Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]Barista[/ref], moje niedopatrzenie porównywałem focal 165 as a nie fx :oops: osobiście zależy mi na możliwie wiernym odtwarzaniu dźwięku a nie na trzęsieniu samochodem ( takie zboczenie zawodowe :D ) nie mniej jednak środek i góra są łagodniejsze w audio systemie miałem możliwość testowania jednych i drugich systemów w swoim samochodzie i na swoich gratach przez tydzień i wybór padł na AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafiłem tam na wątek niepolecanych sprzedawców, wieś się jeżył. Choć wiem, ze jest cala masa uczciwych sprzedawców. U nas na kosmetyce chyba nie ma takich jazd.

Chyba dość istotne dla mnie jest to, aby wzmak miał 20 cm szerokości. A może Steg qm75.4x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko stegi są fajne, jest wiele wzmakow fajnych, nowych i starych, Gienki, DLS, wszystko od Zeda, Masconi, Prox itd... wszystko zależy od upodobań. Ja mam stega i dego sp, pod pionkiem mi się podoba, pod clarkiem juz nie. A słyszałem kompletnie odwrotną opinię. SCA nie jest takie zle. Ci "zli" sprzedawcy, to jest margines. Powalla pewnie to potwierdzi ;-) Powtarzam jeszcze raz, warto pojechać na jakis spot... pogadac z chłopakami, posłuchać roznych konfiguracji i wybrac to, co Ci pasuje.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do głośników osobiście sam miałbym ciezki wybór, na pewno wybierałbym spośród focala, morela oraz helixa. natomiast obecnych zestawów nie słuchałem, opieram sie na tym co słuchałem przez kilka lat wcześniej. Obawiam sie że "tańsze" zestawy focala mogą troche mieć sztuczne wysokie tony, być może tak nie jest ale to co słuchałem kiedyś tak brzmiało. Trzeba by posłuchać, nie ma innej opcji :) jakbym miał brać w ciemno to bym celował w helixa H236, potem morel tempo ultra i na końcu focal. To z nowych zestawów, sam szukałbym jakiegoś używanego kompletu pólke wyżej. Fabryczne radio ? niby clarion, ok, ale myślisz że to podoła ? coś mi sie wydaje że nie koniecznie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii radia to początkowo musi zostać to co jest, bo wygląda tak jak na załączonym obrazku :-)

b4206a5e612ae32c.jpg

Radio wiem, że nie jest idealne, ale montaż czegoś innego spowoduje spory nieład estetyczny.

Zimą ewentualnie będę rozważał dołożenie wzmaka, bo jak teraz się za to wezmę to okaże się, że rozbiorę pół auta i nie będzie mowy o jeździe, a chcę wyłapać wszystkie ciepłe dni do jazdy cabrio.

Brakuje mi trochę odtwarzania flaców, nawet bardzo. W dwóch autach mam radia schowane w schowkach, celem ochrony przed kradziejami, bo jedną całkiem wysoką alpinkę straciłem :-( i jakiegoś przyzwoitego clarionka również. Więc montaż jakiejś stacji 2din całkowicie wykluczam. Mam szatański plan, aby kupić jeszcze jedno radio fabryczne, zdjąć panel przedni i wszystkie guziki powklejać od spodu, aby była maskarada i zamontować ją na dole na zawiasikach, u góry z magnesikiem a pod spodem wstawić jakieś nowoczesne, dobre radio. Chyba i tak będzie dużo wygodniej niż radio w schowku. Zaraz się pewnie okaże, że przestaną odzywać się dźwięki systemowe a ten sygnał testujący po włączeniu zapłonu ma swój urok. Pewnie trzeba będzie mieć dwa radia w aucie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłby tylko półśrodek. Chciałbym mieć radio odtwarzające flaci, najlepiej 2din, najlepiej Alpine, Clariona ale takich jest jak na lekarstwo. No i o dobrym brzmieniu. 1 din będzie wyglądał jak stolec w kadzi z ponczem . Niby pionek ma 2 din z flac'ami i wizualnie by się nadał, ale jakoś ta marka mnie nie przekonuje.

