożyłem warstwę Sonax Polymer Netshield.

 

Tak to wygląda obecnie - wybaczcie zdjęcia po jeździe w deszczu...

 

DSCN2561_zpsl0qi8kav.jpg

 

DSCN2562_zpsgfck1hsq.jpg

 

PS to jest ten błotnik na którym mam przycierkę

 

DSCN2564_zps1pagmdox.jpg

 

A tak wyglądało to zaraz po zakupie

 

DSCN1138_zps99792942.jpg

 

DSCN2566_zpsiwvmbb4d.jpg

 

 

Plastików ni kół nie ogarniałem. Odwiedziny siostry.

 

Dzięki i pozdrawiam!!

 

DSCN2568_zpsfbmrtrgp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.