Skocz do zawartości

Olej silnikowy w tapicerce bagażnika.


AutoOdNowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie specjaliści od plam wiekszych i mniejszych.

 

Czym usunąć skutecznie i na zawsze olej silnikowy który wsiąknął w tapicerkę (matę podłogi ) bagażnika.

 

Miałem podobnie... Stary wsiąknięty olej. bez odkurzacza piorącego. Wyciągnąłem tapicerkę, przewiesiłem przez płot, zapuściłem pianą z Red Devila i Tenzi Truck, trochę szorowania i intensywne płukanie myjką, później czekanie 2-3 dni aż samo obcieknie. Tapicerka jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Megs Quick out poradzi sobie z farba akrylowa, rowniez rozlana w bagazniku ?

 

z farbą sobie nie poradzi a do bagażnika sugeruję kupić gumową matę. Majątku nie kosztuje, a nie było by problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoozaQ, ja robilem podobnie jak Ty bo tez mialem plame z oleju w bagazniku i niczym nie zeszlo. Uzylem chyba wszystkiego co mialem i lalem karcherem z najblizszej odleglosci i nic. Kupilem quick out psiknalem kilka razy, wytarlem i plamy nie bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Panowie odświeżę temat.

Czy ten środek P.O.G od chemspeca rozrabialiście z wodą i w jakiej proporcji?

Też mam na dywanikach plamy po oleju i słyszałem, że ten środek to rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mam do prania vana który na podłodze ma same plamy od oleju, prawdopodobnie woził silniki i skrzynie biegów. Czy ten środek jest agresywny dla atomizerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 6 lat później...

Cześć,

Rozlany olej silnikowy (5L) w bagażniku (ogarnięte) ale większa część wsiąkła w gąbkę (siedzisko) tylnej kanapy. 

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że łatwiej będzie kupić używane siedzisko niż prać gąbkę ale może podpowiecie mi czym ją spróbować ogarnąć?

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że jak usiądzie ktoś z tyłu to ma spodnie w oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, artcarclean napisał:

Cześć,

Rozlany olej silnikowy (5L) w bagażniku (ogarnięte) ale większa część wsiąkła w gąbkę (siedzisko) tylnej kanapy. 

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że łatwiej będzie kupić używane siedzisko niż prać gąbkę ale może podpowiecie mi czym ją spróbować ogarnąć?

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że jak usiądzie ktoś z tyłu to ma spodnie w oleju...

 

ja mialem podobny przypadek golf mk5 gti , i w bagazniku rozlal sie ATF w ilosci podobnej do Twojej. rozlalem benzyne ekstrakcyjna na wykladzine bagaznika i szczotka rozsmarowywalem tak zeby benzyna jak najwiecej rozpuscila tego oleju , potem karcher i splukalem mieszanke , i potem odkurzaczem zrobilem pranie , efekt mocno przerosl moje oczekiwania.

 

zas z kanapa bedzie slabo , szukaj drugiej , bo ciezko bedzie wyciagnac z niej olej , ale mozesz poprobowac benzyny ekstrakcyjnej i poskakac moze cos tam wyleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.