Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Gajek kup sobie np. Sony XM4045 , bo zadba o te nieznośne tweetery z tych Hertzów.

 

Co do zestawu magnata za stówę ...wiesz z klockami od znajomego to tak już jest że może uda się zaprosić go do garażu , podać mu browarka i pozwoli podłączyć ten sprzęt w Twoim aucie i sam się przekonasz czy Ci odpowiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie głośników :D

Planuję zakup pod samo radio zestawu U-Dimension El Comp 6.

Radio to Pioneer DEH-P6000UB. Paru znajomych mi poleciło te głośniki zamiast Powerbassów S-6C czy Hertzów :D Oczywiście pod głośniki jest plan przygotować odpowiednio drzwi czyli maty STP Silver + Pianka/Gąbka z GMSu na boczek. Pod głośnik dystanse z MDFu, pytanie czy warto kupić te głośniki, czy coś lepszego w tym przedziale cenowym dorwę, no i używki nie wchodzą w grę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel Maximo gra moim zdaniem lepiej. No i nie nastawiaj się na cuda pod samym radiem . Pamiętaj też, że bez wytłumienia cokolwiek tam wsadzisz będzie kicha ...piszę to żebyś nie zmienił planów co do wytłumienia, bo nie każdy da tyle samo co za głośniki na jakieś "durne maty" ;)

 

Gajek, dlaczego inny ? W sumie mógłby być XM6020 ale to tylko 2 kanały i nie ma filtru HPF , a nie wiem czy masz go w radiu . Na allegro xm4045 u rysiuCT kupisz go za 349zł , a jak się powołasz na mój nick z forum, to może Piotrek paczuszkę zrobi gratis :-] Oczywiście możesz polować na inne oferty bo to popularny klocek ale ten sprzedawca to pewniak i czasem nie warto ryzykować oszczędzając 100zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesol, z tego co czytałem na różnych formach, to pod samo radio szkoda tych głośników. Ja też o nich myślałem, ale wybrałem Helixy Blue. Niestety nie wiem jak grają, bo montaż dopiero na wiosnę, ale leżą i czekają na sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, jestem na etapie kupna jakiegoś radyjka do skody :D

Mam na oku 3 modele, wiadomo są to niskie modele w przedziale do 300PLN

Bo nie planuję w skodzie jakiegoś mocnego audio :)

Kenwood KMM-257

Pioneer MVH-150UI

Pioneer MVH-160UI

Te dwa pionki to chyba tylko wizualnie się różnią, teraz pytanko lepiej uderzyć w Kenwooda, czy znów Pionka? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym doskonale :) Mam aktualnie starszy model Pionka w skodzie DEH-P7300R :)

Ale, że ojciec do roboty śmiga skodą teraz, to się uparł na nowe radio koniecznie z USB :D Więc muszę się skupić na doborze czegoś w tej kwocie :D i Chyba skuszę się znów na Pionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tanie pionki są OK ale polecam MVH-350BT, bo za 299zł kupisz radio nawet z BT(rozmowa przez telefon jak i muza prosto z odtwarzacza w telefonie ) . Posiada też komplet filtrów HPF i LPF i do którego na upartego podłączysz subwoofer bez wzmacniacza (najlepiej 2 ohm..szczegóły w manualu ) . Uwaga te radia nie mają czytnika płyt CD ale za to obsługują pliki WAV z pendriva , więc najwyżej płytki w domu zrzucisz na pendriva . Oczywiście jeśli chcesz CD , to model deh 4500 ma to co powyższe mvh350bt i posiada już napęd CD ale kosztuje 349zł .

 

Co do tanich Kenwoodów i JVC , to grać będą tak samo , jednak na pokładzie mają bidniej i choć Kenio czyta nawet pliki FLAC , to HPFu nie uświadczysz , a to jest sporym minusem przy napędzie głośników z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko z USB, to ja mam takiego Pionka w golfie: http://audiopioneer.pl/pioneer-mvh-160ui.html

Dobry, budżetowy model, żeby coś tam grało.

