Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze jakbys podal budzet :-) to determinuje marki i komponenty ;]

 

Nie mam ustalonego ale byle czego nie będę pchał :?

 

 

 

Co się spodoba i dobrze zabrzmi to to będzie, znając Mariusza :mrgreen:

 

Ooooo coś takiego :-]:-]:-]

 

dzinkins i "budżet" nie idą ze sobą w parze :/

 

8-)

 

 

 

A na poważnie 5-10tys chyba powinno starczyć :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś dobry zestaw wooferów 165mm?

Będą podłączone aktywnie pod Glowa 4075 (albo tutaj nastąpi zmiana na coś lepszego).

Chcę żeby grał przyjemnie, z wyraźną średnicą. Teraz mam Powerbassy L60Cx i jednak średnicy brakuje. Tweetery to Proa Simplex.

Myślałem o Tempo 6, ale nowe dosyć ciężko dostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo nie ma na allegro? To chyba masz inne allegro niż wszyscy :o

Co do PB , to faktycznie może subiektywnie brakować średnicy ale to przez to że te głośniki za bardzo dają dołem pasma , a na dodatek ten glow ma tak samo przesuniętą równowagę tonalną i stąd kłopoty. Proa podpiąłeś po prostu zamiast tweeterów z PB , czyli poprzez zwrotkę PB? Jeśli tak , to na próbę odetnij te simplexy tylko dedykowanym kondensatorkiem (3.9uF), a woferki PB utnij tylko HPF na wzmacniaczu , a góra pasma woferka niech się sama wygasza (czytaj przybędzie średnicy) ...lub potem dobrać do nich LPF ale to już wyższa szkoła jazdy i przydałby się pomiar np. clio . Podmiana woferków na Morele niewiele wniesie , ba jestem nawet pewien że odczujesz braki "basu" z drzwi , bo morele grają całkiem inaczej niż te PB .

 

Co do zestawu multimedialnego , to dzinks skąd jesteś , a podeślę namiary na jakąś firmę która się tym zajmie i nie zedrą skóry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://oferia.pl/wykonawca/radoslaw-kowalczyk/571443

 

Instalacje od A-Z , a ceny klocków konkurencyjne ;) Osoba znana w świecie CA w PL , startująca w zawodach CA.

 

Jego stronka > http://www.naturalsound.pl/

 

PS: w razie kontaktu powołaj się na mój nick "powalla" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo nie ma na allegro? To chyba masz inne allegro niż wszyscy :o

Są, ale najczęściej zestawy, a ja tweetków ani zwrotek nie potrzebuję ;) a używek nie chcę. Kiedyś były u jednego sprzedającego same woofery po 119zł za sztukę, ale jak kupiłem dwa to coś ściemniali, że się skończyły...

Proa podpiąłeś po prostu zamiast tweeterów z PB , czyli poprzez zwrotkę PB?

Tak, bo jeszcze nie ma aktywki zrobionej w pełni i na razie tak podłączyłem (przez zwrotke PB).

Jeśli tak , to na próbę odetnij te simplexy tylko dedykowanym kondensatorkiem (3.9uF), a woferki PB utnij tylko HPF na wzmacniaczu , a góra pasma woferka niech się sama wygasza (czytaj przybędzie średnicy)

Ori kondka nie mam, ale domyślam się, że można taki kupić? ewentualnie zamiast kondensatora mogę je po prostu przyciąć na radiu (są zwrotki) czy to da gorszy efekt?

Podmiana woferków na Morele niewiele wniesie , ba jestem nawet pewien że odczujesz braki "basu" z drzwi , bo morele grają całkiem inaczej niż te PB .

No dół jest w nich fajny, ale właśnie średnicy mocno brakuje, szczególnie jak słucham rocka albo utworów z większą ilością wokalu. Wiem, że Glow tutaj nie pomaga, jak przy kombinacjach z aktywką nic się nie zmieni to go zmienię.

 

Ogólnie wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższa moja odpowiedź (kondensatorek itd) dotyczyła wiedzy na tamtą chwilę , teraz wiem że masz radio z Xoverem ...jeszcze dopisz jakie :-]

Trochę siedzę w CA i wierz mi ze nikt , nigdy nie sprzedawał nówek woferków tempo jako kompletów , no chyba że akurat w jakimś sklepie/zakładzie CA trafił się kupiec na same tweeterki Morela i niejako zostały im woferki na sprzedaż . Dystrybutor Morela nie prowadzi sprzedaży rozczłonkowanych zestawów Tempo .

 

Co do aktywki , jak masz radio które to umożliwia i masz wzmacniacz 4 kanałowy (o subie nie wspomniałeś więc zakładam że ten Glow to dla przodu) , to tylko połączyć jak trzeba kabelki i .... wziąć ulubione płytki do auta i słuchać i kręcić, słuchać i kręcić ...itd itd aż dojdziesz do brzmienia jakie Ci odpowiada . Na razie nic nie kupuj (zmiana woferków) lecz zajmij się odpowiednim pocięciem tego co masz , a aktywka pozwoli na wyciągnięcie z tego co masz dużo więcej niż ta zwrotka powerbassa :good:

 

PS: pamiętaj żeby nie zjeżdżać z HPF dla Tweeterka za nisko żeby go nie spalić (nie napisałeś czy masz simplexa 19 czy 25 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, Clarek CZ702, wiadomo, że szału ni ma, ale coś tam się można pobawić. Wcześniej miałem DXZ778, ale mi ukradli.

Co do Moreli to oni mieli na aukcjach rozbite elementy - osobno tweetery, osobno woofery i osobno zwrotki, ale waliło to ściemą na kilometr, bo niby mieli wystawione, a faktycznie na stanie nie było.

 

Glow będzie na przód, do suba jest drugi wzmak (dwukanałówka w mostku). W takim razie pokombinuję, RCA już mam puszczone, głośnikowe też. Tylko zostało mi podpiąć pod woofery, ale na to nigdy nie mam czasu, a tweeterki na szybko zmieniłem, bo to tylko boczek zdjąć. Od razu wrzuciłem moje customowe trójkąty.

Tweeter to 19, grają dużo lepiej niż PB (aluminiową kopułkę miały). Na pewno będę uważał z cięciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paviarotti radio OK (lekko wkurzająco szumi ale "normalny" słuchać nawet nie zauważy ;) ) ale pozwoli pociąć system i potem scenę ustawić czasówkami.

Jak masz zamocowane woferki? Dystans z MDFu masz umocowany mimośrodowo ...tzn w MK4 są niby bajecznie przyjazne do CA (zamknięte pudło i wystarczy przykleić maty)ale trzeba ze sobą skręcić mimośrodowo 2 odpowiednio grube dystanse aby głośnik nie był zasłonięty od góry przez tapicerkę (obniży to poziom średnich tonów) . Głośnik musi być jak najbardziej wysunięty zza tapicerkę ale nie może dotykać maskownicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby cokolwiek powiedzieć o opłacalności ewentualnego zakupu , to trzeba by było znać chyba kasę za jaką masz "okazję" to kupić ;)

 

PS: klocki używane to najczęściej 50% ceny nówek , oczywiście o ile naszą znamiona tylko "używania" , a nie "katowania" i "nieszanowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.