Może Wy macie dla mnie jakieś typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię radio 2din, zamontuje je głębiej bez ramki a w miejscach niebezpiecznych wykorzystam zaślepkę wykonaną z fabrycznego radia. Radio fabryczne wymaga specjalnego kabla do wzmacniacza, brakuje mu flaków no i trochę odstaje od innych dobrych konstrukcji. Wiec chyba jak robić to raz a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup alpinke np. ute92 , wrzuc ja pod fotel badz kokpit , dokup pilot by sterowac nia nie siegajac do panelu ( dziala jakikolwiek alpine) i ciesz sie muza. W kokpicie bedziesz mial ori radio zniechecajace wrecz do wlamania , a muza poleci z bardzo rozbudowanej alpinki za smieszna kase ;)

 

Sprawa druga ...uzywasz moze iphone? Jesli tak, to kupujesz kazda stacje alpine(bez flac) , podpinasz fona z muza i sluchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem tego Ute92 .....gra do bani, to jest brzmieniowo najniższa pólka, nic sobą to radio nie reprezentuje oprócz odczytu Flac. Ono jest ok jak ktoś chce grajka pod fabryczne głośniki itp ale jak jest w planach rozbudowa to w życiu bym tego nie kupił. Gra tak samo jak stare CDE 9871. Wszystko sztuczne do potęgi. Nie słuchałem tego clariona ale na pewno nie gra gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ute 72 sluchales? :o Szymona znasz pewnie( Sonia draga itd) . Przeprowadzal niedawno testy tej alpinki i slynnej 9835 ( podmiana tylko radia) ...on wiedzial (slyszal) ktore radio gra ale juz wlasciciel auta i jego kolega w slepym tescie nie odrozniali jednego od drugiego. 9835 pokazywala klase ale ...w tym aucie nie byly glosniki za tysiaka jak w tym przypadku tutaj lecz na gorce np pikolak siedzial zasilany A7 ...woferkow nie pamietam co zostaly, bo zmieniali w tej Vectrze je pare razy ;)

W systemie za tysiaka nie da sie odroznic 9835 od nowych modeli alpine czyli 92,193,196 ...za duze sa ograniczenia np. tweeterow w takich zestawach.

Charakter brzmienia nowych Alpine zostal niezmieniony od lat ...oczywiscie sa ludzie co nie trawia sposobu przekazu Alpine i wola kluchowatego Clarka z rozemlanym , misiowatym basem , no ale gust kazdy ma swoj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, słuchałem 92. Miałem 9831 więc mniej wiećej wiem co jak gra, dla mnie osobiście 9831 grał mega przyjemnie, jak koś nie odróżnia 9835 od radia Alpine za 600 zł to ja nie rozumiem, może po prostu właściciel nie miał słuchu jeszcze wyrobionego na tyle, miał system dość przyjemny i tak czy tak grało to dla niego kosmicznie, podejrzewam że ktoś osłuchany wskazał by od razu co jest co :) jakby słuchali na głośnika Helix blue pod samym radiem to bym sie zgodził że róznice moga być nie wielkie ale Piccolo pod A7 to nie jest byle co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie straszna lipa jest z 2din, jak już ciut lepszy to flaców nie umie czytać, albo inny diabeł do kompletu. A jak zapatrujecie się na GMS? Jest sporo pozytywnych opinii, niby ten sam producent co innych, dużo droższych klocków. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw psioczysz na Alpinę że nie czyta flac , a teraz chcesz wszystkomającą stację GMSa? To się kupy nie trzyma :D Te stacje mają wszystko na pokładzie (fontanna podświetlana ledami pewnie też w menu jest ;) ) ale za Chiny nie chcą grać ! Szumią w diabły! Nie idź tą drogą ... przecież jadąc autem i tak nie odróżnisz dobrze zripowanej mp3 od flac , a chcąc delektować się muzyką na postoju, włożysz płytę CDaudio i będzie grać jak powinno .

 

 

PS: poczytaj na elektrodzie temat o stacjach GMS ...jaja jakich mało! Każdy kto napisze złe słowo o firmie GMS jest wyzywany przez dystrybutora od kłamców i "przepłaconych przez konkurencję" :thumbdown: Sam miałem i to ze 3 x iść do sądu za swoje opinie o tej marce :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.