Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Czytales cos o niej na forum , bo chyba nie bardzo, a opinii duzo ...doczytaj wiec zeby tez byc przygotowanym od razu do zakupu kilku dodatkow (BP i gabki) bez ktorych polerowanie bedzie niemozliwe. Na forum mamy partnera ktory tym handluje(cena maszynki nawet nizsza) jak i odrazu za jedna przesylka dokupisz pady i BP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest zła. Waga nie przeszkadza. Baaaardzo krótki kapel, imo jakieś nieporozumienie zaistniało w tej sprawie. Dla mnie całość jest ok, generalnie sprzęt nie absorbujący. W innym wątku pisałem, że BP musi mieć metalowy gwint - plastikowy szybko przekręciłem przy dość dużym nacisku. Z 6 biegów gdzieś pomiędzy 3 i 4 zakończyłem używanie (takie niepełne 3,5) - reszta jest do odwirowywania upranych padów.

Nigdy nie miałem innej polerki. Ze swojej perspektywy powiem tak: minusem jest kabel, ale nie dopłaciłbym drugie tyle do lepszego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie miałem Vandera (jest cały temat o tej maszynce na forum) ale miałem 500W DAS6 , a teraz kupiłem bass polska (niby 900W) i jest zdecydowanie "mocniejsza". Gąbki w zestawie są raczej z tych miękkich i jakbyś chciał coś więcej "wyciąć" , to od razu dokup jakiś 150mm pad do "cięcia" ... niedługo będę testował scholla spider , bo ponoć daje radę na DA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to są dwie różne polerki: jedna oscylacyjna, druga DA. Nie masz doświadczenia i boisz się, że podczas polerki zrobisz "kuku" lakierowi, a nie masz na wydanie 500-600 PLN,- - bierz Vandera. Jeżeli czujesz się "mocny" i chcesz zacząć od razu "z grubej rury" oscylacją - dozbieraj i kup Lare, lub Krauss-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Fakt... Przepraszam za swoją ignorancję, związaną z produktem Bass ;) Nie miałem nigdy styczności z tą polerką - jednak na początek, do niezbyt poważnych prac nad lakierem (warunek - wytrwałość i cierpliwość) z ograniczonym budżetem dobrze nada się Vander. Jednak opisana moc Bass-a robi wrażenie :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z Bass...miałem kiedyś prostownik, szlag go trafił. Miałem klucz pneumatyczny do kół, tez szlag go trafił. Za tą kasę kupisz np K2 Pro ,popularna i polecana. Jak z głową polerujesz to krzywdy nie narobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wiertarkę , szlifierkę , młot udarowy i wkrętarkę z BassPolska (tak wiem że to chinol!) i wszystko chodzi co najmniej od 2-3 lat bezawaryjnie ...tylko trzeba na starcie sobie uzmysłowić, że to nie profi Makita, a tylko sprzęt za 2 stówki i odpowiednio się z tym obchodzić ;)

 

Nie miałem Vandera to nie mam porównania ale BassPolska jest o niebo "mocniejsza" od 500W DAS6 , a zatrzymanie ruchu obrotowego jest niemożliwe nawet na 1 biegu.

 

Sprawę podobieństwa Vandera i BassPolska owiewa pewnie taka sama tajemnica jak podobieństwa maszynek Lare i Kraussa :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Postanowiłem dorzucić więcej do polerki, i mam pytanie, rotacja czy DA? Proacowałem już rotacją i było OK, ale to była jakaś chińska tanizna. Co polecicie jak najbardziej uniwersalnego? DA zrobię dobrą korektę?

 

http://showcarshine.pl/1769-zestaw-full ... ipads.html

 

czy DA

 

http://showcarshine.pl/10-zestawy/1768- ... ipads.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej uniwersalna jest DA. Zrobienie DA dobrej korekty zajmie Ci więcej czasu niż rotacją. Pózniej, do odświeżenia lakieru co jakiś czas (pasty finishowe, cleanery) DA będzie wygodniejsza, poręczniejsza.

Osobiście mam tylko rotację Rupesa LH18 i daję sobie nią radę ze wszystkimi etapami, chociaż na DA też pracowałem i zastanawiam się nad zakupem.

Mając jedną i tak będziesz chciał mieć drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem zaklepaną larę-epl11 jednakże nie wyszło i szczerze mówiąc obawiałem się rotacji (nigdy nie miałem maszyny w ręku). Teraz tak zakupiłem już pady do tej lary oraz Menzerne gdyż chciałem one stepa:

flexipads 80mm żółty i pomarańcz

flexipads 125mm żółty i pomarańcz

Menzerna PP Ultra

 

Auto to Golf IV LA5G akryl granatowy, chciałbym odświeżyć lakier i usunąć co się da z rys.

 

Początkowo miałem zakupić Kraussa DB 900w jednak poczytałem i większość polecała rotację. Jako, że zakup Lary nie wypadł to wracam do początku i dalej dumam. Przy Krauss niezbyt podoba mi się roczna gwarancja i zastanawiam się co w przypadku awarii urządzenia po gwarancji. W Polsce nie ma chyba ich serwisu ? Czy Lare ma swój odpowiednik Kraussa DB ? Widziałem LARE EPL-41 jednak ma słabszy silnik :o

 

Z past posiadam:

Meguiar's Ultimate Compound i na początku właśnie tym chciałem auto przepolerować DA

AG SRP

Menzerna PP Ultra

 

Nie chciałbym już więcej wydawać na pasty.

 

Dodatkowo musiałbym dokupić oprócz maszyny BP http://autonablask.pl/produkt/flexipads ... t-516-unf/

 

Najgorsze jest to, że nie posiadam garażu, więc musiałbym działać na powietrzu. Już wyczaiłem, że od godziny 14 całe moje podwórko jest w cieniu. Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy ja mogę robić to seriami. Czyli np. maska i błotniki ze zderzakiem, następny dzień drzwi i tylny błotnik itd. ? Czy może np. dojść do takiej sytuacji, że będzie później różnica w odcieniu elementów ? Przypomnę, że auto niegarażowane więc musiałbym je przemywać codziennie przed dalszym polerowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy krauss nie podoba mi się roczna gwarancja

 

Gwarancja gwarancja a rękojmia rękojmią ;) i reklamacja z tytułu njezgodniści z umową 24m-ce :-]

 

To są przepisy nadrzędne. Ja już od dawna nie patrzę ile dany sprzęt ma gwarancji bo mnie to nie interesuje. Apple też ma niby 1rok i co z tego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebna jest rada, przeczytałem mnóstwo postów ale nie znalazłem tego czego potrzebuje.

 

Jaką maszynkę DA do 800zł wybrać? Dodam ze nigdy nie pracowałem przy lakierach samochodowych ale na co dzień zajmuje się polerowaniem granitu, marmuru i podobnych materiałów także obycie z maszynką jakieś mam.

 

Teraz konkretnie, jakie maszynki brać pod uwagę?

 

Używałem kiedyś produktów megsa i bylem bardzo zadowolony. Co myślicie o ich maszynce? Mowa o G220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.