Jump to content

Neverwet hit czy kit ;)


venomGD

Recommended Posts

Witam , nie wiedziałem za bardzo gdzie to dać więc daje w newsroomie bo w sumie produkt trochę mit legenda ale istnieje i podzielę się drobną refleksją. Jeśli wg adminów/modów zły dział to proszę przenieść do odpowiedniego.

 

Dostałem w końcu tak wyczekiwany produkt jakim jest neverwet. Jak widać produkt 2K

DSC_0322_zpsf5840998.jpg

Temat będę rozwijał i opisywał bazując na obserwacjach właściwości produktu

Powierzchnie przed impregnacją :

 

DSC_0326_zps9ae964da.jpg

 

Powierzchnie po impregnacji 1 & 2

 

DSC_0339_zps31da40dc.jpg

 

Jak widać efekt końcowy nie jest zadowalający. Im ciemniejsza powierzchnia tym bardziej widać biały nalot.

 

Dla porównania wziąłem sobie arkusz lakieru mercedesa i w jednej części nałożyłem podkład a w drugiej top coat

 

DSC_0325_zps9d5fa731.jpg

 

Tym sposobem chciałem sprawdzić jak się ma 1 komponent do 2. Wynik obserwacji był oczywisty , pierwsza warstwa jest to podkład który nadaje chropowatości powierzchni w "skali nano" czyli jest pewnego rodzaju "klejem" . Ma zapewnić odpowiednią przyczepność dla drugiej warstwy. 1 warstwa nie jest hydrofobowa. Druga warstwa sama w sobie jest hydrofobowa i również działa bez 1 warstwy. Z tym że wtedy mamy do czynienia z "napyleniem". Efekt takiej kombinacji :

 

DSC_0332_zps55510cc4.jpg

 

 

Powierzchniowe działanie impregnatu Neverwet. Aby udowodnić , że preparat ten działa tylko i wyłącznie powierzchniowo wykonałem pewne porównanie. (Od razu mówię że nie chcę nic sprzedać , dać , itp żeby nie było że łamie regulaminy, muszę mieć punkt odniesienia aby udowodnić to co założyłem)

Po lewej stronie moja próbka z reaktywną powłoką a po prawej neverwet. Jeśli słabe zdjęcie , a raczej odznaczenie uwodnionego pigmentu mogę zrobić lepsze zdjęcie : ] . Czyli w przypadku uszkodzenia powłoki ( które okazuje się wręcz bardzo łatwe ) zacznie nam przeciekać.

 

DSC_0370_zps1f583d49.jpg

 

W tym przypadku nie jest nawet wymagane przygotowanie powierzchni , a sprawdziłem to na zabrudzonej podłodze

 

DSC_0349_zpsde338d37.jpg

 

Przetestowałem różne powierzchnie , poczynając od drewna kończąc na bitumie. Jedyną powierzchnią , na której mi powłoka nie działała okazała się skóra , a raczej wyżej pokazany skrawek czarnej tapicerki.

Rozśmieszyła mnie również instrukcja obsługi , bo niby na zdjęciach na filmach chwalą się jak to fajnie działa na urządzeniach elektronicznych czy na ubraniach ... a w instrukcji jest napisane żeby nie stosować tego do elektroniki i odzieży

Najlepszą powierzchnią pokazującą co to tworzy jest szkło. I tutaj parę słów i zdjęć więcej. Najpierw pokusiłem się o przygotowanie powierzchni , czyli przemyłem rozpuszczalnikiem. Następnie nałożyłem 1 warstwę , odczekałem i potem 2 warstwę

 

DSC_0352_zpsa69c907d.jpg

 

Doskonale widać że wytworzył się film , który to bardzo pogarsza widoczność . Niestety nie mogę dodać zdjęcia zrobionego pół na pół przez szkoło z powłoką i bez. Wg mnie kompletnie nie nadaje się to ani na szyby ani na reflektory, po za tym nie oszukujmy się ale kamyczki znajdujące się na drodze raz dwa "wypiaskują" nam powłokę.

