Skocz do zawartości

ADBL Vampire vs SG Iron Offv3 vs Tuga Alu-Teufel vs CP IronX


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Chyba juz was zanudzam z tymi testami deironizerow, ale co poradzic. Na rynku pojawily sie kolejne nowosci- nowa wersja Iron Off od Shiny Garage oraz produkt niemieckiej firmy Tuga Chemie - Alu-Teufel Felgenreiniger. Nie bede sie tu rozpisywal na temat produktow bo sa od tego inne tematy. Do rzeczy wiec.

 

Obiektem testu byla felga zimowa po 2 sezonach. Nie myta przez ten czas ani razu.

// dzieki Ciastek :) //

 

46y2j.jpg

 

Test oczywiscie w pelni sponsorowany, za co dziekuje:

- Autodbalni za wampira

- Shiny Garage za ironoffa

- uzytkownikowi sliwa1982 za Tuge ;-)

 

Do rzeczy. Kolo wygladalo tak:

 

rxin.jpg

 

mv1d.jpg

 

masm.jpg

 

8nrno.jpg

 

No to zaczynamy zabawe :P

 

3pmj2.jpg

 

Po kilka strzalow z atomizera. W zasadzie wszystkie zaczynaja dzialac od razu, jednak Iron Off praktycznie momentalnie po nalozeniu...

 

f0se.jpg

 

1dxa4.jpg

 

gok8u.jpg

 

uws4.jpg

 

Dalej porzadnie pedzelkujemy. Kazdy preparat osobnym pedzlem zeby nie bylo niedomowien.

 

h08m.jpg

 

lrp7v.jpg

 

kq0j.jpg

 

ig16y.jpg

 

od4l.jpg

 

0d23.jpg

 

z7ycd.jpg

 

6i5r.jpg

 

I wyglada to tak:

 

tveaq.jpg

29wz.jpg

2ofb.jpg

rg37.jpg

qr7a.jpg

idn4.jpg

sj46.jpg

ejqd.jpg

 

Po splukaniu wyglada to nastepujaco:

 

1opj.jpg

 

36x15.jpg

 

oizay.jpg

 

8kcr.jpg

 

iuba.jpg

 

Nastepnie cala felge potraktowalem IronX'em.

 

ehck.jpg

 

yds3.jpg

 

m9gjb.jpg

 

q5ndh.jpg

 

Nie musze juz mowic, ze felga domyla sie bardzo dobrze na kazdej cwiartce. W sumie jakbym mial oceniac to Tuga i Shiny Garage okazaly sie troche bardziej skuteczne tym razem. ADBL i CarPro nieco gorzej... ale mozna to potraktowac jak te dodatkowe 2% blasku przy dobrym wosku :)

 

Jak juz pisalem wczesniej, nie podoba mi sie konsystencja ADBL, wole rzadsze produkty.

Produkt od Shiny Garage zostal nieco ulepszony i mimo swojej wodnistej konsystencji fajnie sie pieni na feldzie i utrzymuje sie na niej wystarczajaco dlugo.

Tuga podobnie jak ADBL jak na moj gust jest nieco za gesty... :) Do miejscowych zastosowan jak najbardziej ok. Cena rowniez mocno zaskakujaca. Spodziewalem sie duzo gorszego produktu... ale milo mnie zaskoczyl. Smialo mozna uzywac ;)

 

Ogolnie kazdy spelnil zakladane zadanie. Nie ma tu produktu idealnego. Trzeba samemu potestowac i ocenic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, bardzo fajny test :good: Nie rozumiem cały czas tych rozbieżności w cenie. Tuga, który kosztuje ok. 30 zl za litr jest tak samo skuteczne jak Iron X i inne 4 droższe :roll:

Tworek czy mógłbyś jeszcze dorzucić do tego zestawu w swoim teście Prixa ? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu dobry test jak zwykle , mam tylko pytanie odnośnie IronOFF

Czy później także nie zrobił się brązowy?

Bo u ciebie widać jak Vampire brązowieje po pewnym czasie.

U mnie tak zachowywał się prix i Iron OFF

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=20103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Sabat, u mnie Iron Off caly czas pozostal purpurowy. ADBL zas zrobil sie zielono-brazowy. :P Nie mam pojecia od czego to wynika, podejrzewam rodzaj zabrudzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabat, u mnie Iron Off caly czas pozostal purpurowy. ADBL zas zrobil sie zielono-brazowy. :P Nie mam pojecia od czego to wynika, podejrzewam rodzaj zabrudzenia...

No to w sumie dziwne , bo druga felga była letnia a IronOff zachował się identycznie :o

czyli zmienił kolo po ok 8min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Czuje się wywołany do tablicy. :)

 

Krzysiek, zostały do Ciebie wysłane 2 prototypowe próbki.

 

Jedną - prototyp żelowy. Drugą - rzadsza wersje Vampira która działała znacznie gorzej (podobnie jak Prix) i nie planujemy jej wprowadzać do sprzedaży.

 

Może pomyliłeś butelki? Ewentualnie wlałeś próbkę do butelki gdzie wcześniej był mocno zasadowy lub kwasowy płyn. Prototyp testowałeś wcześniej i w tym temacie przedstawiłeś efekty. http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=19132

 

I różnią się one znacząco od tego co widzimy tutaj. :dontknow:

Tak czy inaczej finalna wersja czy to w próbce czy w gotowym 500ml produkcie do Ciebie nie była wysyłana. Z wypowiedzi Evo i Tworka i prywatnej Dzinkinsa wynikało jasno jak działa nasz produkt. Niedługo kilka niezależnych testów to potwierdzi.

 

W teście Sabat'a wyniki też były zgoła inne ale nie mi osądzać pozostałe środki i wypowiadam się tylko w kwestii Vampire. 8-)

 

 

scratch_killer znam wartość swojego produktu. Zapraszam do nas, dostaniesz środek do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Autodbalnia.pl, testowalem probke gesta, dokladnie z tej samej - swiezej buteleczki, z ktorej wykonywalem poprzedni test. Nie chce twierdzic "a nie mowilem", ale podczas rozmowy telefonicznej z Chemikiem niesmialo zasugerowalem, ze do tej pory, rozne srodki pokazywaly rozna "moc" i efekty w zaleznosci od felgi. Wysnulem podejrzenie, ze jest to uzaleznione od typu zabrudzenia, tutaj dokladnie moze miec znaczenie material klockow, tarcz i samych felg. Dlatego ten sam srodek moze byc swietny u kogos, a u drugiego przecietny.

 

Oczywiscie ten test nie mial na celu wytykania palcami konkretnych produktow... ale jak widac jedne poradzily sobie lepiej, inne gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.