Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czytam od kilku dni w necie na temat wyboru pierwszej maszynki i tylko głupieje. Chce zakupić coś, czym zrobię sobie i kilku moim znajomym polerke.

Zawsze pracowałem ręcznie. Co sądzicie o polerce obrotowej na początek ? Dajmy na to K2 lub jakiś Graphite? Polerki oscylacyjne czy tam rotacyjne to troche droga sprawa.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do której bardziej się skłaniasz po przeczytaniu tego tematu?

 

Co sądzicie o polerce obrotowej na początek ?
Polerki oscylacyjne czy tam rotacyjne to troche droga sprawa.

 

K2 ma obroty w zakresie 300 - 6k

 

Uważam że kolega raczej nic nie czytał i czeka na gotowca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najniższe obroty to pic na wodę, fotomontaż. Nie da się na nich pracować, maszyna za bardzo faluje obrotami. Nadają się jedynie do rozprowadzenia cleanera, którego na najniższej prędkości nie dasz rady wypracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co sadzicie o polerce Festool RO 150FEQ...?

Problem w tym ze jada nia tylko padami 150 a potrzebowal bym cos na najmniejsze gabki...

Mam jeszcze einhella BT-PO 1100 E nada sie na mniejsze pady?

Co sadzicie o tych polerkach ? Albo lepiej kupic cos innego ?

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar zakupić polerkę za ok 1800 zł. Zastanawiam się czy brać FLEXa XC 3401 VRG, czy może lepszym wyborem będzie jakaś rotacja i DA w tych samych pieniądzach. Jakie akcesoria do maszyn w obu przypadkach należało by dokupić?

 

Ja również miałem ten sam dylemat i wybrałem 2 maszyny. Mam DA Kraussa i rotacje Makite. Również nie żałuje wyboru ale Flexa trzymałem tylko w rece nie pracowałem na nim, to napewno swietna maszyna.

 

Napewno zaleta dwoch maszyn jest to ,ze w przypadku awarii ktorej z nich jest zawsze jakas alternatywa (wiadomo ,ze nie do konca). Zdaza mi sie tez uzywac z wygody poprostu dwoch maszyn z nalozonymi roznymi kombinacjami padow i past.

 

Podobnie jak flexem tym zestawem wytniesz i wykonczysz wszystko.

 

Taki zestaw kosztował ponizej 1.800 a dostajesz klasyk gatunku w postaci Makity CB9227 i Kraussa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też miałem dylemat i kupiłem Kraussa p7 i DA 900W też Kraussa. Obydwie mieszczą się w fajnej torbie z zestawu DA :)

 

Puki co nie żałuje decyzji. Maszynki fajne a kwota wydana też do zaakceptowania. No i uniwersalność posiadania 2 różnych maszyn z kompletem małych i dużych BP i gąbek/padów jest też nie do pominięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o polerce Festool RO 150FEQ...?

Problem w tym ze jada nia tylko padami 150 a potrzebowal bym cos na najmniejsze gabki...

Mam jeszcze einhella BT-PO 1100 E nada sie na mniejsze pady?

Co sadzicie o tych polerkach ? Albo lepiej kupic cos innego ?

Dziekuje i pozdrawiam

 

Mam tego Einhella i o ile wykonanie pracy padem i pastą na lakierze jest możliwe w sensie dosłownym to zmieniam tą maszynę i nikomu nie polecam. Przede wszystkim brak stabilizacji obrotów, po drugie start od 1000obr czyli za wysoko, po trzecie mój egzemplarz przy pracy w zakresie 1000-1400 grzeje się mega mocno. Mówię, jak się ktoś uprze to się da, ale po co się męczyć.

 

Czekam na Lare EPL-12 w przedsprzedaży. Nie zamykam sobie drogi też dodatkowo do DA ale nie jest to narazie mój cel. Póki co z DA Krauss DB 5800 wyglada na dobra opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić maszynę Dualaction i waham się pomiędzy Lare Epl-62 i Kraussem Shine master S8. Od czasu do czasu mam przyjemność pracować Rupesem LHR12 ale mój budżet nie pozwala na zakup Rupesa i chciałbym kupić coś zbliżonego :) możecie mi coś doradzić? Może ktoś pracował na tych maszynach? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. posiadam szlifierkę mimośrodową Bosch PEX 400AE o następujących parametrach:

Dane techniczne:

Moc nominalna_______350 W

Ø talerza szlifierskiego_125 mm

Prędkość oscylacyjna__4.000 – 21.200 min-1

Mimośrodowość_______2,5 mm

Ciężar urządzenia_____1,9 kg

 

Funkcje:

System Bosch Low Vibration

Mocowanie na rzepy

System mikrofiltracji

Wstępny wybór prędkości obrotowej

System Bosch Electronic

 

stosował już ktoś tego typu maszynę do polerki lakieru? nada się?

do ścierania szpachli, matowania lakieru pod lakierowanie działa bajecznie ;)

3165140237338_PP_karta.jpg

 

korzystał ktoś z polerki Skil 1144, wrażenia?

 

[mod=Arekkaz]nie podajemy linków do allegro[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić maszynę Dualaction i waham się pomiędzy Lare Epl-62 i Kraussem Shine master S8. Od czasu do czasu mam przyjemność pracować Rupesem LHR12 ale mój budżet nie pozwala na zakup Rupesa i chciałbym kupić coś zbliżonego :) możecie mi coś doradzić? Może ktoś pracował na tych maszynach? Pozdrawiam

 

Ja zaczynałem od Kraussa DB 5800S i powiem Ci, że nie widzę większego sensu w dopłacaniu do S8 czy Lare bo spokojnie można osiągnąć bardzo dobre efekty tą maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ojciec zakupił taką maszynę DeWalt z regulacją obrotów. Czy ona będzie się nadawać do polerowania?

 

Strona producenta: http://www.dewalt.pl/powertools/product ... no/D28136/

 

[mod=damianTDCi]"Dłuższy bok każdego zamieszczanego zdjęcia na forum, nie może być większy niż 800 pikseli"[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.