Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Również ciekawi mnie opinia o Krauss Shinemaster S8 bo posiadałem Krauss DB5800S lecz sprzedałem z racji tego że nie zadowalała mnie do końca. Co jedynie wiem to S21 ma ponoć za duże wibracje przenoszone na ręce ale dla hobbysty który kilka razy w ciągu roku użyje i jej i rotacji to nie wiem co wybrać- S8 czy S21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję Shinemaster S8 od jakiegoś roku...

Obsłużyła 3 auta (BMW, VW i Opla) oraz trochę reflektorów. Generalnie jestem zadowolony, jedyny problem to z przewodem bo małe chińskie rączki dały taki który w tym tygodniu uszkodził się przy maszynie ale to kilkanaście minut roboty i maszyna sprawna.

Wibracje... nie są jakieś duże spokojnie daje się prowadzić dokładnie maszynę. Co do różnic to pewnie S21 ma o wiele większą siłę cięcia.

A co do różnicy z DB to chyba różnią się mocą i wyglądem.

Ja ze swojej strony mogę maszynę polecić. Jest to moja pierwsza maszyna i świadomy wybór... trochę miałem odczynienia z rotacją ale DA jest o wiele bezpieczniejsza jako pierwsza maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółty miękki Flexipads (ale był twardy pad nie ma co gadać) i czarny super miękki Menzermy. Pasty różne, S17+, Megs UC, cleanery itp i uważam że dla hobbysty nawet cleaner na max 2 biegu na rotacji na super miękkim padzie pójdzie spokojnie. Działałem również na w/w czarnym padzie na rotacji z Sonaxem Maschinen Politur na czarnym lakierze Hondy CR-V III gen i żadnych hologramów nie było. Wystarczyło tylko poczytać trochę ludzi na forum i dobrać te zestawy które się sprawdzają.

 

Ogólnie typowe DA mi nie pasują bo są za słabe, szybko pad staje przy minimalnym optymalnym odchyleniu polerki od lakieru. I to mowa na miękkich padach bo przy naprawdę miękkich to już różnicy nie ma- leci miło. A kwintesencją było całkowite uszkodzenie pada z mikrofibry Flexipads (miękki) i dysku wsporczego przy S17+ na VW lakierze- rzepy potopiły się choć nie było mega temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady co do wyboru polerki i systemu polerskiego.

Dylemat jest miedzy lare epl 62 a lare epl 12. Wiadaomo DA vs rotacja. Co do tej pierwszej nie znalazłem żadnej opinii. maszynka będzie mi potrzebna na początek przygody, ile autek będę robił nie wiem. Ma dobrze ciąć lakier bo na pierwszy ogień idzie moja audi czarny twardy lakier dość przytyrany...

Na początek chce kupić taki zestawik:

(proszę o porady nie hejty)

 

 

LARE EPL-12

 

LARE FlexEdge 75mm

LARE diamond (rzep 75) 82mm MC niebieska

LARE diamond (rzep 75) 82mm PF biała

LARE diamond (rzep 75) 82mm OS pomarańczowa

LARE diamond (rzep 75) 82mm PF biała

LARE Microfibre Pad 160mm

LARE Sunshine Applicator 130mm

 

50487 Gąbka zielona Perfect-IT III Pad 150mm

50488 Gąbka żółta Perfect-IT III Pad 150mm

50388 Gąbka niebieska Perfect-IT III Pad 150mm

50417 Środek polerski Fast Cut Plus, 1kg (zielony korek)

80349 Mleczko polerskie Extra Fine 3m, lekkościerne, 1L (żółty korek)

50383 Mleczko Ultrafina, 1L (niebieski korek)

 

Uniwersalny środek czyszczący ADBL APC 5L

APC Shiny Garage Red Devil HD Nano Degreaser 5L

Soft99 The King of Gloss B&D 320g

Zestaw kosmetyków TK Car Cosmetics

Szampon Shiny Garage Orange Car Shampoo 5L

Politura do ciemnych lakierów Poorboy's World Black Hole 964 ml

Ręcznik do osuszania karoserii z mikrofibry Meguiar's Water Magnet Microfiber Drying Towel

 

 

Brakuje glinki jakiegoś cleanera i sam już nie wiem czego Proszę o porady

Jeśli zdecydował bym sie na DA to troche musiał bym zmienić co myślicie? która maszynka i czy zestaw akcesoriów ok czy coś innego zaproponujecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jako, że polerowanie na "własny rachunek" dopiero zaczynam, postanowiłem poradzić się bardziej doświadczonych :) Zamierzam w najbliższych dniach zakup polerki. Plany - korekta lakieru w moim aucie, kilka aut w rodzinie i chciałbym rozpocząć przygodę z zawodowym polerowaniem. Uczyłem się polerować na starym systemie polerskim 3M + gąbki Farecla. U siebie również mam zamiar zastosować pasty 3M, jednak już nowy system. Mam pytanie co do użycia padów, otóż użyć padów Farecli, które są tanie, czy dopłacić za 3m, czy może jednak macie inne sugestie. Wiadomo, nie od razu zbudowano Rzym, dlatego nie wszystko wiem i chciałbym najpierw kupić tańszą polerkę i ewentualnie potem kupić droższą, gdyż nie wiem, czy wszystko się uda i czy od początku będzie potrzebna droższa. :) Rozważam zakup polerki k2 za ok 200 zł, lare epl 52. Na pierwszy rzut oka mają podobne parametry i budowę, dlatego nie wiem, czy jest sens płacić więcej. Z góry dzięki za pomoc i jako, że to mój pierwszy post na tym forum proszę o wyrozumiałość, jeśli źle napisałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

613735 Również ciekawi mnie opinia o Krauss Shinemaster S8 bo posiadałem Krauss DB5800S lecz sprzedałem z racji tego że nie zadowalała mnie do końca.

