Skocz do zawartości

Blink - szampon


MrcinKsi

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem do przetestowania kilka własnej produkcji produktów od sebba75, z SNB za co dziękuję. Na pierwszy ogień poszedł szampon.

Od producenta dostałem krótki opis: "Szampon wbrew tendencji na rynku ten nie jest zagęszczony jak inne ma to być tani i skuteczny szampon do mycia 30ml na 10L wody daje dobra piane i poślizg domywa tez dobrze".

 

Zapach szamponu jest naprawdę fajny :good: owocowy ;)

 

Do testu użyłem około 30 ml szamponu na 5l wody

Jeśli chodzi o pianę, to nie spodziewałem się takich widoków

DSCF0699.jpg

url immagine

W lewym wiadrze szampon Blink, w prawym SG Slee&Bubbly

Poślizg na wysokim poziomie, jak w przypadku SG czy nawet Bathe+

DSCF0703.jpg

caricare immagini

DSCF0704.jpg

invia immagini

 

 

Podsumowując, szampon od Blink to naprawdę dobry produkt, jeśli według zapowiedzi producenta ma to być tani środek to z czystym sumieniem mogę polecić. Mycie z nim auta to przyjemność, poślizg i zapach na najwyższym poziomie :good: Co do domywania to ciężko teraz coś napisać . Pogoda dopisuje więc auto w miarę czyste

 

Dziękuję za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zapach jest wyraźnie wyczuwalny podczas mycia? Czy szampon nie ma tendencji do zasychania i tworzenia zacieków przy pozostawieniu go przez 5min i więcej minut na lakierze "? ;)

 

 

Czy to, że ma być tani to znaczy, że jakoś myje, pieni się i pachnie a wszystkie inne aspekty, które są ważne przy droższych szamponach zostały pominięte? Co z zasychaniem, jak się go spłukuje (czy np nie pieni się podczas drugiego płukania)? Co z naruszaniem wosku? Napisz jak piana, zapach poślizg przy zalecanym stężeniu czyli 30ml/10l :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zapach jest wyraźnie wyczuwalny podczas mycia?
oj tak, cała gama ich kosmetyków posiada intensywny zapach
Czy szampon nie ma tendencji do zasychania i tworzenia zacieków przy pozostawieniu go przez 5min i więcej minut na lakierze "?

W słońcu go nie zostawiłem ale spokojnie 10 min mi zajęło umycie całego auta (zdjęcia) i nic niepokojącego nie zostało na lakierze

 

[ Dodano: 27 Maj 2014, 21:55 ]

Co z naruszaniem wosku?
szampon na neutralne ph, dokładnie chyba 7, co do samego wosku to akurat siedzi na nim resztka umierającego colli, na plastikach Koch NMPC i jakiegoś osłabienie nie zauważyłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Test miał wyglądać nieco inaczej - niestety z uwagi na wymuszoną zmianę planów, musiałem poradzić sobie w "warunkach partyzanckich", czyli w mieście :/ Jednak kolejny test niedługo, już w warunkach idealnych...

Ale przejdźmy do rzeczy: testowi poddany został szampon z SNB, otrzymany od sebby75, któremu dziękuję za umożliwienie przeprowadzenia testu :good:

 

Zalecenia podane przez producenta przedstawił już MrcinKsi w swoim teście powyżej, dlatego przejdę do rzeczy:

 

- szampon ma naprawdę fajny zapach - wg mnie landrynkowy (landrynki owocowe, nie miętowe ;) )

- na 10 litów wody użyłem - prawie zgodnie z zaleceniami - 40 ml szamponu

- do wiadra z 5 litrami wody o temp. ok. 50 stopni Celsjusza wlałem szampon, a następnie dopełniłem (a właściwie próbowałem dopełnić) mieszankę zimną wodą z karchera...

 

 

fd9cf218c435.jpg

 

Mając zwykły wąż i wodę o niższym ciśnieniu, dałbym na pewno radę dolać wody "do pełna". Jednak przy ciśnieniu z karchera na myjni (pomimo próby różnego dolewania, a więc nad wiadrem i z lancą wewnątrz wiadra) piana rozpryskiwała się na zewnątrz - przyznam, że nigdy wcześniej żaden szampon aż tak się nie pienił. Może rzeczywiście o te 10 ml dałem zbyt dużo... W każdym bądź razie piana w wiadrze była gęsta i obfita.

