Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed małym dylematem. Moją E46 najprawdopodobniej dopadła dość popularna wada, a mianowicie przeciekanie wody przez drzwi pasażera do kabiny i zalewanie dywanika. Nie sprawdziłem tego na 100% (polewając wodą drzwi), ale po rozebraniu drzwi mata wygłuszająca była w kilku miejscach porwana i odklejona, co podobno gwarantuje przedostawanie się wody do środka.

Teraz mam pytanie, czy maty dedykowane do wygłuszenia z powodzeniem zastąpią tą moją oryginalną i czy przy takim samym wycięciu i podklejeniu wszystko powinno być ok? Jest szansa na dużą poprawę wygłuszenia po zastosowaniu profesjonalnej maty w porównaniu do oryginału? W przyszłości wygłuszyłbym wszystkie drzwi, ale jak stoję przed kupnem oryginalnego wygłuszenia za ok. 90zł to wolę już użyć profesjonalnych mat za pewnie podobne pieniądze.

Jaka mata będzie najlepsza do wygłuszenia drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica pomiędzy tym co jest fabryczne a porządnym wytłumieniem drzwi jest bardzo duża. Co do mat zależy ile masz do wydania, ale najrozsądniej jest użyć mat STP silver. Poczytaj jak sie to robi, pooglądaj zdjęcia, bo pare razy widziałem jak ludzie zalepiali tylko otwory a wewnętrzna strone drzwi nie ruszali a to podstawowy błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panocki, naszlo mnie zeby zakladac graty ktore zostaly kupione kiedys i leza do teraz. Tak wiec dzisiaj padlo na zeszloroczny prezent od Kobiety mianowicie Morel Maximo. Nie chce ich podpinac pod radio bo bedzie gralo gorzej niz mam obecnie. Tym samym poszukuje wzmacniacza. Dwukanalowy, suba w bagaju nie bedzie bo nie ma miejsca zbytnio. Kozetka rehabilitacyjna dosyc duzo miejsca zajmuje. Fundusze? max 300 zl.

Myslalem nad czyms z Helixa HXA (tak wiem 5 albo 6 kanałów) ale uzywke mozna w dobrej kasie wytargac. Ewentualnie Sony? np xm5520?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od brata z okazji swiat dostalem glosniki Kicker KS6502. Jest to zestaw odseparowany 165mm ze zwrotnicami. http://www.radia-maxpol.pl/glosniki-sam ... 650-2.html. Niestety do mojego Auta z Awatara (Audi Coupe 1991r) nie moge ich zastosowac z powodu braku miejsca w drzwiach bo ori głosniki sa w podszybiu i mają 100mm. Wpadłem na pomysł dokupienia wzmacniacza samochodowego i skonstruowania mini wieży do użytku domowego. Szukam informacji odnośnie zasilenia wzmacniacza. Czy jest szansa by to zagral w domu bez akumulatora i prostownika pod telewizorem w salonie? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To starsze radio i jak ktoś używał napędu DVD , to może się okazać że będzie "skakać na dziurach" jednak z USB czyta WAV więc można w sumie nie używać napędu wcale.

Tak z drugiej strony potrzebujesz radia DVD? To jakaś okazja cenowa, czy też jakaś nówka ale "leżak magazynowy" w dobrej kasie? Używane radia w "okazyjnych" cenach na aukcjach to czasem wtopa na maxa i weź tu potem udowodnij że ktoś wysłał Ci dobre radio , a u Ciebie "nie czyta płyt" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi radyjkami to czasem bywa różnie i po zakupie, bierze się jakiś program-kombajn do zmiany formatów i konwertujesz np 3 min filmik na kilka formatów. Wsadzasz pendriv do radia i po chwili już wiesz które formaty radio czyta, a które nie. Czasem należy zmniejszyć rozdzielczość w filmie do np 800x480 bo większych nie czyta ...ot pozostają próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się do wymiany głośników w samochodzie mojej narzeczonej tj. Honda Civic VII 3D. Z tego co wyczytałem są tam głośniki 160 mm.

Poleci ktoś jakieś dobre głośniki do 130 ? (wiem że mało ale musi być budżetowo ) . Przy okazji będzie zmienione radio z fabrycznego na Pioneer 4x50w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.