Skocz do zawartości

NANOLEX Urban Glass Sealant


grabek246

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki uprzejmości kolegi Fran3k miałem możliwość przetestowania NW od Nanolex.

 

50d51132c605.jpg

Opis ze strony producenta:

Nanolex Urban Glass Sealant to zaawansowana powłoka na szyby, która nadaje właściwości hydrofobowe szybom, a także uniemożliwia przywieranie zanieczyszczeń do powierzchni.

 

Wykonana na bazie rozpuszczalników, powłoka odpycha wodę, tłuszcze i brud na powierzchniach szklanych.

 

Powłoka zwiększa widoczność oraz minimalizuje potrzebę używania wycieraczek i płynu do spryskiwaczy, dzięki czemu w trudnych warunkach drogowych można dużo wygodniej podróżować. Ponadto, brud i owady można wyczyścić dużo łatwiej, a zimą szyba wolniej i słabiej zamarza. Krople wody uciekają z szyby już przy prędkości powyżej 40 km/h.

 

Trwałość Nanolex Premium Glass Sealant wynosi ok. 6 m-cy lub 7.000km.

 

Aplikacja produktu jest tania i łatwa, ilość ok. 4-5 ml wystarcza na pokrycie szyby czołowej i dwóch bocznych.

 

Powłoki Nanolex zaprojektowano i wyprodukowano w Niemczech.

 

Przygotowanie:

-szyba umyta Shiny Garage Perfect Glass Cleaner

-przemyta IPA 1:1

-potraktowana środkiem do czyszczenia szyb 4NANO GLASS & METAL CLEANER

-ponownie umyta i wysuszona

-zgodnie z instrukcją szyba wyczyszczona Nanolex Premium Glass Polish

-przemyta Nanolex Premium Glass Cleaner

-aplikacjia Nanolex Urban Glass Sealant

 

Podczas aplikacji zauważyłem że Nanolex w porównaniu z innymi niewidzialnymi wycieraczkami nie zostawia tłustego filmu. Dla mnie duży plus

Polerowanie bajka, mgiełka która została poddała się po kilku ruchach mf.

 

Filmik z odprowadzania wody:

 

niestety flm sie dodac nie chce :dontknow:

 

dodatkowo zauważyłem dziwne farbowanie płatka kosmetycznego :o

5da961159782.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanolex Urban Glass Sealant

 

Po opis odsyłam na górę tematu lub stronę producenta. :D

Przejdźmy do sedna.

 

Wygląd:

 

Próbka którą otrzymałem zdecydowanie różni się od konkurencyjnych produktów. Pierwszą rzeczą o jakiej chciałbym wspomnieć to kolor. G5 czy CV są bardzo ciemnego brązowego koloru, natomiast Nanolex jest w tym przypadku raczej beżowa (czyli po "mojemu" jasno brązowa :D). Konsystencja jest zbliżona do konkurencji (ciut rzadsza). - Zapach? W tym przypadku NW wypada całkiem nieźle nie czuć praktycznie nic. - Więc gdyby kogoś korciło zajrzeć do butelki, żeby sprawdzić ile środka jest jeszcze w butelce, to nie ma obaw :D. Na marginesie jeżeli chodzi o zapach to najgorzej wypada G5. :kox:

 

Przygotowanie powierzchni:

Szybę umyłem Megsowym Glass Cleanerem, następnie wypolerowałem kilka razy Autoglym CGP, na końcu przemyłem IPA rozcieńczoną 1:1

 

Aplikacja:

 

Aplikacja w tym przypadku sprawiła mi najwięcej frajdy. Pomimo tego, że nakładałem preparat w pełnym słońcu, w niewielkich ilościach, NW nie zasychała za szybko, więc mogłem bez pośpiechu rozprowadzić preparat po szybie. G5 i CV wypadły na moje oko odrobinę gorzej - po prostu musiałem nakładać trochę więcej środka, może gdyby wszystkie NW zostały nałożone w garażu, to nie byłoby tego problemu u konkurencji.

 

Polerowanie:

W przypadku Nanolex nie miałem jakiś większych problemów (poza jednym fragmentem, w górnym rogu szyby musiałem parę razy więcej przetrzeć MF - tak jakby preparat za długo leżał), CV również wypadła pod tym względem całkiem nieźle. Największy problem miałem z dotarciem G5, nie mogłem pozbyć się smug, więc spędziłem trochę więcej czasu nad dotarciem jej.

