Skocz do zawartości

Porównanie produktów do Polerowania Alu


ArktisSilber

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panocki :D

 

otóż zakładając temat przeczesałem czeluście internetu o raz forum ale moja wiedza nie została dostatecznie zaspokojona więc spytam Was..

 

otóż Mamy standardowe fele np.RH r17 Ac Schn. Rant 10J tył.

Mamy wstępnie przygotowaną felgę na poler..

Na maszynie założony krążek filcowy ale także flanela dostępna

 

Otóż co daje najlepszy efekt Lustra .Ktora według WAS daje najlepszy efekt lustra ??

Pamiętajmy że nie wchodzimy w szczegóły gradacji i szlifowania felg.mamy gotowy pół produkt

 

Według wielu na tym forum oraz dostępnej wiedzy Postarałem się je poukładać

 

nr.1 jest AutomaX ale także

nr.1 A ..AUTOSOL Aluminium Polish ( są 2 rodzaje szara i zlota ?? Różnica ??

nr.2 PASTA UNIWERSALNA JASNONIEBIESKA

nr.3 Finishing Metal Polish - Wykończeniowa pasta do polerowania metalu

n4. Kostki do polerowania INOX ( ala plastelina - każdy kolor to inna gradacja )

nr.5 Aluchrom

nr.6 K2 pasta do polerki alu

 

Macie jakieś spostrzeżenia ?? :ad:

 

Fotki ??? Opisujcie co myślicie o jakimś produkcie .Co lepsze gorsze itd ;)

Czekam na wasze opinie

Chciałbym zaznaczyć że mam 2 maszyny i poleruje na co dzień ..Więc nie jest to garażowe 1 razowe polerowanie .Więc jakoś past i ich zużycie też sie liczy na komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja używam do polerowania filcy twardych polerskich i do tego "zielonych pasypast" z dodatkiem tlenku chromu. Każda o innej gramaturze scierniwa. Od 400 po 6000 kończąc autosolem do polerowania amelinium z krążkiem bawelnianym.. Wrócę do domu to podesle zdjęcia ;) materiałów i efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecałem tak wklejam zdjęcia efektów moiej pracy na szybko.

pacjentem byl korek oleju od opla, NIE był traktowany żadnymi papierami. w żaden sposób nie był przygotowywany czy szykowany. poprostu przetarty pastami z zawartością tlenku chromu i tyle.

PRZED przystąpieniem do pracy

 

sdc11119ez.jpg

 

PO:

sdc11145k.jpg

 

uważam że efekt był spoko. a gdyby go przyszykować porządnie papierami 120-2500 to było by WOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu jak jeszcze miałem czas i ochotę to bawiłem się trochę tymi pastami i zdecydowanie AUTOSOL dawał radę w większości przypadków.

Ale nr wg mnie jeśli chodzi o efekt jak i trwałość to

 

Meguiars NXT Generation All Metal Polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w budowlanym sklepie kupowałem zwykłe pasty polerskie w walcach, biała zieloną i niebieską, bodajże zielona była gradacji 220, stosowałem filc polerski na rzep, tak polerowałem w swoim motorku i efekt 4h pracy był miły:) nigdy nie stosowałem jeszcze markowych produktów do alu.

ps. pasty do tej pory mam z 200gram może znikło 10g :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Autosol Metal Polish (nie Aluminium Polish) i Mother's Mag & Aluminum Polish to u mnie aktualni faworyci z tych bardziej dostępnych past, zależnie jaki efekt chcesz uzyskać i jakie masz warunki. O wiele lepiej jednak działa pasta polerska w walcach/bloczkach o rożnych gradacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam k2 u mnie na bbs nie byl w stanie pokonać nalotu po mocnej chemii (tenzi truk). Autosol i mothers pod kwestia wykończenia to to samo, jednak po mothersie są kropelki i widać, że aluminium jest przy okazji zabezpieczone, nie zauważyłem tego efektu przy autosolu ;) Zresztą jak byś poszukal to jest cały temat o polerowanym ALU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.