Jump to content

Pre Wash - bez piany

kamilgt

Recommended Posts

Zaciekawił mnie temat pre washu bez pianki na samochodzie, czyli piany i inne produkty bez spienienia.

Jakie macie doświadczenia, czego używacie, w jakich stężeniach, jak rozprowadzacie - atomizerem czy opryskiwaczem ciśnieniowym :) ?

W zależności od tego co trzeba umyć używam różnych środków i stężeń, ale generalnie tak samo jak do spieniania, np. Magi, AG TRF, różne APC. Jak ma być b. delikatnie to prewash z szamponu.

Do rozprowadzenia roztworu używam Kwazara Venus. Z uwagi na to, że z poduszki ciśnieniowej powietrze nie jest zużywane do tworzenia piany, to jest dużo mniej pompowania i robota idzie sporo szybciej.

Ja ostatnio spróbowałem prewashu z espumy od Ciebie kamilu i po przekręceniu rurki, wywaleniu filców i wymianie dyszy w marolexie stwierdzam że taki prewash lepiej się sprawdził od pianowania. Zalałem ciepłą kranówką i ładnie wzruszyło porządny syf który miałem na aucie. Stężenie dałem dokładnie 75ml / 1250 ml

Panowie nie róbcie mi tego. Prewash bez piany to ja robiłem zanim trafiłem na to forum, przy pomocy szamponu sonaxa i aktywnej piany z castoramy i opryskiwacza z selgrosu za 9zł. Później trafiłem fa forum, naczytałem się, kupiłem PA potem Magi potem drugą Magi. Nie burzcie mi obecnego ładu bo będe musiał napisać do administracji o usunięcie konta bez możliwości ponownej rejestracji.

Wracam do punktu wyjścia :D:kox:

Ale przecież to nic nowego. Na większości pian aktywnych masz podane stężenie do pianownicy, pianownicy ręcznej i spryskiwacza więc jest wiele podejść do tematu pre washu. Ja kiedyś też stosowałem opryskiwacz, ale najwygodniej mi jest używać PA na karcherze, najszybciej i efekt po jak dla mnie najlepszy. Jak auto tylko okurzone to czasem zmywam kurz karcherem i samą wodą, później na 2 wiaderka i też daje rade.

• Okay 1

Panowie nie róbcie mi tego. Prewash bez piany to ja robiłem zanim trafiłem na to forum
A co w tym złego ???

kamilgt, Używam normalnego opryskiwacz kwazara, bodajże 2l, leję tam, np. 50ml Bory i reszta wody, efekt dużo lepszy niż po pianie w tym samym stężeniu, piana jest bardziej sucha dlatego gorszy efekt.

W zależności od tego co trzeba umyć używam różnych środków i stężeń, ale generalnie tak samo jak do spieniania, np. Magi, AG TRF, różne APC. Jak ma być b. delikatnie to prewash z szamponu.

Do rozprowadzenia roztworu używam Kwazara Venus. Z uwagi na to, że z poduszki ciśnieniowej powietrze nie jest zużywane do tworzenia piany, to jest dużo mniej pompowania i robota idzie sporo szybciej.

Ja robię identycznie :good:

Moim zdaniem nie bedzie latwo rozstrzygnac - ciecz czy piana.

Sama chemia robi robote, jednak sporo jej spywa na ziemie(duzo sie marnuje i potrafia sie robic dziwne zacieki) a to co zostaje latwo zasycha.

Jak dla mnie:

Przy wyzszych temperaturach - piana.

Gdy jest chlodniej - jak kto woli, choc przy wiekszych samochodach wole piane.

Mniejsze mozna obleciec na dwa razy plynem i tez jest dobrze. ;)

atvmmz, I co tobie po moim tescie? Albo odwrotnie?

Nie mam czasu ani mozliwosci zeby robic takie testy, ale jesli plynna chemia badzie sciekala zawsze po tych samych plaszczyznach (jak to ma ciecz w zwyczaju), staje sie prawdopodobne ze w tych miejscach oslabi wosk (miejscowo).

Czyli woda z brudem bedzie plynela dokladnie tymi samymi przelamaniani, zagieciami, a tego chyba nikt nie chce.

Przy brudnych szczurach to nie ma znaczenia, ale przy zabezpieczonym samochodzie chyba zostane przy pianach.

• 1 month later...