Skocz do zawartości

Pędzelek do trudno dostępnych miejsc


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Witam.

 

Nowy dział to i pierwszy temat musi zaistnieć ;)

 

A mianowicie PĘDZELEK DO TRUDNO DOSTĘPNYCH MIEJSC

 

Jakie powinien mieć właściwości poza:

 

- plastikowa obudowa żeby nie porysować niczego

 

rzecz najważniejsza czyli włosie, z jakiego powinno być tworzywa żeby nie rysowało lakieru ?

 

Osobiście używam pędzelka Megs-a ale nie jestem w stanie stwierdzić z czego jest włosie oraz nie wydaje mi się ono do końca bezpieczne .

 

Jak ktoś wgłębiał się w ten temat to chętnie przeczytam jego opinie :o

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie wątek. Kiedyś szukałem dla siebie delikatnego pędzla do golenia, bo tak się golę. I znalazłem dawno temu taki delikatny w Niemczech. Z włosiem borsuka. O takie coś (poglądowo): http://www.almcosmetics.com.pl/pedzle.htm

Z tego co wiem nie ma bardziej delikatnego, służącego do golenia właśnie. Rzeczywiście jest super delikatny i gęsty. Według mnie znalazłby zastosowanie do detailingu.

Może i są jakieś wypasione po 1000 euro, nie wiem. Ale te są normalnie dostępne, bardzo wytrzymałe (przy goleniu), o różnych kształtach i długości włosia. Mam ich ze cztery, różne i chyba zacznę ich używać w miarę potrzeb, do samochodu. :good:

 

A, w sklepach dla plastyków, u nas na Mazowieckiej są chyba trzy, jest masa rozmaitych,do wyboru i koloru i materiału, jak chociażby te: http://www.telpen.wroclaw.pl/pedzle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies w Warszawie pracownia szczotek i pedzli. Gdzies ostanio rzucil mi sie program w TV wlasnie o tym. Jeden chlop siedzi i recznie robie szczotki, pendzle i inne tego typu wynalazki. Stosuje wlosia rozmaite, mysle ze tam nie byloby problemu z wyborem odpowiedniego przyrzadu do naszych zastosowan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies w Warszawie pracownia szczotek i pedzli. Gdzies ostanio rzucil mi sie program w TV wlasnie o tym. Jeden chlop siedzi i recznie robie szczotki, pendzle i inne tego typu wynalazki. Stosuje wlosia rozmaite, mysle ze tam nie byloby problemu z wyborem odpowiedniego przyrzadu do naszych zastosowan.

 

Leciało w ToolBoxie na TVN TURBO... ;)

Ale trzeba się napracować przy robieniu ręcznie takiej szczotki... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi tam koszt.. właśnie przeglądam cennik pewnej firmy, pędzel do golenia-2,93;p ja używam pędzelków od nich i są spoko. też około 3pln:) polecam pędzelki do farb wodnych całe plastikowe i z plastikowym włosiem. idealne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim powstał ten wątek też myślałem o pędzlu do golenia

z naturalnego włosia o którym pisze marctwain.

Myślę że dobry pędzel malarski z solidną plastikową obudową

spełni swoje zadanie nie gorzej, niż markowe dedykowane do detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dobry pędzel malarski z solidną plastikową obudową

spełni swoje zadanie nie gorzej, niż markowe dedykowane do detailingu.

zdecydowanie tak. a, że jest około 10 razy tańszy, można kupić od razu 10 sztuk;)

Warto za to zainwestować w conajmniej 2 na prawdę dobrej jakości pędzle w różnych rozmiarach, które służyły by do doczyszczania miejsc w bezpośrednim otoczeniu lakieru bądź lakierowanych - dają większą pewność, że nic nie uszkodzimy/zarysujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam HI-TECH Wheel BRUSH marki Autoglym,bardzo lekki poręczny z miękkim długim ,sprężystem włosiem bez grama metalu i naprawde ułatwiający czyszczenie. Osobno do kupienia b. drogi , ekonomiczniej wychodzi z zestawem concurs AG

1403803569.jpg.522623a303fd2ae932f4cb983eced17e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeżeli chodzi o jak najdelikatniejsze pędzle to warto by się zakręcić w sklepach kosmetycznych (pędzle do makijarzu), kiedyś właśnie szukałem najlepszego na prezent dla żonki i wskazywali na pędzle z włosia wiewiórki, niby właśnie najdelikatnijsze (i oczywiście najdroższe :D ) i myje się je szamponem do włosów... Zakupiłem firmy Make Up Professional w sephorze i przyznam, że nigdy dotąd nie widziałem czegoś tak delikatnego :roll: Jak kiedyś będziecie w pobliżu jakiegoś douglasa czy sephory to wejdźcie i pomacajcie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie używałem. A czy ja gdzieś napisałem, że te pędzle są lepsze od innych ? Czy napisałem, że ktoś ma je kupować ??? Chodzi mi o to, że jak dla kogoś, któryś jest za twardy (np. Megs) to może z ciekawości będąc w pobliżu sprawdzić pędzle do makijarzu bo są bardzo delikatne i tyle. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam właśnie takiego pędzelka ze sklepu kosmetycznego, chyba do makijażu :oops:

Mam go zawsze w podłokietniku i jak np czekam gdzieś 5 minut to przelecę nim konsolę, kratki, okolice lewarka i ręcznego i już kurzu brak (właśnie tego jednodniowego) Do czyszczenia grubszych syfów się nie nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.