Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mass, jak chcesz nowe radio to za ta cenę tak. W poprzednim aucie miałem zestaw Sinuslive Neo 25 i w drzwiach chyba Helixy (16cm). Grało to o wiele lepiej pod Alpine CDE 101RM niż pod Pionkiem ze średniej już półki i innymi budżetowymi. Oczywiście według mojego ucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukam jakiegos starego dobrego odtwarzacza Alpine, jakies propozycje?

Mysle m.in nad Alpine CDA 7944R?

 

Tylko wiesz że dorwać nie styraną życiem sztukę to wyzwanie? ;) Oczywiście to fajny grajek (kultowy wręcz) ale na nim posłuchasz TYLKO oryginalnych płyt ...no chyba że masz zapas CDRów JVC które tylko łyka ten grajek ...dodam że nie musisz się trudzić z dochodzeniem jakie to dokładnie płyty , bo już ich nie ma na rynku :/

 

A możę 9887 albo 9855 Ponoć bardzo dobre radia, sam swojego czasu sie za nimi rozglądałem. Musi być koniecznie Alpine? Może Pioneer 88rs, ponoc robi mega robote

 

9855 i 9887 to prawie identyczne radia różniące się jedynie wizualnie i rokiem produkcji ...czytaj 9887 będzie pewnie mniej styrane.

Ten Pionek , ba nawet model 80prs nawet nie wolno pisać w tej samej linii co te Alpinki ...nie ta klasa i brzmienie (bez życia, ocieplone ...flaki z olejem) . Jedyne co w 88 jest fajne , to ...wygląd ;)

 

_Makki_, napisz czego potrzebujesz w radiu i opisz swoje klocki towarzyszące , a postaram się pomóc w doborze radia .

 

Mass, to radio , to bida straszna ...nie ma nawet wyjścia RCA żeby kiedyś np. podłączyć wzmacniacz , nie ma filtrów HPF żeby ulżyć głośnikom i odciąć pasmo które one i tak nie przenoszą liniowo , no i czyta tylko MP3 ...czyli kicha na starcie .

Tu np. Tomek je testował http://caraudio.auto-swiat.pl/tanie-alp ... test/d7j95

 

Za lekko ponad 300 kupisz Pioneera mvh-x360bt , który to ma potrzebne filtry HPF I LPF , czyta WAV i ma blutooth , czyli słuchasz muzy z fona klikając na radiu , no i rozmawiasz w aucie przez telefon nie łapiąc mandatu 8-)

 

Jeśli za drogo , to rezygnując tylko z blutooth kupujesz mvh 160 (ok. 180-200 zł) i masz fajnie grające radio , z 2 parami wyjść RCA , ba nawet do tego radia mozna podpiąć głosnik 2ohmowy jako subwoofer (np. re 8d4) i masz fajne granie bez wzmacniacza w mikro cenie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine 9835 i robił mega robotę

 

Nie dziwota , jak to radio nowe kosztowało 3699zł , a że teraz używka kosztuje 700-900zł , to tylko się cieszyć ;) Oczywiście trzeba brać pod uwagę że te radia mają już swoje lata i napęd może już zacząć się robić czuły na stan dróg , czyli może przerywać na dziurach , torowisku, progu zwalniającym itp. przeszkodzie ...ot trzeba koniecznie przed zakupem przetestować radio lub kupić od zaufanego sprzedawcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass, to radio , to bida straszna ...nie ma nawet wyjścia RCA żeby kiedyś np. podłączyć wzmacniacz , nie ma filtrów HPF żeby ulżyć głośnikom i odciąć pasmo które one i tak nie przenoszą liniowo , no i czyta tylko MP3 ...czyli kicha na starcie .