 

Parę fotek:

 

1_zps303db467.jpg

 

2_zps3b3e4f5f.jpg

 

Clear Vision

5_zps4ae54e78.jpg

 

G5

4_zps28bb409a.jpg

 

Urban

3_zps6e603981.jpg

 

Przecięcie Urban vs. G5 <- sprawne oko może uchwyci, bo trochę ciężko było mi to pokazać :P

6_zps86929a23.jpg

 

Kropelki CV

9_zpsbf979f34.jpg

 

G5

8_zpsd593d3a8.jpg

 

Urban

7_zpsfce5173f.jpg

 

Urban/G5/CV

10_zpsfdc95721.jpg

 

Filmik:

 

Własne przemyślenia:

Nanolex Urban Glass Sealant jest według mnie dość ciekawą propozycją. Bardzo fajnie nakłada się go na szybę, jest ekonomiczny, odpychanie kropelek prezentuje się całkiem nieźle. W moim przypadku prędkość przy której wszystko zaczęło ładnie uciekać to (patrz. filmik) około 55km/h według GPS (licznik 60km/h). To co według mnie odróżnia Urban'a od reszty, to fakt że całkiem nieźle odprowadza nawet najmniejsze kropelki wody, jest to według mnie duży plus, bo to właśnie z nimi mamy najczęściej do czynienia podczas jazdy w deszczu (dlatego wybrałem opryskiwacz do zroszenia szyby, a nie myjnie) ;)

 

Ps. Wiem, że test mógłby być trochę lepiej wykonany (zwłaszcza film), ale nie bardzo miałem kiedy się nim zająć. Na majówce chcę nałożyć Urban'a na całą szybę, więc postaram się o trochę lepsze ujęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
dodatkowo zauważyłem dziwne farbowanie płatka kosmetycznego :o

normalne zachowanie, znaczy, że płatek jest zdrowy ;)

 

Kropelki marne,bo prawie wszystkie zleciały po myciu same,ale faktycznie od 40km/h uciekają już ;)

no właśnie, gdzie ta woda? :D

 

W moim przypadku prędkość przy której wszystko zaczęło ładnie uciekać to (patrz. filmik) około 55km/h według GPS (licznik 60km/h). To co według mnie odróżnia Urban'a od reszty, to fakt że całkiem nieźle odprowadza nawet najmniejsze kropelki wody (po to szyba zroszona spryskiwaczem)

Tak jak podaje producent - kropelki uciekają już od 40km/h, ale wiadomo - zależy od kątu i stanu szyby, czyli satysfakcjonujące Ciebie mogą zdarzać się przy tych właśnie 55-60km/h. Co do kropelek - faktycznie, tutaj mamy do czynienia z maksymalną hydrofobowością, kropelki łączą się w większe i dzięki temu możemy jechać z prawie suchą szybą :)

 

I niestety, filmik nie chce się odtwarzać - podobno niedostępny w naszym pieknym kraju...

 

Jako ciekawostkę zapodam link do drugiej naszej NW - Ultra Glass Sealant - NANOLEX ULTRA GLASS SEALANT gdzie maciekd24 pisze, że woda ucieka już od 30 km/h 8-):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od kątu i stanu szyby, czyli satysfakcjonujące Ciebie mogą zdarzać się przy tych właśnie 55-60km/h.

 

Dokładnie! Dlatego właśnie napisałem, że w moim przypadku odpychanie wody wyglądało całkiem nieźle. :)

Jak już wspomniałem, na majówkę nałożę na całość i wtedy będzie lepiej widać działanie NW, wtedy dodam update

I niestety, filmik nie chce się odtwarzać - podobno niedostępny w naszym pieknym kraju...

Już wiem co jest nie tak, niedługo powinien działać ;)

 

Jako ciekawostkę zapodam link do drugiej naszej NW - Ultra Glass Sealant - ULTRA gdzie maciekd24 pisze, że woda ucieka już od 30 km/h 8-):good:

 

Sprawdzę! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem,że jeżeli NW,słabo działa,to po prostu szyba nie została należycie przygotowana do położenia :dontknow:

Najlepszy test to gdy nam się wydaje,że już zlać całą szybę wodę,ma być tafla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W corsie jest tak,licznikowe 40 widzę drgnięcie 45 powoli w górę,50 i już idą,jest naprawdę dobrze ;)

 

Tu jeszcze mały pokaz w zachowaniu z wycieraczką i płynem,szyba była zakurzona po 2dniach jazdy :) jak widać nie skacze,z czym miałem problem w corsie z reguły,filmu po wycieraczce praktycznie brak :)

 

Szybki test NW od Nanolexa

DSC03783_zpsc4167b67.jpg

 

Pół szyby potraktowane już Polish Glassem

DSC03785_zps80ee36c3.jpg

 

Test tafli 50/50,jest całkiem ok :)

DSC03786_zpsb455489f.jpg

 

DSC03787_zpsa4dceb6c.jpg

 

 

Tu już na całości

DSC03791_zpsf98fe4da.jpg

 

Spsikana Premium Cleanerem

DSC03792_zps3b82e657.jpg

 

Naniesione kolistymi ruchami

DSC03796_zps71b451e7.jpg

 

Po wypolerowaniu :)DSC03797_zpsd776b4be.jpg

 

Dałem 2 warstwy

A tu jakieś 15h po aplikacji 

DSC03799_zps18a50a08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam małe ale...