 

Następnie zacząłem właściwe mycie (auto wcześniej spłukane czystą wodą, po użyciu aktywnej piany - test piany osobno). Muszę przyznać, że mieszanka szamponu z wodą dała bardzo dobrą pianę i dobry poślizg. Domywanie (choć zbyt wiele brudu na lakierze nie było) również uważam za porządne.

 

5332b8630103.jpg

 

Poniżej zdjęcie z pianą z nałożonej mieszanki wody z szamponem - piana trzymała się na lakierze długo po działaniu rękawicą i nie spływała tak, jak to ma miejsce przy budżetowych szamponach. Nie wystąpiło też szybkie zasychanie mieszanki na lakierze.

 

7ceaeedca422.jpg

 

Po spłukaniu karoserii odżyła warstwa wosku - tzw. efekt lotosu (nałożony ponad miesiąc temu Zymol Carbon, bez wspomagacza w postaci QD). Niestety - fotki nie zrobiłem, ale możecie wierzyć mi na słowo :-] Brak było też jakichkolwiek zacieków.

 

Tak wyglądało auto zaraz po myciu i po naprawdę delikatnym osuszeniu ręcznikiem:

 

8c4e23f6ed0e4e99med.jpg

 

Podsumowując - jeżeli cena nie będzie przesadzona, to będzie to wg mnie dobry zamiennik szamponów uznanych producentów, nie naruszający wosku i spełniający typowe wymagania szamponu do częstego korzystania, o przyjemnym zapachu (w trakcie mycia zapach był wyczuwalny w odległości ok. 5 metrów, gdyż podszedł do mnie facet, który stał właśnie ok. 5 metrów od mojego auta i spytał, czy to szampon tak fajnie pachnie) :good: Nie wiem na razie, jak szampon sprawdzi się do typowego "odszczurzenia" - tą opcję sprawdzę dopiero pod koniec czerwca, na typowym "wole roboczym"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Testowałem ostatnio szampon od Blink o zapachu owocowym i potwierdzam opinie kolegów testujących. Pacjent do testów był nie myty od 3 tygodni w tym czasie wykonał kilkanaście rożnych tras i spokojnie poradził sobie z domyciem grubszych zabrudzeń. Szampon dobrze się pieni przy małej ilości użytego produktu, zapach jest przyjemny tak jak pisał Eidos 71.Podczas mycia rękawica szaleje na lakierze :) poślizg na wysokim poziomie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się spodobał ten szampon. Chcociaż poślizg mógłby być lepszy. Jak należy go rozcieńczać ? Pytam bo na mojej etykiecie napisano 1:10 :kox:

Pierwsze etykiety niestety maja błąd drukarski nowe są już poprawione zalecam max 20ml na 10L wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym podziękować sebba75 za możliwość przeprowadzenia testów produktów Blink. Teraz przyszła kolej na szampon.

Co mnie zaskoczyło to konsystencja, bardzo wodnista i równocześnie bardzo dobra wydajność, ja wlałem 15 ml na 5 l wody i piana dosyć obfita, długo utrzymująca się. Pod koniec trochę siadła ale wystarczyło zamerdać wodą i się podniosła.

Domywanie? Miło było oglądać jak kolejne żółte plamy po cicikach z drzew schodzą bez większego problemu

Śliskość? Tutaj nie wiem, może to wina lekko wypłowiałego akrylowego lakieru, a może samego szamponu, bo tutaj bym wystawił ocenę dobrą.

Ok, trochę fotek, do wiadra przed myciem, po wiadrze po.

HZWlzLu.jpg

 

CUWhX4o.jpg

 

e36banX.jpg

 

OcaHNJO.jpg

 

ucC6B4y.jpg

 

zcbzUoP.jpg

 

4AUxk2q.jpg

 

lDkJlpP.jpg

 

FrXUGWj.jpg

 

Zacieki dalej zostały

ci6hvuU.jpg

 

aJsaKgZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.