Skocz do zawartości

Korekta lakieru jednoskładnikowego (pastelowy akryl)


Thomas

Rekomendowane odpowiedzi

AG SRP

to będzie także :) ale to już bardziej jako dalsza część :) na wstępie

myślę nad takimi zestawami :

- Sonus SFX-1 i SFX-3

- Deox 2 i Deox 3

- Scholl S10 i S17

to są takie moje wybrane ;) który zestaw najlepszy ? :)

albo inaczej, proszę o radę nie tylko konkretnie do tego co podałem mogą być też inne produkty :)

 

Tak np można by nieco zamieszać Scholl Concepts s10 + Deox 2 :) myślę że był byś z takiego zestawu bardzo zadowolony , pamiętaj że przy ręcznej polerce połowa sukcesu do odpowiedni pad ręczny do polerowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zastanów się nad scratchX 2.0 - wychodzi gorzej w stosunku ilość/cena ale będziesz miał coś pomiędzy swirlX a Ultimate compound. Ja robiłem nim całe auto i byłem zadowolony.

 

Myślę, że dobrym wyborem będzie UC.

 

Tylko nie wiem czy te produkty meg'sa można używać na maszynie rotacyjnej - wiem ,że można na DA ale być może taka informacja jest po to żeby promować swoja polerkę G220.

 

Wg zaleceń producenta jest to produkt do stosowania ręcznego i na maszynie DA/mimośrodowej, ale ja stosowałem to na rotacyjnej (moi znajomi też) i wszystko działało jak należy.

 

ręcznie na żółtym megsie.

 

To w końcu ręcznie czy maszynowo, bo skoro ręcznie to skąd ten wniosek:

 

odradzam AG PR maszynowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, próbowaliśmy ręcznie, najdelikatniej jak się dało i pozostawały ślady na lakierze, myślę że po maszynie będzie jeszcze gorzej

obecnie AG PR używam do polerowania aluminium i nawet na tak twardym materiale pozostawia zmatowienie (mniejsze niż papier 2500 ale zawsze )

próbowałem też na aluminium SwirlX, on prawie wcale nie działa na ten materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja się przyłącze do tematu.

czy pady po polerowaniu akrylu jeszcze do czegoś się nadają? Bo żal mi dobrych padów na akrylowa fieste troszkę.. Czy lepiej zrobić cutting jakimś tanim padem, zebrać większość i potem już dobrymi padami jechać? Bo jak na poznaniaka, to szkoda mi drogich padów, jeśli miałbym je wywalić po jednym aucie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.