Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

poorboy napisał/a:

Gdyby ktoś szukał dobrej polerki w kategorii cena/jakość :

http://forum.kosmetykaaut...p=357685#357685

 

Obudowa jak Makity

 

I na tym pewnie podobieństwa tak naprawdę się kończą :D

Ale fakt: za tą cenę super - ma wszystko co mieć powinna podstawowa polerka dla początkującego.

-soft start

-stabilizacja

-obroty od 600/min

 

Mnie natomiast odstrasza waga - 3,2kg. Tzn. nawet nie tyle mnie, co fakt że będę moją ładniejszą połowę wciągał w polerowanie :-] I dla mnie każdy gram na wagę złota. dlatego mam już obrany kierunek - Graphite ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,2kg. Tzn. nawet nie tyle mnie, co fakt że będę moją ładniejszą połowę wciągał w polerowanie I dla mnie każdy gram na wagę złota. dlatego mam już obrany kierunek - Graphite

ten sam dylemat miałem ;) ,i padło też na Graphita,po pierwszych próbach-banan :)

obroty od 600/min

ktoś i do czego używa takich obrotów ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do użytkowników Graphite. Nie wydaje wam się, że te obroty Minimum są troszkę wysokie? I jak u was działa ten "płynny start". Bo dzisiaj kupiłem sprzęt i w porównaniu do polerki Power Up którą miałem wcześniej wydaję mi się, że ten Graphite jak by w ogóle nie miał płynnego startu. Może 1-2s ciut jak się wciśnie przycisk idzie ciut wolniej, ale zaraz pełnym ogniem. A w Power Up faktycznie ona bardzo powolutku wkręcała się na obroty. Po za tym wydaję mi się, że te 900obr/min idzie bardzo szybko. W Power Up nie było stabilizacji obrotów, ale do 2 biegu szła wolniej niż Graphite na Minimum.

A też pytanie, czy w instrukcji macie napisane obroty od 1500-3800 a na pudelku 900-3800?

Dodaje zdjęcie z BP 75mm Flexi bo chyba jeszcze nie było jak to wygląda.

20130321212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpowerek, słabo coś poczytałeś :)

Jaki budżet? Co dla Ciebie znaczy "lekka"? 3 kg czy 8 kg? Jak bardzo jesteś przypakowany ;)

 

[ Dodano: 23 Marzec 2013, 12:52 ]

do mnie przyszedł wczoraj Graphite :) udało mi się wyrwać go nowego z sklepu salonnarzedzi.pl ( sklep firmy unimet.pl ) za 246zł. Myślę, że cena rewelacyjna... resztę przeznaczę na pewno na pady :)

 

o proszę! Cena rewelka!

A dlaczego mają go teraz za 380 złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i chyba najlepsza będzie rotacja ,

 

U nas w PL wszyscy polecają rotacje, natomiast na zachodzie można zaobserwować trend odchodzenia od rotacji na rzecz DA (rupes, czy Flex z wymuszonym DA). Przewagą DA jest łatwiejsza praca dla początkujących (bardzo trudno zrobić jakieś "bubu" na lakierze) oraz to, że nie robi hologramów. Minusem może być trochę dłuższy czas pracy w porównaniu do rotacji, chociaż jak weźmiemy pod uwagę postęp w dziedzinie padów i past to DA można zrobić prawie doskonały "one step" co w przypadku rotacji jest trudne a czasem niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpowerek, słabo coś poczytałeś :)

Jaki budżet? Co dla Ciebie znaczy "lekka"? 3 kg czy 8 kg? Jak bardzo jesteś przypakowany ;)

 

nie jestem przypakowany ... chodzi mi głownie o korektę aut pod domem , sprowadzam auta i wpadłem na pomysł aby zaopatrzyć się w polerkę bo nie nie raz auta są porysowane od myjni typu szczoty na ciemnych widać to najbardziej .. tu na forum padla wypowiedz pelnek korekty nie zrobisz DA

 

mam taki zestaw do kupienia DA czy jest to warte tej ceny i czy juz cos tym zrobie ? firma ma fajne zestawy nie wiem czy lepiej jest kupic wszystko osobno da meguiars lub das za 600zl kupi same maszyny

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/DAS6-Pro-Dual-Action-Machine-Car-Polisher-Meguiars-Ultimate-Polishing-Kit-/150986698490?pt=UK_Car_Accessories_Car_Care_Cleaning&hash=item2327822efa

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Meguiars-G220-v2-Dual-Action-Machine-Car-Polisher-Ultimate-Polishing-Kit-/150986694939?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpowerek, słabo coś poczytałeś :)

 

[ Dodano: 23 Marzec 2013, 12:52 ]

do mnie przyszedł wczoraj Graphite :) udało mi się wyrwać go nowego z sklepu salonnarzedzi.pl ( sklep firmy unimet.pl ) za 246zł. Myślę, że cena rewelacyjna... resztę przeznaczę na pewno na pady :)

 

o proszę! Cena rewelka!

