Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.08.2017 o 19:58, SALWA napisał:

http://cyfrowezmieniarki.pl/modul-bta-bluetooth-bmw-3-5-e39-e46-bm1-p-102.html o tym mówimy ? ...w sumie cena akceptowalna. A jak dźwięk ? bo u mnie powoli instalacja się rozrasta o wzmacniacze i inne zabawki...a chciałem inne radio żeby z czasem podłączyć młodemu ekran z tyłu. No ale to nie jest wytyczna.

Dokładnie takie coś miałem u siebie :wink:. Jeśli chodzi o jakość dźwięku... Nie jest to "rewelacja" na poziomie dźwięku z CD, ale uważam, że nie jest tak źle - w połączeniu z przednimi głośnikami JBL CS 762 na dystansach z MDF oraz małym subwooferem aktywnym Blaupunkt GTb 8A byłem naprawdę usatysfakcjonowany. 

Szkoda, że dopiero teraz rozglądasz się za takim czymś, bo jeszcze w kwietniu miałem to zamontowane w aucie, więc można było przesłuchać i wyciągnąć własne wnioski :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakakolwiek szansa na poprawę brzmienia w Megane II Ph II przy montażu typu odkręć, przykręć, ciesz się? Kwota maks ok. 300zł. Chciałbym pozostać przy oryginalnym radiu. Chociaż już czytałem, że z tym radiem to ...

Podobno te głośniczki (na przód) całkiem nieźle sobie dają radę: Hertz EV 130.5, tylko tu już też coś podobno trzeba wycinać w tych drzwiach, bo nie chcą wejść.

Problemem jest w tym aucie średnica głośników i ich głębokość. Nie chce nic w tych drzwiach rzeźbić. Jak się nie da nic zdziałać to trudno, ale zawsze warto podpytać ;)

Francuska myśl technologiczna picard-head.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co podałeś to głośniki niskotonowe, wysokotonowych nie masz zamiaru zmieniać ? chyba że tam masz jakieś dwudrożne w drzwiach.... Kup zestaw Helixa dołóż ze 100 zł na maty STP i wygłusz drzwi. Myślę że przez stówke z głodu nie umrzesz a róznica przy zrobieniu wytłumienia i wymianie głośników bedzie słyszalna wyraznie

 

http://allegro.pl/helix-b-52c-2-glosniki-system-13cm-130mm-i6830958110.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vertix napisał:

Panowie, w jaki sposób przymocować wzmacniacz do oparcia tylnej kanapy od strony bagaznika ?

Jak kupowałem wzmacniacz to sprzedawca coś mi mówił o płycie mdf, tylko nie bardzo zrozumiałem co miał na myśli.

Daj fotkę oparcia. Ja wkręciłem normalnie wkrętami które przyszły z wzmacniaczem, za oparciem powinieneś mieć właśnie płytę która po złożeniu staje się podłogą bagażnika, więc nie ma obaw że krótki wkręt kogoś w plecy ukłuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 23:26, powalla napisał:

 

 

Kraków? Czyli jedziesz do Andrzeja http://www.carado.net.pl/cms.php?id_cms=4 powołujesz się na "powalla" i dostajesz rabat ;)

Jakoś zupełnie przypadkiem kiedyś kupiłem na allegro od tego Pana głośniki, byłem w tym tygodniu w krakowie i przypomniało mi się o tym sklepie, podjechałem, Pan był tak pomocny, udzielał wielu porad, że kupiłem sub + wzmacniacz mimo, że pojechałem tylko pooglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze tutaj uzyskam odpowiedz, mam w swoim samochodzie bat anteny o koncowce, ktory wyglada jak krzyzyk i jest na wtyk. Chcialem go wymienic ale za cholere nie moge takiego znalezc w internecie. Moze ktos z Was bedzie w stanie pomoc :)0c36d919346ccf1d6552edf3e4d9a143.jpg6cdae0885d2e7348179940a858b44753.jpg

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko. 

 

Mamy sobie standardowy scenariusz:

Zestaw dwudrożny odseparowany na przód, na tyle nie ma nic,  napędzany radyjkiem 4 kanałowym.   Jak wiadomo zasilanie idzie z radia do zwrotnicy i ze zwrotnicy idzie na głośniki.

 

CZY zamontowanie tego w taki sposób cokolwiek zmienia w kwestii mocy, jakości itp ?

 

Mamy nadal zestaw tylko na przód ale podłączamy go w taki sposób, że do woofera idzie z radia moc z kanału FRONT, a do tweetera idzie przez kanał REAR. 

W ten sposób każdy głośnik jest zasilany jednym kanałem. Czy takie połączenie cokolwiek zmienia ?  Oczywiście każdy głośnik ma swoją zwrotnicę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał  FADERem  możliwość prawie płynnego ściszenia  tweeterów gdyby teraz były zbyt głośne . Jak masz radio z korekcją czasową, to mozna system bardziej precyzyjnie dostroić.

Jednak jeśli tweetery grają na odpowiadającym Ci poziomie i nie masz radia z czasówkami, to podłączenie jakie planujesz nie ma większego sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, system przedni plus sub. Ok czyli jak teraz mam podłączony normalnie przód to dokupię tylko kabel rca Y skoro nie pójdzie na pojedynczym lub taki rozdzielacz http://allegro.pl/sinuslive-yx1-rozdzielacz-sygnalu-cinch-rca-1-2-i6947678883.html . Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałeś Y line ale zły rodzaj (1 męskie i 2 żeńskie) , a potrzebujesz takiego co ma jedno wejście żeńskie (tu wpinasz kabelek idący od radia np kanał Lewy )  i 2 wyjścia męskie (wpinasz je do wzmacniacza w miejsca kanałów Lewych w wejściach sekcji  A i B  ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przesłać odfiltrowany już w radiu sygnał dla przodu i subwoofera jedną parą RCA ? :shock:

 

Jak masz w radiu 2 lub 3 pary wyjść , to nie kombinuj , tylko kup 4 kanałowe RCA i masz problem z głowy . Jeśli jednak radio ma tylko jeną parę RCA , to musi z niego wyjść pełen (niefiltrowany) sygnał i dopiero na wzmacniaczu go tniesz HPF dla przodu i LPF dla subwoofera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Xkem napisał:

a subwoofer do wzmacniacza idzie tym rozdzielaczem co podałem i dalej zwykłym 2rca jak przód.

Po co jakiś rozdzielacz? Jeśli masz 3 pary RCA , to puszczasz jedną parę z wyjść FRONT na wejścia Stega np. A gdzie podpinasz przód , drugą parę RCA z wyjść SUB na wejścia B gdzie podłączasz suba w mostku i NIC WIĘCEJ NIE ROBISZ Z ŻADNYMI Y LINE.  Skąd pomysł Y line w ogóle? Czytałeś instrukcję obsługi wzmacniacza?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa no to dlaczego nie piszesz :D

Zrób więc jak Ci pasuje , czyli czy Y line dasz zaraz za radiem , czy tuż przy wzmacniaczu to nie ma znaczenia . 

PS: może się okazać że podpięcie jednego wtyku RCA pod wzmacniacz i przełączenie na MONO wejścia Stega pozwoli ominąć Y line ale czy to tak zadziała musiałbyś mieć Y line i po prostu sprawdzić czy jest różnica w grze ;)

Oczywiście pomijam też ideę otwarcia wzmacniacza i połączenia krótkim kabelkiem wewnątrz wzmacniacza "gorących pinów" gniazd RCA (masa sygnału i tak jest połączona razem) i wtedy zewnętrzne Y line jest zbędne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.