Skocz do zawartości

ValetPro Classic Gloss Protection - Test Wosku


Fuzzy

Rekomendowane odpowiedzi

ValetPro Classic Gloss Protection

 

ifcC2nH0VC0Vx.jpg

 

Dziś postanowiłem przetestować wosk od ValetPro - Classic Gloss Protection.

 

Zaczne od tego, iż jestem mega zaskoczony wydajnością tego wosku - nawoskowana cała karoseria, oraz szyby boczne - a zostało mi jeszcze prawie pół opakowania testera.

 

Wosk sam w sobie jest śliski - bardzo łatwo się go rozprowadza (Używałem aplikatora), lecz z pewnością nadaje się do nanoszenia samymi dłońmi.

Jak już pisałem, jest bardzo wydajny - dla początkujących bardzo dobry, gdyż prawie za jednym pociągnieciem można wywoskować prawie cały element :)

 

Wosk nakładałem przy temp. 18 stopni.

 

Nawet gdy ktoś trochę zaśpi z wypolerowaniem, nie trzeba dużo się namachać by pozbyć się mgiełki :)

 

Zacznijmy od początku:

 

Obiekt testów po myciu:

 

file.html

 

Maska Przed :

 

 

file.html

 

Maska po nałożeniu wosku :

 

file.html

 

Maska po wypolerowaniu :

 

file.html

 

I szyba się znalazła :roll:

 

file.html

 

No i to co lubicie najbardziej :

 

file.html

 

 

A i tutaj troszke poleciałem z tematem :D

 

file.html

 

 

Tak więc efekt naprawde bardzo fajny.

 

Producent podaje, że wosk redukuje przyleganie kurzu :D - Praktycznie tylko na to czekałem

:evil:

 

bardzo dziękuje za produkt testowy firmie ValetPro :) - czekam na wiecej próbek :)

 

Jeżeli kogoś interesowały by zdjęcia w wiekszej rozdzielczości, to mogę podesłać na pw.

 

Za tydzień kolejne fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie leciało gdyż jeszcze nic nie zamawiałem. Jedynie szampon - mycie na jedno wiadro, piana akrywna, no i płukanko. Mam jeszcze pół opakowania - myśle że w tedy zrobie pełną korekte.

 

file.html

 

Prosze :)

 

Edit:

 

Kurde nie wiem czego tak mi zdjęcie wyszło :o na kompie wszystko ok pokazuje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia porównawcze przed i po nic nie mówią bo zdjęcie przed przepalone, a zdjęcie po juz nie. Jak z przyciemnieniem lakieru? Jak z maskowaniem rynek? :idea: Nie wydaje mi się żeby auto było porządnie umyte przed woskowaniem ( patrząc na progi itp). Maska wygląda na mega zajechana :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę średni test, skoro nawet nie przygotowałeś odpowiednio lakieru przed nałożeniem wosku :idea: brak między innymi 50/50 z innym woskiem czy nawet z gołym lakierem, filmu z zrzucania wody, opisu (zdjęcia) wosku, wydajności (skąd mamy wiedzieć ile to jest pół testera? :o ) itp.... Nie przyłożyłeś się :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnianie lakieru - Prawie w cale, być może delikatnie pod kątem widać że strona z woskiem jest ciemniejsza - nie robiłem zdjęcia gdyż na aparacie tego nie widać.

 

Wosk maskuje delikatne ryski oraz średnie. Te które mam na masce po lewej stronie zamaskował tylko częsciowo.

 

Auto było porządnie umyte - lecz nie tak jak trzeba. Już pisałem, jestem początkującym, test miałem zrobić w ciągu tygodnia - nie chciałem przedłuzać nie potrzebnie, czesciowo produkty do przygotowania lakieru zamówione.

 

Opakowania mam jeszcze połowę, przygotuję lakier i wtedy zawitam do tego tematu ze zdjęciami.