A dlaczego mają go teraz za 380 złotych?

 

aktualnie z tego co mi pisali na maila, to ciągle pracują nad tym sklepem od strony technicznej ( salonnarzedzi.pl ) Dlatego taki przestoje ma strona :/ miałem kupić w innym sklepie, a ten znalazłem poprzez allegro :)

 

Sklep należy do grupy Unimet więc nie powinno być chyba problemów z gwarancją :) jak dostawałem odpowiedzi od nich to również bezpośrednio od unimet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i chyba najlepsza będzie rotacja ,

 

U nas w PL wszyscy polecają rotacje, natomiast na zachodzie można zaobserwować trend odchodzenia od rotacji na rzecz DA (rupes, czy Flex z wymuszonym DA). Przewagą DA jest łatwiejsza praca dla początkujących (bardzo trudno zrobić jakieś "bubu" na lakierze) oraz to, że nie robi hologramów. Minusem może być trochę dłuższy czas pracy w porównaniu do rotacji, chociaż jak weźmiemy pod uwagę postęp w dziedzinie padów i past to DA można zrobić prawie doskonały "one step" co w przypadku rotacji jest trudne a czasem niemożliwe.

Też zauważyłem, ten trend na forach zagranicznych na DW czy Autogeek lub CG wszędzie tylko DA polecają, ale oprócz tego co piszesz mi się wydaję, że to też dlatego, że u nich mniej zniszczone auta jeżdżą i mniej pracy nie raz potrzebują niż u nas 12-14 letnie samochody jakie się robi, oczywiście tam mają więcej kasy na te auta oraz dbanie o nie, nie tak jak u nas w Kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpowerek, słabo coś poczytałeś :)

Jaki budżet? Co dla Ciebie znaczy "lekka"? 3 kg czy 8 kg? Jak bardzo jesteś przypakowany ;)

 

nie jestem przypakowany ... chodzi mi głownie o korektę aut pod domem , sprowadzam auta i wpadłem na pomysł aby zaopatrzyć się w polerkę bo nie nie raz auta są porysowane od myjni typu szczoty na ciemnych widać to najbardziej .. tu na forum padla wypowiedz pelnek korekty nie zrobisz DA

 

mam taki zestaw do kupienia DA czy jest to warte tej ceny i czy juz cos tym zrobie ? firma ma fajne zestawy nie wiem czy lepiej jest kupic wszystko osobno da meguiars lub das za 600zl kupi same maszyny

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/DAS6-Pro-Dual-Action-Machine-Car-Polisher-Meguiars-Ultimate-Polishing-Kit-/150986698490?pt=UK_Car_Accessories_Car_Care_Cleaning&hash=item2327822efa

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Meguiars-G220-v2-Dual-Action-Machine-Car-Polisher-Ultimate-Polishing-Kit-/150986694939?

 

 

czyli da tez da rade doprowadzić do lustra ? a jak uważacie z tymi zestawami opłaca się czy przesada ,a makite rotacje do tego dokupić kosmetyki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak polerką DA da radę dobrze wykończyć lakier. Jeżeli lakier jest mega zajechany to można się wspomóc papierkami ściernymi. Ta oferta z DAS 6 Pro jest ok, jeżeli cena Ci odpowiada to myślę, że całkiem niezły zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Flexie XC3401VRG. W tej maszynie połączono ruch orbitalny z rotacyjnym, ale poprzez napęd bezpośredni taki jak w zwykłych rotacjach. Efekt jest taki, że nie da się tej maszyny praktycznie zatrzymać przy nawet b mocnym docisku, zawsze wykonuje ona ruch orbitalno-rotacyjny. Skok ok 8mm i obroty od 160-480 rpm. Na zagranicznych forach jest bardzo chwalonym i polecanym sprzętem. Ma zalety rotacji, czyli szybka korekta i DA czyli bezpieczeństwo dla lakieru.

Małe porównanie do zwykłej DA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem zrobić ręczną polerkę, ale po przeczytaniu wielu tematów mój zapał ostygł. Zdecydowałem się kupić polerkę rotacyjną, użytkowana będzie raz na jakiś czas dlatego nie chcę wydawać kupy kasy. Wybrałem dwie graphite lub k2 (grupowy zakup z forum i mniejsza cena o jakieś 60zł od tej pierwszej). Co będzie lepsze? Jeżeli główną różnicą jest tylko waga to nie stanowi mi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.