Skocz do zawartości

Czyszczenia i konserwacja plastików pokrytych chromem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Posiadam Mini w wersji z chromami. Prawdziwe metalowe chromy sprowadzają się do obwódek szyb, reszta typu ozdoby zderzaka, klamki, obwódki lamp to plastiki pokryte chromem ( tępy dźwięk przy stukaniu w nie). Zaczynają matowieć - zatem czego używać do czyszczenia i konserwacji ? Pytam, bo kosmetyki z którymi się spotkałem posiadały adnotację, że nie nadają się do tworzyw sztucznych...

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zależy jak bardzo jest grill zniszczony, jeżeli utlenilo się już aluminium (zielone kropki itp) małe prawdopodobieństwo, że coś da się zrobić. Jeżeli jest grill jest w ciut mniejszy stopniu zniszczony to pasta polerska do metalu np. Meguiars Medium Cut Metal Polish. Jeżeli masz możliwość to wcześniej zastosowalbym Apc z Valetpro lub ironx aby zyskać w pełni zadowalający efekt. Następnie aby utrzymać efekt na dłużej zastosuj wosk. Polecam Finish Care Hi Temp 1000p, bardzo wytrzymały wosk, długo utrzymujący się, można go również stosować na felgi, końcówki wydechu ponieważ charakteryzuje się wysoka wytrzymałością na temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazzman niektóre plastiki pokryte chromem są bardzo wrażliwe na pastę do polerowania metalu. Lepiej używać lekkiej pasty typu finish lub dedykowanej do "plastikowych chromów".

 

Magiczna gąbka.

 

Serio? Przecież magiczna gąbka na każdej gładkiej/polerowanej powierzchni bałaganu narobi :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek WRO tak wiem ale akurat wydaje mi się, że w passacie jest to solidnie wykonane i nic się nie stanie :) Ja tak zrobiłem u siebie w audi a4. Efekt był zadowalający. Jeżeli boisz się o ewentualne defekty wtedy mleczko lekko ścierne i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy Autosol Metal Polish ogarnie zapuszczone powierzchnie tworzyw sztucznych pokryte chromem? Mam problem bo krawędzie są zielone ale nie uszkodzone nic innego mi tego nie ruszyło nawet. No i czy ogarnę tym normalny chrom w koło drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, podłącze się do tematu .... jest bardzo pokrewny.

Posiadam renault lagunę 2 z roku 2003 roku, problemem tego samochodu jest "powłoka chromowa" schodząca z plastiku przy klamkach oraz relingi dachowe. Czy z Waszego doświadczenia da radę coś z tym zrobić ? od razu zaznaczę, że nie ma części nowych ani zamienników ( nie mówię o alli chińczyku bo te się nie nadają do niczego). Pozdrawiam Łukasz
relingi
d69267d71f761c3amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.