Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

 

Oj nawet najlepsza z nówek czyli cde178 za tysiaka ma się nijak do takiej 9833 , która kosztuje połowę kasy ;)

 

Ok, czyli idziemy w dźwięk a nie w pierdoły :good:

 

 

P.S. A model 9886R (ma USB) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do obeznanych w temacie CA, chce zmienic glosniki w swoim focusie na odseparowany zestaw. Mniej wiecej mam poukladany plan dzialania, mianowicie na sam poczatek wytlumienie drzwi. Kwestia glosnikow. Zalezy mi na niskich tonach (skrzynia w bagaznik moze przyjdzie z czasem). I tutaj pytanko czy helixy db62c spelnia moje oczekiwania? Wiadomo ze pod radiem to zagra jak kupa, pozycze na jakis czas wzmacniacz magnata co by lepiej graly. Czy moze doplacic ta stowe do moreli maximo 6?

 

aha zapomnialem o najwazniejszym radio (oczywiscie ze nie seria) pioneer 6300 sd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL istrukcje do Alpine 9812 ktoś coś?

 

Jedynie na allegro musisz poszukać wydania książkowego(czasem bywa po ok 30zł) , bo w czasach jak ta Alpina "brylowała na salonach" to nie było konieczności dodawania instrukcji w narodowym języku ;)

 

A model 9886R (ma USB) ?

 

To zwykłe radio , a wyposażenie jest mizerne ... wyżej wymieniłem wartościowe modele Alipne .

 

Co do USB w Alpine i "jakości dźwięku" to ciężka sprawa , bo radia te nie czytają po USB żadnych innych plików niż mp3 , a te są ... bez jakości 8-)

 

Czy moze doplacic ta stowe do moreli maximo 6

 

To może będzie najlepiej wydana stówa w tym roku :-] aaa o ile chodzi Ci o model 6.2 , a nie coax6 , bo ten się nie nadaje do montażu w drzwi przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drzwi o średnicy 10cm ewentualnie 13.5cm

 

hmm 10cm? Co to za auto?

No i niem czy wiesz ale jeśli chcesz tylko wymienić głośniki bez większej dłubaniny z montażem dystansów z MDF , czy też wytłumić drzwi matami , czyli taka "szybka wrzuta" , to można się nieźle wkurzyć po wydaniu stówki czy dwie na nowe , fajne głośniki ;) Przeważnie zmiana fabrycznych ale sprawnych głośników przynosi mizerny skutek bez ww. czynności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz naprawdę wredne auto do nagłośnienia :wallbash: Jeśli masz ori głośniki i grają OK , to ... nic nie ruszaj . Normalnie siedzą tam 10cm głośniki i niby można dać dystans na którym zamontowujesz 13cm przetwornik ale ...to się trzyma tylko na boczku i bez inwestycji w maty i wyklejeniu i to wyklejeniu "na bogato" tego boczku będzie on po prostu rezonował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mierzysz napięcie pomiędzy plusem i minusem na zaciskach wzmacniacza? Jeśli tak , to zmierz pomiędzy plusem wzmacniacza , a masą auta (jakaś śrubka obok wzmacniacza) .

Jesli bezpiecznik masz ten "rurkowy" , to sprawdź go , bo czasem ta "błyskawica" w środku lubi się od "kapsla" oderwać i przepływ prądu jest słaby .

 

Dłużej pisałem ten post niż zajmuje diagnoza takiego problemu w aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Znajoma posiada Clio II, - zakupiła swój bolid bez radia i głośników. Ostatnio założyłem jej głośniki Hertz'a ( 16cm ) na przód (+ Wygłuszone drzwi matami STP ). Gra to całkiem fajnie jednak do pełni szczęścia brakuje radia .., obecnie posiada jakiegoś starego pioniera.

 

Budżet ok. 300zł i tutaj pytanie, co wybrać ?

Zastanawiam się nad: KENWOOD KDC-U31R - poczytałem trochę opinii i wygląda ze w tej cenie jest OK. Jednak może ktoś lepiej się orientuje i zna coś lepszego w takim przedziale cenowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym na zwykłej instalacji (mam na myśli brak suba, wzmacniacza) wszystko co nowe zagra podobnie.

Wybierz znajomej coś z co będzie wygodne w użytkowaniu i jej się spodoba...

W moim mniemaniu priorytetem byłaby regulacja głośności pokrętłem, a nie klawiszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebuje napędu CD , to Pioneer MVH 1700 bo czyta Flac i WAV i na dodatek posiada wszystkie filtry jakie potrzeba w stworzeniu systemu CA , a tanie JVC , czy Kenwood ich nie posiadają. Jeśli kasy starczy , to w modelavh MVH 350(360,370) znajdziesz dodatkowo "blutu" co obecnie jest modne i wielce wygodne.

 

Do takiego Pioneera można też podłączyć subwoofer bezpośrednio pod wyjście głośnikowe i otrzymamy ok 70W rms dla niego (głośnik najlepiej 20cm i 2ohmy (2x4ohm) ) . Taki system sprawuje się nadzwyczaj fajnie (nie liczmy oczywiście na trzęsienie szybami i falowanie blachy na dachu!) i jedynie Pioneer to oferuje już w najtańszym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.