 

A i wydajność. Szczerze mówiąc sam nie mam pojęcia jakiej pojemnosci jest pojemnik (Jak paczka zapałek.) Aktualnie waga jaka została wosku razem z opakowaniem to 9gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Ja również dostałem do przetestowania ten wosk i wyniki zamieszczam poniżej:

 

Moim skromnym zdaniem wosk jak najbardziej na +. Nakładałem dłońmi, także muszę przyznać, że całkiem przyjemnie się aplikowało go na samochód. Mimo że test został przeprowadzony na sporym pojeździe a ja nie mam ogromnego doświadczenia, to z 15g opakowania (waga wosku wraz z opakowaniem) zostało jeszcze trochę reszty (1/6?) - to najbardziej mnie zaskoczyło, bo jak spojrzałem na ilość wosku to nie za bardzo wierzyłem w to, że wystarczy na pokrycie całego busa - jednak myliłem się i wydajność oceniam bardzo bardzo pozytywnie.

 

Plusy:

-łatwa aplikacja

-wydajność

-dobrze się ściera

-odprowadzanie wody

 

Minusy:

-niezbyt przyjemny zapach (choć mi to w ogóle nie przeszkadza)

 

Po dłuższym okresie używania na pewno będę mógł napisać coś więcej.

 

Powierzchnia była wcześniej dokładnie umyta i przygotowana pod nałożenie wosku (lakier bez korekty).

 

Na filmie widać 50/50 z nienawoskowaną częścią (w tym przypadku szyby) i różnica jest spora. Resztę oceńcie sami. To mój pierwszy test na forum, także chętnie przyjmę konstruktywną krytykę ew. zapoznam się z waszym zdaniem na ten temat.

 

 

 

Poniżej video i kilka zdjęć:

Zachęcam do odpalenia na YT w HD

- VIDEO ]

img-1548.jpg

 

img-1549.jpg

 

img-1559.jpg

 

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromne testy Panowie ... osobiście się do nich nie zgłaszam bo nie mam obecnie warunków a przede wszystkim odpowiedniego aparatu - ale zgłoszenie się do testów do czegoś obliguje.

To jednak odpowiedzialność i na początku drogi z detailingiem w ogóle bym sobie tego nie wyobrażał.

 

To jednak wina dystrybutora, że wybiera tak niedoświadczonych detailerów do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Testy jak wyżej - bez szału, szkoda produktu trochę...

 

 

Przyciemnianie lakieru - Prawie w cale, być może delikatnie pod kątem widać że strona z woskiem jest ciemniejsza - nie robiłem zdjęcia gdyż na aparacie tego nie widać.

 

 

No jak dla mnie to mocno przyciemnia. Testowaliśmy go kiedyś w ShineOn na masce Kanarowego Lexusa, to przyciemnienie było bardzo mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze po tych testach nic o wosku nie wiem.

kropelki jak po 5 miesiecznym Coli..

VP radzę wybierać osoby z doświadczeniem do testowania produktów.

Przykro mi panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale krople szału nie robią

No niestety, nic specjalnego. :/

 

Nie sądzę, żeby tak świeży wosk kropelkował ;):o Krople takie "kwadratowe", tak jak na mocno przechodzonym wosku :dontknow:

Raczej słabo przygotowana powierzchnia w obu przypadkach :thumbdown:

 

rendaesl, Fuzzy, fajnie, że wam się chciało, ale testy raczej nadają się do powtórki :song: Skoda, aby kolejny produkt został "skrzywdzony" nieudanymi testami.

 

rendaesl, Fuzzy,tak czy inaczej, nie poddawać, nie zrażać się, tylko czytać i próbować, próbować i jeszcze raz próbować ;)8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zgłaszałem, ale zostałem pominięty :P Ostatnio zauważyłem, że osoby z 1 komentarzem zgłaszają się na wszelkie testy i chyba chodzi bardziej o to żeby dostać coś za darmo, a testu nie robią albo wychodzi tak jak powyżej. No, ale skoro dystrybutorzy tak sobie wybierają to ich sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poleciała glinka + cleander Duragloss do przygotowania powierzchni, więc myślę, że niefajnie porównywać mnie do kolegi, który oprócz umycia nie przygotował odpowiednio powierzchni :)

 

Piszecie, że skromnie ale nikt nie napisał czego Wam konkretnie brakuje. Ja chętnie odpowiem na pytania.