Tylko na złodziei trzeba uważać, bo jednego takiego chcieli mi już ukraść :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chabsu, Fajny ten sklep, trzymają fajną cenę za JBL GTO938 :)

Jak już Ci pisałem na PW, dzisiaj pogadam z ojcem co on tam w końcu chce :D

Sugerowałem mu kupno używki, ale on używek nie toleruje, powiedział, że ma to grać i ewentualnie pociągnąć te JBLki :D Bo w skodzie temat audio to temat rzeka :D

Więc trzeba iść po łebkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chabsu, tylko ten sklep nie ma "błogosławieństwa" DSV czyli dystrybutora Pioneera na PL i nie naprawią Ci radia na gwarancji . Oczywiście można oddać w razie awarii do sprzedawcy ale ... no właśnie to już sam oceń czy warto oszczędzić 30zł i potem martwić się o ewentualną naprawę gwarancyjną jak sprzedawca zacznie się ukrywać przed Tobą i np. nie odbierze 3x paczki z radiem :wallbash:

 

 

http://www.pioneer.pl/pl/body.html (po prawej trzeba rozwinąć " uwaga na nieautoryzowanych sprzedawców" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem na etapie zakupu radia z tym, że chodziło by mi o radio 2 dinowe używane w cenie do 700zł, moje pytanie do znawców tematu brzmi, jaki model kupić? chciał bym raczej firmowe pioneer, kenwood itp. zależało by mi na jak najlepszej jakości dźwięku najlepiej jak by miało jakieś rozbudowane ustawienia co do dźwięku, zależało by mi również na wbudowanej nawigacji ale w moim budżecie może być to dosyć ciężka sprawa. Co poradzicie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca na allegro "drcool" ma aktualnie na zbyciu 2 radia JVC , a że mieszka ok 90km od Ciebie , to można podjechać, pomacać , posłuchać ...jednak znam go osobiście i jeśli napisał że są 100% sprawne , to tak musi być ;)

 

PS: oczywiście w rozmowie powołaj się na mój nick , to będzie zaraz "inna rozmowa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie CAR ale zawsze Audio wiec zapytam tutaj bo utworzony temat zostal szybko usuniety przez Adminów.

Potrzebuje pomocy z wysłaniem dzwieku do Kina Domowego z innych urzadzen. Przejde do konkretow:

Chce polaczyc wszystkie "duperele" tzn tuner Cyfrowego Polsatu, PS3, DVD i TV do amplitunerq od kina zebym mial dzwiek w glosnikach. Jako ze sam amplituner za nowy nie jest to wejsc za duzo nie ma. Wymyslilem ze polacze TV z amplitunerem za pomoca kabla optycznego i w TV ustawie na glośniki zewnętrzne. Niestety po tej operacji dzwieku nadal nie ma i nie mam pojęcia jak ugryźć ten temat aby zakonczył sie powodzeniem.

Dodam ze w amplitunerze mam wejście optyczne a w TV mam wyjście wiec wszystko niby powinno działać. Być może trzeba ustawić coś własnie samym amplitunerze ale ja za wielkim znawca nie jestem i dlatego może ktoś z Was mi pomoże w tej kwestii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie CAR ale zawsze Audio wiec zapytam tutaj bo utworzony temat zostal szybko usuniety przez Adminów.

Potrzebuje pomocy z wysłaniem dzwieku do Kina Domowego z innych urzadzen. Przejde do konkretow:

Chce polaczyc wszystkie "duperele" tzn tuner Cyfrowego Polsatu, PS3, DVD i TV do amplitunerq od kina zebym mial dzwiek w glosnikach. Jako ze sam amplituner za nowy nie jest to wejsc za duzo nie ma. Wymyslilem ze polacze TV z amplitunerem za pomoca kabla optycznego i w TV ustawie na glośniki zewnętrzne. Niestety po tej operacji dzwieku nadal nie ma i nie mam pojęcia jak ugryźć ten temat aby zakonczył sie powodzeniem.

Dodam ze w amplitunerze mam wejście optyczne a w TV mam wyjście wiec wszystko niby powinno działać. Być może trzeba ustawić coś własnie samym amplitunerze ale ja za wielkim znawca nie jestem i dlatego może ktoś z Was mi pomoże w tej kwestii..

 

podaj model ampli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariello01, Mam prawie ten sam model kina i męczył mnie ten sam problem. Jedyne co musisz zrobić, to:

1. Podłącz amplituner z TV za pomocą kabla optycznego

2. Jeśli masz w telewizorze taką opcję, to włącz odtwarzanie z głośników zewnętrznych.

3. Ustaw opcję "AUX" na pilocie od kina domowego

3. Naciśnij na pilocie przycisk "D.INPUT", po czym na wyświetlaczu pojawi Ci się "AV1 OPT" i teraz czego byś nie podłączył, będzie grało głośnikami od kina domowego ;)

 

Mój amplituner dwa miesiące temu się spalił, mam nadzieję że Tobie posłuży :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.