Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś polecić jakieś radyjko tak do 300 zł?

 

 

Pisałem o tym dosłownie stronę wcześniej czyli post > "Wysłany: 27 Styczeń 2014, 00:19 "

 

Przeglądam na bieżąco a, że dziś zmieniła mi się koncepcja radyjka więc wyszło jak wyszło :) hmm ciekawa opcja, zwłaszcza z tym zestawem głośnomówiącym :) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten temat do końca, ale po części powiązany. Nie chciałem zakładać nowego.

Audio do domu:

Amplituner Pioneer vsx-323-k + s-esr2tb. Mogę coś takiego kupić w najbliższych dniach za 999zł. Ma ktoś taki/podobny zestaw? Dodam, że nie jestem audiofilem. Pytanie tylko warto czy nie warto sobie zawracać tym głowy. Jakiś odtwarzać BD dokupiłbym w najbliższym czasie do tego. Ma to grać w 20m2 salonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo, posiadam trochę już leciwego Pioneer'a VSX-808RDS i może mam sentyment do ampli Pioneer'a.

Ale jak za tysiaka możesz mieć zestaw który kosztuje 2 x tyle i nie jest skatowany (nie napisałeś czy nowy, czy używka...) to nie ma się co zastanawiać.

Brać i się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nietypowe pytanie...znajomy znalazł na szrocie subwoofer wkładany w koło zapasowe. Głośnik był do wymiany i włoży tam 17cm suba Creative. Wszystko ładnie pięknie, ALE zawieszenie głośnika jest piankowe. Można by to czymś ewentualnie przesmarować, żeby nie łapało wilgoci i szybko nie skruszało :?:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardzo istotną rzeczą jest model tego głośnika , a najlepiej sprawdzić od razu jaką skrzynkę zamkniętą poleca do niego producent i zrobić potem tak z 10% większą ;) Sprawa druga to konieczność filtracji filtrem LPF sygnału dla tego głośnika , czyli potrzeba mu podać sygnał tylko do ok 80Hz ...masz możliwość takiej filtracji w radiu?

O moc raczej się nie martw , bo prawie wszystkie JBLe mają dość sporą efektywność i nawet po podaniu tych 20W dość głośno to zagra lecz ... końcówka w radiu ma mały damping factor i będzie słabo kontrolować membranę ...może buczeć 8-) Jednak jeśli masz wolną sobotę , trochę starych mebelków i trochę chęci , to sklep budkę , podłącz i posłuchaj , bo może taka "opcja po taniości" Tobie akurat się spodoba ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zrób http://www.abtec.co.nz/JBL-GTO1002D.php czyli ok 25L zamkniętą skrzynkę z wypełnieniem z watoliny ...lub nawet wełną mineralną (tylko nie szklaną!) .

 

[ Dodano: 26 Kwiecień 2014, 11:55 ]

aaaa głośnik zepnij na 4ohmy i podłącz pod tylko jeden kanał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podjąć ciężką decyzję i coś odłączyć ...najlepiej tylne głośniki ;)

 

Możesz w sumie spiąć cewki w subwoferze równolegle(w 1 ohm ) i podpiąć potem szeregowo pod jakiś kanał (będzie teoretycznie 4ohm +1 ohm) bo teoretycznie grać powinno ale ...czasem teoria sobie , a praktyka sobie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o zewnętrzne wymiary tej skrzynki to Twoje dadzą przy 18mm płycie objętość 22,7L , więc radzę trochę je zwiększyć żeby było 25 L . Tu masz fajne graficzne przedstawione obliczanie skrzynek > http://www.rockfordfosgate.com/Support/ ... #boxwizard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Kto mi podpowie jak podłączyć wzacniacz LR 3041?

DSC_1517.jpg

DSC_1519.jpg

 

Wnioskuje, że podłączam:

1. pod czincze wyjście RCA z radia

2. L- L+ R- R+ do głośników

3. - i + zasilanie

 

pozostaje REM MUT INL INR i czy wejście BOOST IN czy PRE-IN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.