 

Pozdrawiam i oczywiście się nie zrażam 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zacznę od takich najbardziej błahych:

1. Kolor wosku?

2. Zapach wosku?

3. Konsystencja? Czy łatwo ulega uplastycznieniu przy nakładaniu rękoma (czy łatwo się rozgrzewa i topi)

4. Porównanie do najbliższej konkurencji cenowej PB Natty's/Colli/FK

 

To takie najbardziej pospolite rzeczy jakich brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworek wykona test jak będzie miał wolną chwile, obecnie brak czasu, może coś w połowie tygodnia wymyślę, a testy które zostały zaprezentowane to ....

 

Trzeba było dla podstawy, jak ma wyglądać test, zobaczyć testy jakie już są na forum, Panowie wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, którzy zrobili test nie są może tak doświadczeni jak inni koledzy z forum ;) . Uszanujmy, że spróbowali zrobić test. Panowie jak na swoje pierwsze testy to jest :good: . Jeżeli chodzi o wosk, hmmmm jajek nie urywa :D Z Megsem ULW przegrywa przez nokaut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam będę test robił w sobotę tego wosku.Yasiek, napisałem do ValetPRO, z pytaniem z jakimi woskami mam porównać w odpowiedzi dostałem:

 

Nie. Proszę go nie porównywać z innymi woskami. Tylko poprosimy tak jak pisaliśmy:

 

- umieszczenie testu na forum w przeciągu 2 tygodni;

- zamieszczenie w opisie opinii i spostrzeżeń odnośnie samego produktu i jego wydajności;

- relacja foto po aplikacji;

- opinie odnośnie trwałości po 1 tygodniu, 2- im i po miesiącu(wraz ze zdjęciami bądź filmem)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jak pachnie - konkurencja fiołkami też nie pachnie w tej cenie.

Ważne, żeby był kokurent dla FK, który by lepiej od FK wyglądał na lakierze.

 

Dziwię się podejściu ValetPro.

Jestem zainteresowany zakupem ale nadal nic nie wiadomo z tych testów ...

 

Koledzy, którzy zrobili test nie są może tak doświadczeni jak inni koledzy z forum ;) . Uszanujmy, że spróbowali zrobić test.

Jak już pisaliśmy - to żadne wytłumaczenie przy tej ilości testów na forum, na których można się wzorować.

 

Ostatnio zauważyłem, że osoby z 1 komentarzem zgłaszają się na wszelkie testy i chyba chodzi bardziej o to żeby dostać coś za darmo, a testu nie robią albo wychodzi tak jak powyżej. No, ale skoro dystrybutorzy tak sobie wybierają to ich sprawa ;)

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam będę test robił w sobotę tego wosku.Yasiek, napisałem do ValetPRO, z pytaniem z jakimi woskami mam porównać w odpowiedzi dostałem:

 

Nie. Proszę go nie porównywać z innymi woskami. Tylko poprosimy tak jak pisaliśmy:

 

- umieszczenie testu na forum w przeciągu 2 tygodni;

- zamieszczenie w opisie opinii i spostrzeżeń odnośnie samego produktu i jego wydajności;

- relacja foto po aplikacji;

- opinie odnośnie trwałości po 1 tygodniu, 2- im i po miesiącu(wraz ze zdjęciami bądź filmem)

 

Pozdrawiam

Wcześniej nic nie było na temat pisane i zamierzałem go ogólnie porównać do HiTemp'a, zrobić maskę i klapę 50/50 i sprawdzić pod względem trwałości, looku i brudzenia :o

Ale skoro tak to poleci na cały samochód Classic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.