Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na wiosnę Makitę 9227CB używaną za 390 zł z przesyłką. Nie miała tylko uchwytu (koszt 10zł). W sumie zrobiłem nią jeden samochód 3 stopniowym systemem 3M i drugi kolega sobie robił chyba G3 lub tempo. Jak narazie śmiga bez zarzutu. Na samym początku miałem kierownice, następną była Eurotec-nie miała stabilizacji. W makicie stabilizacja spisuje sie rewelacyjnie. Także do 500zł spokojnie można znaleźć makitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Kestrel DAS6

 

Soad7, Za 500 zł Makitę kupisz?

To było juz poza pytaniem, sprzęt makity posiadam ale do celów zarobkowych a do celów hobbystycznych nie chce wydawać dużej kasy.

Sprzęt nowy z FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Kestrel DAS6

W sumie nie sprecyzowałeś się czy chcesz rotację czy DA?

Sam te go nie wiem :) jestem początkującym :) Od trzech lat tarłem ręką co sie dało i przyszła pora na odrobinę luksusu więc chce kupić maszynę.

Temat jest "Jaka maszyna dla początkującego" wiec doradźcie mi co lepsze i co wybrać rotacje czy nie.czytałem dużo i mam mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu sam się zastanawiałem, co wybrać- padło na rotację konkretnie Makita 9227CB i mimo, że nie działam zbyt dużo (nie prowadzę działalności ani nie mam klientów) nie żałuję wydanych pieniędzy- maszyna jest bardzo dobra

czasem po 3 przejazdach twardym padem i SSR3 gdy zostają jeszcze rysy zastanawiam się ile musiałbym działać maszyną orbitalną :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisza wyzej. Moim zdaniem warto zastanowic sie powaznie nad rotacja. Dla amatora mozna znalazc cos w cenie ponizej 500zl a maszyna bedzie po prostu bardziej rozwojowa. Jak kupisz DA i zlapieswz bakcyla to bedziesz zalowal, ze nie kupile rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może napiszę coś od siebie.

 

Jakiś czas temu zakupiłem polerkę DAS6 i zestaw 3 past menzerny razem z padami Flexipads.

 

Jeśli chcecie robić tym zestawem lakier z grupy VAG i jesteście początkujący to wcale się nie zdziwię jak dacie sobie spokój z detailingiem. Jest ciężko zrobić to po bożemu, no chyba że jestem odosobnionym przypadkiem.

Za to przy użyciu DAS6 ostatnio nakładałem cleaner i tylko morda się śmiała :)

 

Podsumowując, do końca tego roku kupuję rotację i będzie to na 99% Makita, dla tych którzy twierdzą że jest ona ciężka tzn że nie robili DA potrójnej korekty w VAGu.

 

Dla początkujących osobiście proponuję rotację typu SIM czy ELP a do którejś z nich z czasem dokupić DA.

 

Zresztą każdy musi to doświadczyć na własnej dupie 8-)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może napiszę coś od siebie.

 

Jakiś czas temu zakupiłem polerkę DAS6 i zestaw 3 past menzerny razem z padami Flexipads.

 

Jeśli chcecie robić tym zestawem lakier z grupy VAG i jesteście początkujący to wcale się nie zdziwię jak dacie sobie spokój z detailingiem. Jest ciężko zrobić to po bożemu, no chyba że jestem odosobnionym przypadkiem.

Za to przy użyciu DAS6 ostatnio nakładałem cleaner i tylko morda się śmiała :)

 

Podsumowując, do końca tego roku kupuję rotację i będzie to na 99% Makita, dla tych którzy twierdzą że jest ona ciężka tzn że nie robili DA potrójnej korekty w VAGu.

 

Dla początkujących osobiście proponuję rotację typu SIM czy ELP a do którejś z nich z czasem dokupić DA :D

 

Zresztą każdy musi to doświadczyć na własnej dupie 8-)

 

 

Pozdro

 

 

To i ja coś dodam.

 

Kupiłem DAS-6 PRO z pastami Scholla. Na pierwszy ogień poszło moje bordowe BMW e39.

Fakt, musiałem się trochę namachać. Myślałem jednak, że będzie gorzej po tym co wyczytałem na forum.

Tak więc dało się DA zrobić na twardym lakierze BMW coś, co powoduje pojawianie się uśmiechu z każdym spojrzeniem na auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do zapuszczonego lakieru to rotacja. Jak masz już zadbany lakier i chcesz go co jakiś czas odświeżyć i ponakładać cleanery, glazy czy sealanty, to DA w zupełności wystarczy.

Sam ostatnio do Makity dokupiłem Kestrel Das-6 PRO Power +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynając zabawe z korektą lakieru zdecydowałem się na das6 pro i ogólnie jestem zadowolony. Nie ukrywam że zdecydowałem się na DA ze względu na brak expa w korekcie lakieru, jak podłapie technike to pewnie będzie jakaś rotacja ale póki co to jestem zadowolony i jak na początek moge polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.