Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czytając na google o tym Krauss DB trafiłem na ten wątek http://www.meguiarsonline.com/forums/sh ... in-Germany

Tylko teraz tak na filmiku jest Kestrel DAS6 Pro, jest to z tego co czytałem brat bliźniak Krauss DB, jednak oprócz tego co jest tam ukazane na filmiku zainteresowało mnie to, że jest podobno wersja V2 Krauss DB z cruise control... Jak odróżnić te wersje ? Przykładowy sklep ale zagraniczny w Polsce nie mogę znaleźć na ten temat informacji http://www.adamspremiumcarcare.eu/Webwi ... trol-(900W).html?sid=oi8mu8drm2o1rfd18ju45ouuq0&Lng=en

 

The new V2 version features cruise control. That means relapse of rpm is no problem anymore. Power and rotation will be evenly distributed over the surface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaką polerkę kupić do celów prywatnych - jedno auto - użyta będzie pewnie 2-3 razy w roku do odświętnego polerowania / ew docierania wosku (czy tego w ogóle się nie robi mechanicznie np taki Collinite No.476s ) :o

 

Mam trzy typy budżetowe:

Einhell BAVARIA MODEL N-BPO 1100E ~220zł

zdj1.jpg

 

POLERKA K2 1200W no. L5315 ~220zł

488_488_productGfx_b0dae3dc9f4364237b4e870ef42420b3.jpg

 

Einhell 1100W BT-PO1100 ~270zł

37287915.jpg

 

Pierwsza - Włączałem i trzymałem (nie pracowałem jeszcze) jest lekka i poręczna

Druga - polecana tutaj, ale regulacja obrotów na potencjometrze (w pozostałych przyciskami + / - z wyświetlaczem LCD)

Trzecia chyba to samo co pierwsza ale wygląda estetyczniej i ma gumowe elementy rękojeści ...

 

Coś polecicie z tego, bądź kategorycznie odradzicie z tego zestawienia? Ew sugestia w przedziale 100-270zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Panowie a takie porównanie maszyn. Czy ktoś miał do czynienia z polerkami DeWalt? Zastanawiam się nad kupnem legendy Makita 9227CB i spodobał mi się DeWalt DWP849X.

 

Prośba o rade którą wybrać :)

 

Witam, ja mam tego dewalta, niestety jeszcze nie próbowany na aucie i pewnie nieprędko będę miał okazję, bo narazie przebywam za granicą, a maszynka została w Polsce. Ale do rzeczy, miałem podobny dylemat, info w sieci nie za dużo o dewalcie, ale się skusiłem. Cena sporo niższa od makity, a maszynka wydaje mi się wcale nie gorsza. Bardzo chwalona w USA, u nas mało popularna. Co do samych wrażeń to naprawdę solidnie wykonana, bardzo dobrze działający wolny start i stabilizacja obrotów też bez zarzutu w trakcie "domowych" testów. Na plus również dobrej jakości długi kabel, i dla mnie fajna rzecz to na pokrętle od obrotów napisane są konkretne wartości obrotów a nie biegi np. od 1-6. Poza tym chyba bardzo podobna rozmiarowo i wagowo do makity (według mnie ładniejsza, ale to już nie ma wielkiego znaczenia). To tyle jeśli chodzi o moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem wątek o DA Vander VPO709. Kosztuje mniej niż 300 zł z przesyłką. Ktoś tam miał problemy z obrotami i mocą, ale ogólnie polecają, jak za tą kasę.

 

To teraz jest zagwozdka...

 

Sporo czytałem tutaj o maszynach rotacyjnych i rotacyjno-oscylacyjnych (DA). Wyczytałem, że rotacyjne lepiej tną ale łatwiej nimi przegrzać lakier. Tak więc rotacyjne lepiej się sprawdzają przy polerowaniu rys, a przy codziennym użytkowaniu, czyli przy nakładaniu wosków, cleanerów itp. nie ma większej różnicy między rotacją, a DA?

 

Myśląc logicznie, można dojść do wniosku, że lepiej kupić DA i pojechać do kogoś wprawionego z dobrą rotacją i chemią na pierwszą polerkę a potem bawić się samodzielnie bez past polerskich?

 

Czy źle myślę? Jak często polerujecie pastami ściernymi?

 

Spośród rotacyjnych rozważam:

- Graphite 59G242

- K2 Pro

- LARE EPL-52

ale najbardziej się skłaniam ku DA Vander VPO709 jeśli faktycznie rzadko używa się polerki do mocnej korekcji lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień, mam 300zł na wydanie na polerkę i rozmyślam, czy zakupić polerke za 200 np K2. Czy kupić za 300zł a kosmetyki najwyżej za miesiąc.

 

Moje typy to :

 

1.K2(ktoś z forum sprzedaje taniej?)

2.Silverline Silverstorm 129659

 

Najbardziej pasuje mi 2. Czytałem opinie i dużo ludzi zadowolonych, ale nie mogę jej w PL znaleźć a z zagraniczną przesyłką drogo.

 

Proszę o porady, czy warto kupować coś za 300zł czy nie będzie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190zł + 11zł paka tyle chyba stoją w sklepach ale na allegro masz 198zł z paczką i taniej chyba nie widziałem .

 

aaaa nie zapomnij dokupić BP 125mm , bo w komplecie nie ma , no i 75mm talerz też by się przydał ;)

 

PS: widziałeś lare za 350zł > http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=21058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS: widziałeś lare za 350zł > http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=21058

Widziałem, po serwisowa, ale wydaje mi się, że opcja 200zł polerka+ komplet menzern FG 400+ jakaś na wykończenie, ewentualnie jeszcze coś pomiędzy 400, a wykończeniową.

W gąbki się już zaopatrzyłem wstępnie, mam komplet miękka,średnio-twarda,twarda.Zacznę od miękkiej i zobacze jak będzie szło. Takie]\/nakręcane gabki_polerskie_large.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie kolegi, ja pierwszą polerkę też robiłem rotacją i na szczęście podkładu nie było widać (tylko trzeba myśleć!) i ogólnie było ok, poza dużym ciężarem maszyny (Silverline) :ad:

 

Ja teraz chcę kupić polerkę już swoją i zastanawiam się nad K2 i DA Vandera.

 

Ogólnie, gdyby nie to, że polerkę będę używał też na One Step kupiłbym K2, a tak, to się zastanawiam czy Vander czy K2.

 

Panowie, powiedzcie mi tak szczerze, czy Vander z jakimś UC/Scholl S17 na średnim/twardym padzie podczas One Stepu usunie też coś, czy tylko zamaskuje?

 

Z góry dzięki za odpowiedź. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.