Skocz do zawartości

Ręczna polerka lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadziłem ręczna polerkę systemem SV, lakier jednocześnie został zakonserwowany i przygotowany do nałożenia wosku. Efekt w sumie mógłby być lepszy (widoczne rysy) ale robiłem to w pośpiechu:)

 

Myślę ,że jest to dobre rozwiązanie dla tych którzy nie mieli w ręku maszyny polerskiej i boją się uszkodzić lakier :idea: . Przy zastosowaniu polerki ręcznej nie ma mowy aby powstały jakieś hologramy, przegrzania itp.

 

Niestety trzeba poświęcić więcej czasu i wysiłku :/

Obraz.jpg.27c0752c7cefba82f7d8c2b15d271790.jpg

59442a3e7e2f5_Obraz007.jpg.bc2083aac97e78b9a16107fc6f4336a7.jpg

59442a3e91ba2_Obraz009.jpg.ddef1f45224697b0221b763ad4530758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak, choc nikomu takiej pracy nie zycze. latwiej to osiagnac srodkiem polerująco wypełniającym, jak np Auto Glym SRP - super resin polish. choc po kilku-kilkunastu myciach rysy pewnie powrcoca, bez wzgledu na to, iloma warstwami jak trwalego wosku nie byłyby zakonserwowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wax-master, dlaczego pominąłeś w tym procesie użycie Mechanic Paint Repair? I ile czasu zajął Ci cały zabieg?

 

bo podczas zabiegu nie posiadałem tego srodka na magazynie :oops:

 

A przed nałożeniem fluidów była użyta jeszcze glinka od SV™ niebieska a cały zabieg zajął mi jakąś godzinkę. Ale nie ma co patrzeć na czas bo było to w stylu "to fast to furious"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie efekt zadowalający biorac pod uwagę poświęcony czas (1godz). Może to świadczyć o jakości/zaawansowaniu zastosowanych środków.

Nie chcąc tworzyć odrębnego wątku: 1.Czy uważacie, że za pomocą SwirlX można uzyskać zbliżony efekt? 2. Czy można skutecznie zabezpieczyć czarny lakier (BMW 2006) przed powstawaniem zarysowań?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW jest ciężkie do utrzymania w nienagannym stanie. Lakier szybko się rysuje, a skóra (o ile w tym modelu jest) wymaga ciągłej pielęgnacji. Nie jestem zwolennikiem ręcznej polerki bo to duuuużo pracy, a efekt nigdy nie będzie taki jak w przypadku polerki mechanicznej. Tu możemy bawić się padami, pastami, naciskiem, prędkością, co przy ręcznej robocie jest na prawdę ciężkie do uzyskania. Jeśli nie chcesz inwestować w maszynę, radziłbym oddać furę do polerki, a pieniądze zaiwestować w środki co codziennej pielęgnacji. Nie wiem czy mogę udostępniać takie informacje, ale Accord przedstawiony w jednym z wątków był polerowany gąbkami 3M czarną i niebieską+bardzo delikatne pasty :!: było tam zebrane tylko tyle lakieru ile było konieczne. Dla normalnego śmiertelnika takie combo nie jest w stanie nic zdziałać, więc chyba lepiej powierzyć to komuś kto się orientuje w temacie. Nie mam na myśli siebie, bo robię to tylko z pasji 8-) a nie dla forsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
wax-master, dlaczego pominąłeś w tym procesie użycie Mechanic Paint Repair? I ile czasu zajął Ci cały zabieg?

 

bo podczas zabiegu nie posiadałem tego srodka na magazynie :oops:

 

A przed nałożeniem fluidów była użyta jeszcze glinka od SV™ niebieska a cały zabieg zajął mi jakąś godzinkę. Ale nie ma co patrzeć na czas bo było to w stylu "to fast to furious"

Pominąwszy iż wpis górny jest niezgodny z regulaminem (zostawię go, ale proszę w przyszłości się do regulaminu dostosować – dotyczy to każdego :!::!::!: ),

to sam używałem/używam tych produktów i wiem ile w tym „roboty” ;) .

Dlatego moje pytanie: 1 godzina na ile cm kwadratowych? Bo na cały samochód potrzeba duuuuużo :shock: więcej czasu.

Ci którzy mieli do czynienia z Megiars Step 1+2 wiedzą ile to pracy i czasu pochłania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dlatego moje pytanie: 1 godzina na ile cm kwadratowych?

 

Spokojnie spokojnie, obróbce poleciała tylko maska w Caddy. Więc za duża nie jest ;)

Takie głębokie rysy ręcznie w jedną godzinę ? :shock:

Gratuluję, przy mojej kondycji minimum 2-3 godziny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę tutaj nic krytykować, ale z tego co wiem to Cleaner Fliud Medium NIE usuwa rys tylko je wypełnia. To jest wiadomość potwierdzona przez samego producenta i wielu detailerów z GB. Był nawet przeprowadzany test. Efekt po ręcznym użyciu tego środka jest super. Osoba która to sposowała postanowiła umyć powierzchnię roztworem z alkoholem tak żeby usunąć cały środek i rysy powróciły. Za to wszyscy dobrze się wypowiadają o CF Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
nie chcę tutaj nic krytykować, ale z tego co wiem to Cleaner Fliud Medium NIE usuwa rys tylko je wypełnia. To jest wiadomość potwierdzona przez samego producenta i wielu detailerów z GB. Był nawet przeprowadzany test. Efekt po ręcznym użyciu tego środka jest super. Osoba która to sposowała postanowiła umyć powierzchnię roztworem z alkoholem tak żeby usunąć cały środek i rysy powróciły. Za to wszyscy dobrze się wypowiadają o CF Pro.
@Metys

może Anglicy mieli w butelce coś innego a nie CF Medium.

To co pamiętam, to jak najbardziej usuwa rysy.

:idea: przetestujemy jeszcze w tym miesiącu w hali :!: OK :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.