Tu np. Tomek je testował http://caraudio.auto-swiat.pl/tanie-alp ... test/d7j95

 

Za lekko ponad 300 kupisz Pioneera mvh-x360bt , który to ma potrzebne filtry HPF I LPF , czyta WAV i ma blutooth , czyli słuchasz muzy z fona klikając na radiu , no i rozmawiasz w aucie przez telefon nie łapiąc mandatu 8-)

 

Jeśli za drogo , to rezygnując tylko z blutooth kupujesz mvh 160 (ok. 180-200 zł) i masz fajnie grające radio , z 2 parami wyjść RCA , ba nawet do tego radia mozna podpiąć głosnik 2ohmowy jako subwoofer (np. re 8d4) i masz fajne granie bez wzmacniacza w mikro cenie 8-)

 

Nie jestem bardzo wymagający jeżeli chodzi o dźwięk z głośników. Jedyne czego oczekuję od radia to żeby dawał w miarę czysty i ładny dźwięk. Wzmacniacza na pewno nie będę montował. Co do bluetooth to mnie zainteresowałeś. A co polecisz bez wyjść RCA ale z BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz jeszcze dobrych głośników aby to uzyskać. Co z tego że kupisz sobie dobre radio a głośniki dasz marketowe

 

To akurat wiem. Głośniki mam w miarę dobre, więc z tym problemu nie będzie.

 

powalla, w takim razie chyba zdecyduję się na tego mvh160 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Szukam radia do swojej Asterki, bo dzisiaj właśnie fabryczne VDO odmówiło posłuszeństwa.

 

Moje wymagania to:

USB (najlepiej z tyłu)

BT

CD

MultiColor

 

Uprzedzam, że ponad wszystkie zalety innych odtwarzaczy kupiłbym Pioneera, ze względu na łatwe podłączenie fabrycznego sterownia, jeżeli byłaby to inna marka to niestety trzeba dać około 150 zł na adapter.

 

Cena? Jak najbardziej adekwatna do wyżej wymienionych funkcji.

Pioneer x8600BT spełnia wszystkie te wymagania, ale trzeba wyłożyć 600 zł, jeżeli znajdzie się jakaś inna firma, tańsza o te 150 zł (cena adaptera), a lepiej będzie grać niż X8600BT to czekam na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz różnicy pomiędzy tym 8600 ,a 3600 ... tanie radio kupuje się według :

-podświetlenia kokpitu

-wyglądu zewnętrznego panelu

-wyposażenie (usb, bt itd)

-przyzwyczajenia do danej marki

 

 

Dźwięk płynący z "taniego radia" jest prawie identyczny tzn. nie do odrożnienia w ślepym teście .

 

PS: nowe radio za 600 zł to dalej tanie radio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie rozumiem, dlatego napisałem, że szukam radia z wyżej wymienionymi funkcjami.

 

Nie oczekuję, że radio za 600 zł będzie lepiej grało niż te za 400.

 

Tak, więc. Czy jesteś w stanie mi zaproponować radio do 400 zł (lub 550 za Pioneera) z moimi wymaganiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możę 9887 albo 9855 ;) Ponoć bardzo dobre radia, sam swojego czasu sie za nimi rozglądałem. Musi być koniecznie Alpine? Może Pioneer 88rs, ponoc robi mega robote :song:

 

Nie chce zadnej "nowszej" Alpiny.. A ten Pionek mi sie nie podoba :)

Chce wlasnie cos takiego kultowego jak np 7944R i mysle dodatkowo o zmieniarce CHA-S624.

Wlasnie udalo sie zlapac w takim stanie, za wydaje mi sie dobre pieniadze. Ma byc sprawdzone jak sie ma :)

 

1.jpg

 

Jakby to powiedziec, do takiego radia nie wklada sie nagrywanych plyt z mp3 8-)

1 prio to ze ma byc w miare zgrane z oswietleniem w Audi S4 C4. W tym tez aucie beda montowane glosniki w fabryczne miejsca, pod fabryczne maskownice. A jakie glosniki, jeszcze nie wiem.. Dzisiaj bede mierzyl co tam wejdzie i jak jest z miejscem w przednich boczkach pod org maskownica..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.