 

 

Dlaczego nie zadowalała Cię do końca? Jakich padów i past do niej używałeś?

 

Również jestem zainteresowany tym tematem mam małego Krauuss-a i jak On wypada przy S8 ? Czy S8 tak jak więksi bracia "nie stanie" nawet pod naciskiem ? Maluch na czerwonym padzie NAT bieg 2 przy nakładaniu cleanera a raczej już wyprowadzeniu staje jak zły... Co trochę denerwuje... Jak działa S8 ? Najlepiej by to jakiś użytkownik zobrazował tudzież jego film ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem nie tylko tutaj, nie znalazłem odpowiedzi, nie zakładam nowego tematu, żeby nie zaśmiecać forum, tylko pytam już w podpiętym temacie. Chyba nie jest tak ciężko odpowiedzieć... Nie mówię, że zamierzam pracować na padach Farecla, tylko pytam, czy skutecznie można zastąpić gąbki 3M właśnie tymi padami, a jeśli nie, to jakimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Od jakiegoś czasu bawię się amatorsko w detailing. Przyszedł czas na grubszy temat czyli polerkę ;)

Jaką polerkę i jakie pady radzicie na początek?

Myślałem o tej http://www.detailer.pl/sklep/maszyny-po ... yczna.html

Ale poczytałem trochę i zacząłem się zastanawiać czy nie dołożyć trochę i nie kupić tej http://www.detailer.pl/sklep/maszyny-po ... 5800s.html

 

Co myślicie? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Chodzi mi o to która byłaby lepsza na początek i którą łatwiej będzie wyprowadzić lakier do stanu ideału. Podobno orbitalno rotacyjną jest łatwiej. Na stronie też tak napisali ale nie znam się dlatego zawitałem tutaj. Polerki potrzebuje też do tego żeby przepolerować parę kloszy lamp ;)

Znalazłem jeszcze tą http://www.detailer.pl/sklep/maszyny-po ... ction.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

618554 o to która byłaby lepsza na początek

 

DA ale

 

618554 którą łatwiej będzie wyprowadzić lakier do stanu ideału

tu już rotacja

 

618554 przepolerować parę kloszy lamp

 

znów rotacja ... czyli kup np. rotację K2 + DA basspolska i masz obie w cenie DA Krausa z Twojego linku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :) Wychodzi na to że bardziej jest mi potrzebna rotacyjna.

Rozumiem, że łatwiej będzie uniknąć smug po DA dzięki jej ruchowi ?

Co do K2 i bass polska, jak długo to pochodzi? Kiedyś czytałem to nie miały zbyt dobrej opinii. Wykonanie też podobno średnie. Mógłbyś podesłać do tego jakieś linki? Bardzo dziękuję ;)

 

Mam jeszcze pytanie co do pasty polerskiej. Myślałem o menzerna 400 1000 2000 i 3000 ale znalazłem coś takiego http://tuningkingzshop.pl/pl/p/Jednoeta ... 0-ml/29702

 

Ktoś używał? Zdaje egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

618559 Wychodzi na to że bardziej jest mi potrzebna rotacyjna.

Rozumiem, że łatwiej będzie uniknąć smug po DA dzięki jej ruchowi ?

 

eee raczej odwrotnie ;)

 

618559 Co do K2 i bass polska, jak długo to pochodzi?
618559 ale znalazłem coś takiego
618559 Ktoś używał? Zdaje egzamin?

 

Tymy pytaniami pokazujesz że czekasz na gotowce i najlepiej poszukać i skopiować Ci tu z tematów istniejących na forum o rzeczach które Cię interesują . Ja nie mam czasu na takie rzeczy więc radzę pozekać na naprawdę znudzonego usera co Ci to przepisze(podlinkuje) lub UŻYĆ SZUKAJKI I POSZUKAĆ SAMEMU . Na forum znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania , tylko wystarczy chcieć je poszukać :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :) jestem ciekaw jak to jest z wagą polerki K2, w niektórych ogłoszeniach waży 4,5 kg :shock: ,a w niektórzych ok 3 kg, to spora różnica. Znalazłem ogłoszenie Menzerna 3x250 ml + pady Royal pads za 169 zł. Do tego dokupiłbym talerz mocujący 125 mm Lare, lub Flexipads. Czy taki zestaw skutecznie może zastąpić zestaw 3m? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wybierania maszyny. Zastanawiałem się nad Flex'em 3401 albo 14-2, mogła by tez być Makita 9227, w każdym razie budżet jest spory, wiec wybór sprowadza się rotacja czy orbitalna? Samochód który chce nim zrobić to Audi A6 z 2008 roku, wiem ze ma twardy lakier wiec DA byłoby ciężej ale jako, ze to będzie moja pierwsza robota łatwiej byłoby mi się nauczyć właściwej techniki. Przeczytałem cały ten temat jak i kilka innych i mam lekki mętlik w głowie. Co mi polecacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.