Aplikacja przeprowadzona zgodnie ze sztuką i instrukcją. Powłoka nie miała kontaktu z wodą przez ponad 18 godzin i wszystko wydawało się ok do momentu gdy na szybę poleciał płyn ze spryskiwaczy (zielony letni sonax). Gdy wycieraczki skończyły cykl na szybie pojawiły się mazy i jakieś dziwne plamy. Pomyślałem ok, szyba brudna więc na postoju fibra w dłoń i megsowy płyn do szyb. I znowy ta sama sytuacja, po przetarciu fibrą znowu mazy i plamy. :dontknow: Wczoraj wracałem wieczorem z pracy podczas mglistej pogody i znowy po cyklu wycieraczek to samo...

 

Przy czystej suchej szybie jest ideał ale wystarczy lekko ją zwilżyć i jest cyrk.

Teraz pytanie do Franciszka, czy da się to jakoś "naprawić" ewentualnie czym usunąć urbana z szyby??

Na upartego urbana wystarczy mi na jeszcze jedną aplikację więc w razie czego można pobawić się jeszcze raz.

 

postarałem się uchwycić na zdjęciach o jakie plamy mi chodzi.

wygląda to tak:

244nVsl.jpg

xRUJ09z.jpg

fQzgz4H.jpg

 

dodam jeszcze, że te plamy wysychają znacznie dłużej niż reszta szyby. gdy przetrę fibrą szyba wokół jest sucha a plama nadal widoczna (wilgotna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krople sa idealne i zaczynają uciekać przy około 50-60km/h a to ze względu na kształt szyby/podszybia.

 

[ Dodano: 25 Kwiecień 2014, 11:20 ]

udało mi się zrobić zdjęcia tych plam o których wspominałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Mi to wygląda na zużyte /niewyczyszczone dokładnie pióra wycieraczek. Załóż nowe pióra i sprawdź jeszcze raz - dotychczas zawsze działało. Z tego na co mi wygląda na zdjęciu są to już mikrouszkodzenia gumy wycieraczki.

 

Co do plam - wygląda na niedokładnie wyczyszczoną powierzchnię przed aplikacją - moim skromnym zdaniem. Tutaj podkreślę jeszcze raz - bardzo dokładne przygotowanie i dokładna aplikacja = trwałość. Inaczej nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, źle przygotowana powierzchnia. Niestety przerabiałem ten temat przy aplikacji gyeona. Trzeba bardzo dokładnie wypracować cleaner, ale potem równie dokładnie usunąć jego pozostałości tak żeby szyba była naprawdę bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fran3k, szybę do fot przecierałem fibrą i to ona zostawiła takie ślady jakby wycieraczki mazały. Pióra są w bardzo dobrym stanie.

A odnośnie urbana, może faktycznie coś zrobiłem nie tak jak trzeba choć się nie spieszyłem i moim zdaniem dość starannie przygotowałem szybę.

Ok, jak się tego pozbyć/"naprawić" ??

 

[ Dodano: 25 Kwiecień 2014, 12:12 ]

dokładnie, źle przygotowana powierzchnia. Niestety przerabiałem ten temat przy aplikacji gyeona. Trzeba bardzo dokładnie wypracować cleaner, ale potem równie dokładnie usunąć jego pozostałości tak żeby szyba była naprawdę bez zastrzeżeń.

 

polisha z zestawu wypracowałem do całkowitego zaniku a póżniej dwa razy czyściłem szybę cleanerem... :dontknow:

 

[ Dodano: 25 Kwiecień 2014, 13:22 ]

po dość gługiej dyskusji na PW z Frankiem wyszło, że to jednak nie jest wina powłoki tylko ja na etapie przygotowania powierzchni szyby przed aplikacją dałem ciała.

wkrótce drugie podejście do tematu.

 

Co nie zmienia faktu, że z efektu hydrofobowego jestem bardzo zadowolony!! Urban daje radę :good:

 

ps. Fran3k, dzięki za dyskusję na PW :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napisać moje obserwację na temat przygotowania szyby,jeżeli szyba ma już kilka lat to ręcznie jej się nie przygotuje i tyle :dontknow:

W ruch musi iść maszyna,dopiero wtedy nw pokazuje pazur ;)

IMO wzorzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

rozważaliśmy kilka możliwości:

- zużyte pióra wycieraczek - były nowe, więc nie. ew brudne - ale czyste, więc też nie.

- niedokładnie zaaplikowana NW - nie, Kolega pokrył dokładnie całą szybę - ślad wycieraczki jest wyraźny, więc tutaj wątpliwości nie ma

- niedokładnie doczyszczona szyba, przez co nw nie związała się z szybą tylko z warstwą brudu

 

Wychodzi na to, że trzecia sprawa - premium glass polish trzeba b. dokladnie wypracowac - usuwa wszelkie wzery, naloty, osady, itp, itd - ma takze czasteczki tlenku ceru, dzieki czemu ozywia szybe, ale trzeba go mocno i dokladnie zaaplikowac, a nastepnie bardzo dokladnie usunac. najlepiej woda zmyc nadmiar, a potem dopiero przecierac do bolu nanolex premium glass cleaner.

na tak przygotowana, idealnie jalowa szybe aplikujemy nw -> efekty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.