 

 

 

Do pokazania jak się niszczy powłoka polałem ją octem kuchennym. Niby nic się nie klei do niej , ale jakoś dyspersja akrylowa nie spłynęła.

 

Powłokę którą tworzy neverwet można usunąć w sposób mechaniczny oraz chemiczny w bardzo łatwy sposób. Tutaj delikatnie potarłem palcem po powierzchni i :

 

DSC_0390_zpsb66d4b21.jpg

 

Resztę oceny zostawiam Wam, osobiście liczyłem na coś ciekawszego zwłaszcza że tyle czekałem ;) . Ever dry to produkt wykorzystujący identyczną technologię.

Link to comment
Share on other sites

SzaKal, spoko ;)

miw, us&a

danielek., woda , dyspersja , ocet i uwodniony pigment , błota pod ręką nie miałem ;) i mi już starczy testowania póki co, chyba że ktoś zarzuci jakiś fajny pomysł :-]

Link to comment
Share on other sites

MatthewG, kapilarne podciąganie wody szybko zniszczy taką powłokę. Do fundamentów emulsje bitumiczne tanie i dobre. A jak nie daj Boże za 30 lat powłoka bitumiczna się "skończy" to wtedy iniekcja grawitacyjna bądź ciśnieniowa ;) Także nie widzę tutaj zastosowania dla cementu ;) a nawet jak nałożysz na świeży cement to zaburzysz jego hydratacje.

Link to comment
Share on other sites

Miłosz Fajny test ;)

Jak go czytałem za pierwszym razem to przeoczyłem kto był autorem ;) I tak czytam, testy normalnie jak Miłosza a na koniec patrze autor VenomGD :lol:

Powłoka bez szału, zwłaszcza dla nas jeśli robi taki nalot i tak łatwo się usuwa :/ -> Tradycyjnie sprawdzi się w łazience MatthewG Ma taki jeden przyrząd sanitarny na którym lubi testować :lol::kox:

Ci Amerykanie to umią sprzedać produkty :evil:

Link to comment
Share on other sites

Wniosek taki, ze w obecnej formie to bardziej ciekawostka niż przydatny produkt.
x2

 

Jeszcze z 10 lat i się nada :P

Muszą całkowicie zmienić technologię , tak na chłopski rozum to tak jakbyś wysmarował czekoladą ciasto i posypał wiórkami kokosowymi - w takim schemacie to działa. Bez czekolady też wiórki poleżą , do czasu aż się ich nie zdmuchnie.

 

Miłosz Fajny test ;)
thx ;)
Powłoka bez szału, zwłaszcza dla nas jeśli robi taki nalot i tak łatwo się usuwa :/ -> Tradycyjnie sprawdzi się w łazience

Podobno wg UE jest tam coś zabronionego w recepturze czyli produkt nie przejdzie atestu PZH czyli nie bardzo by mógł trafić do łazienek ;)

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie to jest tak że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. I w tym przypadku to stwierdzenie ma rację bytu. Ja wychodzę z założenia że produkty X na bazie specjalnie dobranej chemii nadają się np na cement , a produkty Y na bazie innej specjalnej chemii nadają się na tekstylia :)

Link to comment
Share on other sites

Mask, na podwozie nie zda egzaminu w ogole , nie bedzie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co do podwozi to mam fajny pomysł w fazie badań ;) Ogólnie jeśli chcesz zadbać o to , to porządne czyszczenie + odpowiedni zestaw powłokowy. Na pewno mogę polecić produkty na bazie chlorokauczuku jako warstwa wierzchnia , są odporne na uszkodzenia mechaniczne z racji swojej elastyczności a po za tym są mega szczelne. Oczywiście przed tym jakiś podkład wypada też dać ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.