Skocz do zawartości

Pre Wash - bez piany


kamilgt

Rekomendowane odpowiedzi

W zależności od tego co trzeba umyć używam różnych środków i stężeń, ale generalnie tak samo jak do spieniania, np. Magi, AG TRF, różne APC. Jak ma być b. delikatnie to prewash z szamponu.

Do rozprowadzenia roztworu używam Kwazara Venus. Z uwagi na to, że z poduszki ciśnieniowej powietrze nie jest zużywane do tworzenia piany, to jest dużo mniej pompowania i robota idzie sporo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio spróbowałem prewashu z espumy od Ciebie kamilu i po przekręceniu rurki, wywaleniu filców i wymianie dyszy w marolexie stwierdzam że taki prewash lepiej się sprawdził od pianowania. Zalałem ciepłą kranówką i ładnie wzruszyło porządny syf który miałem na aucie. Stężenie dałem dokładnie 75ml / 1250 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie mi tego. Prewash bez piany to ja robiłem zanim trafiłem na to forum, przy pomocy szamponu sonaxa i aktywnej piany z castoramy i opryskiwacza z selgrosu za 9zł. Później trafiłem fa forum, naczytałem się, kupiłem PA potem Magi potem drugą Magi. Nie burzcie mi obecnego ładu bo będe musiał napisać do administracji o usunięcie konta bez możliwości ponownej rejestracji.

Wracam do punktu wyjścia :D:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to nic nowego. Na większości pian aktywnych masz podane stężenie do pianownicy, pianownicy ręcznej i spryskiwacza więc jest wiele podejść do tematu pre washu. Ja kiedyś też stosowałem opryskiwacz, ale najwygodniej mi jest używać PA na karcherze, najszybciej i efekt po jak dla mnie najlepszy. Jak auto tylko okurzone to czasem zmywam kurz karcherem i samą wodą, później na 2 wiaderka i też daje rade.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie mi tego. Prewash bez piany to ja robiłem zanim trafiłem na to forum
A co w tym złego ???

kamilgt, Używam normalnego opryskiwacz kwazara, bodajże 2l, leję tam, np. 50ml Bory i reszta wody, efekt dużo lepszy niż po pianie w tym samym stężeniu, piana jest bardziej sucha dlatego gorszy efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego co trzeba umyć używam różnych środków i stężeń, ale generalnie tak samo jak do spieniania, np. Magi, AG TRF, różne APC. Jak ma być b. delikatnie to prewash z szamponu.

Do rozprowadzenia roztworu używam Kwazara Venus. Z uwagi na to, że z poduszki ciśnieniowej powietrze nie jest zużywane do tworzenia piany, to jest dużo mniej pompowania i robota idzie sporo szybciej.

 

Ja robię identycznie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie bedzie latwo rozstrzygnac - ciecz czy piana.

Sama chemia robi robote, jednak sporo jej spywa na ziemie(duzo sie marnuje i potrafia sie robic dziwne zacieki) a to co zostaje latwo zasycha.

Jak dla mnie:

Przy wyzszych temperaturach - piana.

Gdy jest chlodniej - jak kto woli, choc przy wiekszych samochodach wole piane.

Mniejsze mozna obleciec na dwa razy plynem i tez jest dobrze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atvmmz, I co tobie po moim tescie? Albo odwrotnie?

Nie mam czasu ani mozliwosci zeby robic takie testy, ale jesli plynna chemia badzie sciekala zawsze po tych samych plaszczyznach (jak to ma ciecz w zwyczaju), staje sie prawdopodobne ze w tych miejscach oslabi wosk (miejscowo).

Czyli woda z brudem bedzie plynela dokladnie tymi samymi przelamaniani, zagieciami, a tego chyba nikt nie chce.

Przy brudnych szczurach to nie ma znaczenia, ale przy zabezpieczonym samochodzie chyba zostane przy pianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.