Jump to content

Pytanie na temat viatoll


Blau

Recommended Posts

Cześć

Czy jeśli pojadę Mercedesem Sprinterem zarejestrowanym jako ciężarowy z przyczepką(pustą) to muszę płacić jakieś opłaty drogowe? Trasa z Niemiec do Polski autostradą a4.

 

Dzięki i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wychodzi na to, że musisz

"System viaTOLL jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Zgodnie z Ustawą z dnia 7 Listopada 2008 roku o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, elektroniczny pobór opłat obowiązuje w Polsce na autostradach płatnych, drogach szybkiego ruchu oraz wybranych drogach krajowych. Wszystkie przychody z Systemu viaTOLL trafiają do Krajowego Funduszu Drogowego. Zostają one przeznaczone na dalsze inwestycje w rozbudowę sieci drogowej w Polsce oraz na modernizację istniejącej infrastruktury drogowej."

Tekst ze strony Viatoll

 

Więcej szczegółów tutaj:

http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezki ... ?showall=1

Link to comment
Share on other sites

Blau, jaka dopuszczalna masa całkowita przyczepy? Sprinter pewnie ma F1=2800 kg i jeśli dopniesz 750 kg to przekroczysz 3500kg - każdy zestaw licząc dopuszczalne masy całkowite który przekracza 3500 kg podlega opłatą viatoll. Nie ma znaczenia czy jedziesz na pusto czy jedziesz załadowany. Sporo sprzedaję przyczep z DMC 700 kg a nie 750 kg aby zgrać zestaw do 3,5T

Link to comment
Share on other sites

jbiz, Blau napisał, że sprinter jest zarejestrowany jako ciężarowy, więc na pewno DMC ma powyżej 3,5 tony. :)

niekoniecznie, mam boxera z wpisem cięzarowy i DMC 2800. Teraz ciężarowy nie oznacza >3,5T

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.