Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar na wiosnę zakupić maszynę, dla siebie do użytku domowego (lekkiej korekty, nakładanie cleaner'ów itp.)

Warto dokładać do Flex'a VRG (lub następcy XCE) czy lepiej kupić sobie jakieś tańsze DA ze stajni Lare czy Krauss'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Znalazłem coś takiego. Niby ma te funkcje które forumowicze chwała tzn. regulacja obrotów,soft start itd. jednak przed zakupem wolałem się upewnić czy coś z tego będzie. i czy jako dla początkującego powinienem szukać polerki orbitalnej czy rotacyjnej ?

 

[mod=]Nie wklejamy linków do portali aukcyjnych[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Poszukuję dla siebie polerki, która będzie służyć głównie na własne samochody. Jestem amatorem, nigdy nie używałem polerki, jedynie teoria. Przeczytałem sporo tego forum jednak wciąż mam problem. Raczej szukam DA, ze względu na to, że jest bezpieczniejsza i lepsza pod cleanery, politury itp. Myślę, że jakąś niewielką korektę nią też uda mi się zrobić.

Zastanawiam się nad:

-Kestrel DAS6 PRO+ (nie widzę go w Polsce)

-Lare EPL-62

-Lare EPL-42 v2

Lub nowe odpowiedniki Lare powyższych modeli:

-Lare PRO LD15-125

-Lare PRO LD12-125

-Lare LITE LD09-125

 

Mam kompletny mętlik w głowie i już nie wiem co wybrać. Czy opłaca mi się dopłacać niemal drugie tyle do DA 15mm? DA 15mm na pewno będzie szybciej szło i będzie lepiej ciąć. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy do tych DA 15mm mógłbym dokupić mniejsze BP?

Warto brać nowe modele Lare, jak myślicie? Jak patrzę na ich moc to szczerze mówiąc trochę się boję.

 

Czy może jednak kupić rotację? Czy ją ogarnę bez większego problemu?

Co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subyello, gwint jest standardowy, sprawdź w specyfikacji, jeżeli masz talerz 75mm na gwincie takim jak maszyna to spokojnie założysz. Tyle tylko, że LD21 to dual action o skoku 21 milimetrów, nawet jak założysz talerz 75mm to nie dojedziesz precyzyjnie detali skoro maszyna nawala 21mm w tę i z powrotem. Potrzebujesz drugą o malutkim skoku lub najlepiej małą, poręczną rotację. Tak na moje rozeznanie.

 

Kubq, pisz do LARE na forum lub sprawdź terminy eventów na których będą i zbadaj maszyny samemu. Ja będę w poznaniu 1-3 kwietnia na Motorshow to obejrzę te nowe rzeczy z ciekawości bo sam muszę coś dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, edytuje swój post bo się trochę dowiedziałem:) ale teraz chciał bym byście mogli mi doradzić znalazłem na alledrogo polerka z k2 1200w 3.5kg wagi koszt to 190zl

W skład zestawu wchodzi:

*Polerka Elektryczna

*Futro polerskie 180mm na rzep 150mm

*Dysk z rzepem 150mm

NOWOŚĆ! *Pasta Polerska C3+

*Rączka kolista

*Dwie zapasowe szczotki

*Instrukcja Obsługi

*Karta Gwarancyjna (12 miesięcy)

 

napięcie zasilania (V): 230

-częstotliwość (Hz): 50

-pobór mocy (W): 1200

-prędkość obrotowa (r/min.): 600-3000

-masa własna (kg): 3,2

-średnica tarczy (mm): 180

-gwint wrzeciona: M14

-klasa ochronności: II

-zakłócenia radiologiczne: Poziom N

-poziom ciśnienia akustycznego [db(a)]: 91,2

-poziom mocy akustycznej [db(A)]: 104,7

-poziom drgań [m/s2]: 5,7

 

Czy taka polerka będzie dobra do polerki lakieru/reflektorów vw golf z 87r?

