Skocz do zawartości

CAR AUDIO


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do maniaków car audio, jaki subwoofer polecacie do 450 zł? Wzmacniacz ma zapas mocy (854 rms 4 ohm w mostku), słucham zazwyczaj dance, klub,hip hop.. Myślałem nad jbl 1222 ale podobno buczy a nie gra.., miał ktoś/słuchał mb quart rwe 302? Dzięki!

 

Intertechnik MDS-08 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka, kable zasilające razem z RCA, kabel RCA słabej jakości, brak masy na kalu RCA, masa na obudowie wzmacniacza, podłączenie zasilania radia w innym miejscu niż wzmacniacza itp. itd. :-] ja na początek sprawdził bym masę na RCA i zasilanie radia razem ze wzmacniaczem :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przewody idą wszystkie razem prawie od początku do samego wzmacniacza bo udało się je ładnie zamaskować pod listwą, nie sądziłem, że może mieć to jakikolwiek negatywny wpływ patrząc na grubości izolacji przewodów. Radio jest podłączone do kostki instalacji el., wzmacniacz bezpośrednio do aku. Czyli nie powinno być obwodu po połączeniu masy RCA z obudową, a nie wiem czy przypadkiem tak jest. Wzmak przykręcony do blaszanych pleców kanapy jeśli to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek całe życie się uczy... :) jutro rozbieram i przekładam w takim razie... to teraz jeszcze z innej beczki a pozostając w temacie- mam jeszcze jednego Blaupunkta gta 480 ale poleciał w nim kanał a potem zdechł całkowicie... wykorzystał bym go do zasilenia przodu ale za chiny nie wiem gdzie go oddać... sam elektryki nie lubię, a szkoda go wyrzucić bo grał przeszło 4 lata bez awarii... jakieś pomysły/namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matka, przed rozebraniem sprawdź najpierw masę na wzmacniaczu czy jest OK, sprawdź czy masz punkt masowy samego wzmacniacza i spróbuj go podpiąć do masy, później czy nie ma pętli masy na RCA jeśli masz taką możliwość podmień wzmak na inny i sprawdź czy objaw będzie taki sam. Ja miałem podobnie do Ciebie jak odpaliłem auto przenosił się dźwięk alternatora - okazało się że filtry we wzmacniaczu były do doopy - podpiąłem inny i jak ręką odjął ;) A kable tez mam poprowadzone wszystkie razem i jak są w miarę dobrej jakości ekranowane a nie za 5 zł z marketu to nie muszą iść osobno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanie odnośnie demontażu radia i półki nad radiem w VW T5, ktoś się orientuje jak wyjmuje się tą półkę nad radiem a najlepiej całą tą ramkę (wokół kratek nawiewów i pokręteł ogrzewania).

Zabieram się jutro za zmianę radia i jakieś wskazówki będą mile widziane (plan jest żeby wpakować tam radio 2din)

 

qrgi.jpg

 

http://ipocars.com/imgs/a/h/i/v/y/volks ... _5_lgw.jpg

http://ipocars.com/imgs/a/g/u/e/k/volks ... 10_lgw.jpg

http://www.rodionenkin.de/de/media/t5/v ... _radio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miodek z tego co widzę po zdjęciu to radio 2 din wejdzie Ci spokojnie w to miejsce po wyjęciu tego radia i tej półeczki nad radiem.

Powinna być ona wysuwana lub na jakiś zatrzask. Pewnie zobaczysz co i jak po wysunięciu tego radia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady, na 1 ogień poszedł silent coat odpowiednik stp silver.

 

07vu.jpg

 

 

efekt zadowalający fakt faktem mierzony telefonem ale nie całe -3 decybele mniej w środku.

 

zastanawiam się czy nie dać jeszcze, tym razem po całośći gms-011a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie dajcie jakiś fajny pomysł na całościowy zestaw mutimedialny wg kilku założeń :

 

- jednostka sterująca oryginał CD+Mp3

- przody oczywiście w ori miejscach

- obsługa DVD

- obsługa 2 szt monitorów + ori wyświetlacz z jednostki sterującej

 

chcę to jakoś fajnie zgrać aby nie rzucało się w oczy a grało kozak :-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie jakiś fajny pomysł na całościowy zestaw mutimedialny wg kilku założeń :

 

- jednostka sterująca oryginał CD+Mp3

- przody oczywiście w ori miejscach

- obsługa DVD

- obsługa 2 szt monitorów + ori wyświetlacz z jednostki sterującej

 

chcę to jakoś fajnie zgrać aby nie rzucało się w oczy a grało kozak :-]:-]:-]

 

a do czego wrzucasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.