Wyczytałem że lepsza taka niż z vandera czy bass polska chodzi mi głównie o takie do 200zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako tako początkujący nie jestem ale szukam polerki lepszej od Krauss DB DA 900W i mam takie typy: Krauss S8, Lare LD12-125 lub Lare LD15-125 PRO. Która z nich nada się do hobbistycznej pracy? Rotację posiadam a któraś w/w z 3 miałaby służyć do np wykończenia miękkich lakierów (jak czarna Honda) oraz używania cleanera. Ktoś coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarekcw, Lare LD12-125 Pro sprawdzałem na targach, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Dla porównania użyłem też mniejszej, jakoś Lite, o skoku 9mm, jednak 12stka wcinała zauważalnie szybciej - tak więc wobec Kraussa DB też będzie miała przewagę. Wibracje nie są jakieś nieznośne jednak to trzecia polerka jaką trzymałem w ręku, jestem także raczej hobbystą, nie mam wielkiego porównania.

Dobrze działa stabilizacja obrotów, mimo relatywnie małej mocy (ma 500W) na próbę dociskałem mocno i o ile ruch obrotowy zanikał, to oscylacja twardo walczyła i chyba nawet jak bym usiadł na niej dalej by działała.

 

LD15-125 teoretycznie będzie jeszcze szybsza ale musisz wziąć pod uwagę że ma większą obudowę, będzie mniej poręczna. Krauss S8 to skok 8mm tyle że w większej obudowie - bez sensu raczej, celowałbym bardziej w S15 albo S21 ale to znowu mniej poręczne maszyny, taki duży skok nie wszędzie znajdzie zastosowanie...

 

Wg mojej subiektywnej, amatorskiej (podkreślam!) opinii 12-125 to takie optimum, nie wiem czy któryś producent jeszcze oferuje taki nietypowy skok, a jak pisałem tnie lepiej niż 9mm jednocześnie nadając się do mniejszych powierzchni, szczególnie gdyby dokupić talerz 75mm.

LD12-125 właśnie mam zamówioną, pewnie za tydzień przyjdzie to coś podziałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie jakąś rotacyjną przeciętnej jakości typu K2, Einhell, ale da radę. Jednak w takim wypadku kup sobie tanie panele ze szrotu od jakiegoś złomka E36 czy Golfa i poćwicz porządnie zanim zabierzesz się za auto, bo rotacyjna wymaga więcej skupienia i ostrożności. Przekalkuluj jeszcze, że na pady i pasty potrzebujesz prawie drugie tyle :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w planach korektę szlifierką z regulacją obrotów, ale to chyba zły pomysł ogólnie

także na tą chwilę koncepcję mam taką - polerka mesner (k2) i do tego (to już mam) gąbka zielona i niebieska od 3m, do tego dedykowane pasty.

Takie połączenie jest ok? Nie polerowałem nigdy jeszcze, ale najwyżej sprawdzę na jakimś aucie, kogoś, jaki efekt daje takie połączenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem nie ryzykuj czyjegoś ani swojego auta, kup na szrocie albo allegro maskę od np E36 (jest duża, ma kłopotliwe przetłoczenia a jest tania, dosłownie 50-70 zł), podziel taśmą na kwadraty i kombinuj co lepiej wychodzi. Albo panel od auta w twoim lakierze, to już w ogóle będzie komfort. Potem sprzedaj z powrotem, wypolerowany więcej wart hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem nie ryzykuj czyjegoś ani swojego auta, kup na szrocie albo allegro maskę od np E36 (jest duża, ma kłopotliwe przetłoczenia a jest tania, dosłownie 50-70 zł), podziel taśmą na kwadraty i kombinuj co lepiej wychodzi. Albo panel od auta w twoim lakierze, to już w ogóle będzie komfort. Potem sprzedaj z powrotem, wypolerowany więcej wart hehe ;)

 

mając z 3m zielony i niebieski korek wystarczy chyba co? Tylko jeszcze problem jest z tym, że mam tylko te duże pady, bodajże 135mm, a takimi nie wszędzie dojdę, muszę dokupić jakieś mniejsze 100mm>. Co jest dobre, a w miarę tanie? btw, bass czy k2 to pewnie jeden.. gnat? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subyello, gwint jest standardowy, sprawdź w specyfikacji, jeżeli masz talerz 75mm na gwincie takim jak maszyna to spokojnie założysz. Tyle tylko, że LD21 to dual action o skoku 21 milimetrów, nawet jak założysz talerz 75mm to nie dojedziesz precyzyjnie detali skoro maszyna nawala 21mm w tę i z powrotem. Potrzebujesz drugą o malutkim skoku lub najlepiej małą, poręczną rotację. Tak na moje rozeznanie.

 

hubertysdzieki za info, własnie się zastanawiam czy jednak kupic DA z skokiem 21mm czy moze coś znacznie tańszego w wersji LITE z skokiem 9mm na poczatek. Nie wiem w co zainwestować, najbardziej bym chciał Rupes BigFoot 15, ale wtedy koszty idą sporo do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etr, Bass czy K2 czy Einhell to będzie praktycznie to samo czyli niska półka ale zawsze chociaż stabilizacja obrotów i ten rok gwarancji, do garażu wystarczy. Do zakamarków możesz dokupić talerz 75mm z odpowiednim gwintem (ok. 40zł) i do tego ze dwa pady przynajmniej (twardy+miękki, średnica ok. 80mm, za jakieś 12zł idzie dostać np. firmy NAT). Jeżeli szkoda siana zawsze można ręcznie wypolerować.

Z reguły maszyny rotacyjne wykorzystują gwinty M14, natomiast DA gwinty 5/16 cala.

 

subyello, myślę, że na tej małej Lare, jak i podobnych typu Krauss DB5800S czy tam Das6PRO nie przejedziesz się, sprawdzałem ją na targach i jest przyzwoita. Nie ma takiej siły cięcia jak te o większym skoku, ale będzie najbardziej wszechstronna. Sprawdź PW bo już mnie ktoś pytał o wrażenia po targach, skopiuję ci rozmowę.

Fenomenu Rupesa nie wytłumaczę ci bo nie miałem tych maszyn w rękach. Wiem natomiast tyle, że cena jest przepotężna, a moje umiejętności jeszcze nie pozwolą mi docenić ich ewentualnej przewagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etr, Bass czy K2 czy Einhell to będzie praktycznie to samo czyli niska półka ale zawsze chociaż stabilizacja obrotów i ten rok gwarancji, do garażu wystarczy. Do zakamarków możesz dokupić talerz 75mm z odpowiednim gwintem (ok. 40zł) i do tego ze dwa pady przynajmniej (twardy+miękki, średnica ok. 80mm, za jakieś 12zł idzie dostać np. firmy NAT). Jeżeli szkoda siana zawsze można ręcznie wypolerować.

Z reguły maszyny rotacyjne wykorzystują gwinty M14, natomiast DA gwinty 5/16 cala.

 

subyello, myślę, że na tej małej Lare, jak i podobnych typu Krauss DB5800S czy tam Das6PRO nie przejedziesz się, sprawdzałem ją na targach i jest przyzwoita. Nie ma takiej siły cięcia jak te o większym skoku, ale będzie najbardziej wszechstronna. Sprawdź PW bo już mnie ktoś pytał o wrażenia po targach, skopiuję ci rozmowę.

Fenomenu Rupesa nie wytłumaczę ci bo nie miałem tych maszyn w rękach. Wiem natomiast tyle, że cena jest przepotężna, a moje umiejętności jeszcze nie pozwolą mi docenić ich ewentualnej przewagi.

 

 

kupując taką maszynę (np k2, powiedzmy) potrzebuję jeszcze kupować talerz z odpowiednim gwintem? z reguly jest to M14. To nie jest od razu w zestawie? Na znanym portalu mam możliwośc kupna od razu z futrem polerskim, zda to egzamin? Czy kupic oddzielnie pady i gąbki? mam 3m zielony fast cut i niebieski korek, dla przypomnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem i w zestawie z tego co widzę masz tarczę 180mm i jakieś futro (niewiadomej jakości, ale spróbować można..?). Mówiąc o dodatkowym talerzu miałem na myśli zapasowy mały, do zakamarków, i do niego dwie małe gąbki, ale z tego co się domyślam pady 3M które już masz są 135-150mm, rzep 125mm czyli nie przypasują na ten kijowy wielki talerz z zestawu. Pasty masz w porządku, zielona i ta niebieska Ultrafina dadzą radę, kolega m.in. te używa w pracy zawodowej.

Więc albo szukaj maszyny z talerzem odpowiednim do swoich gąbek (średnicy ich rzepu mocującego) albo taki talerz dokup po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.