Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

miki fajny filmik tylko takich więcej

Lepiej nie, jeszcze ktoś weźmie z tego przykład.

 

szaleństwo, co się dzieje na tym filmiku!?

Jak to co, najpierw falujące obroty generują dźwięki towarzyszące zarzynaniu kota a następnie ktoś improwizuje taniec shinexem na lakierze...

Bez urazy, ale to wygląda jak polerka u lakiernika .. To strasznie szybkie i chaotyczne jest, zero finezji.

Jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwali się eksperci co zrobili może ze 20 aut w życiu i gadają o finezji.

Po za tym nie jest to instruktaż polerowania tylko porównania dwóch gówno wartych maszyn.

Proszę o konkretną odpowiedź: jaka maszyna jest wg Ciebie godna polecenia? Marka i model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem coś od siebie: Festool RAP 150 nie jest wart swojej ceny - to prawda... powinien kosztować 999zł - max.

 

Co do filmu... tak to ja bym się też odważył, ale jedynie na srebrnym aucie, finish padem i glazem. Trochę za hardcore'owo - te kocie ruchy :-] . Zasada: "Nie orać, a głaskać ziemie"

 

P.s Zrobiłem może ze 20 aut, mam nadzieje, ze kolejne 20 wyjdzie mi równie dobrze albo i lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę się nie zgodzić - Rap 150 jest moim zdaniem lepszy od np. 9227, która to kosztuje nieco ponad 1000zł. Dlaczego miałby być od niej tańszy? Lepiej wykonany, lżejszy, bardziej ergonomiczny. Fakt, jest nie powinien być aż tyle droższy. Ale czego się nie zrobi dla zielonego kabelka... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9227
Tą Panią wyceniam jeszcze niżej niż Festoola ;)) Dałbym za nią max 799zł ;) (chociaz to bardzo dobra machina)

W ogóle ceny tych maszyn są bardzo wywindowane.... jakby Makite i Festoola trzepali w Chinach z zachowaniem tej samej jakości technologicznej, wartości sklepowe oscylowałby własnie w takich granicach jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu... tak to ja bym się też odważył, ale jedynie na srebrnym aucie, finish padem i glazem. Trochę za hardcore'owo - te kocie ruchy :-] . Zasada: "Nie orać, a głaskać ziemie"

 

Ten element był lakierowany 20min wcześniej zmatowiony co by syfy zjechać spolerowany FC później MPA 5000 i MPA 11000.

 

Jak będę robił następne czarne auto to zrobię te same kocie ruchy i nagram jak powłoka wygląda po zabiegu pod halogenem, co by ktoś z wielkich ekspertów forumowych później nie zarzucił że hologramy porobiłem.

 

[ Dodano: 6 Wrzesień 2010, 01:08 ]

Proszę o konkretną odpowiedź: jaka maszyna jest wg Ciebie godna polecenia? Marka i model.

 

Ta która jest tania i się nie psuję.

SICO mam 2 lata, wymieniłem szczotki i raz kabel który się uksył. Festoola mam pół roku i już zaliczył serwis ze względu na to że potrafił się wyłączyć kilka razy przy robocie. Jeśli chodzi o makite to bardziej ciężkiego sprzętu jeszcze nie użytkowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Evo

za te pieniądze to raczej stabilizacji brak.

W Angli sprzedaja bardzo podobną polerke pod nazwą Dodo Juice Spin Doctor

za niecałe 100 funciakow.

Maszynki wyglądaja na takie same.

 

Dodo Spin Doctor ma ponoć stabilizacje obrotów i waży 2kg

 

Ciekawa opcja za te pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę robił następne czarne auto to zrobię te same kocie ruchy i nagram jak powłoka wygląda po zabiegu pod halogenem, co by ktoś z wielkich ekspertów forumowych później nie zarzucił że hologramy porobiłem.

 

Pamiętaj, aby przetrzeć jakimś zmywaczem after.

Ogólnie to każdy ma swoją technikę i każdy robi jak uważa. Nie ma co się spinać. Ważny efekt. ;)

 

hitachi i masz w cenie 830 zł makite

W środku są identycznie? (SP18VA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z opini ludzi doswiadczonych, na forum rowniez to to ta sama polerka, rozni sie skokiem na regulacji obrotów :)

Przeczytałem cały temat. Nigdzie nie znalazłem takiego stwierdzenia, że to dwa identyczne sprzęty. Owszem mają podobną, wręcz bliźniaczą charakterystykę, ale to nie jest to samo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z opini ludzi doswiadczonych, na forum rowniez to to ta sama polerka, rozni sie skokiem na regulacji obrotów :)

Przeczytałem cały temat. Nigdzie nie znalazłem takiego stwierdzenia, że to dwa identyczne sprzęty. Owszem mają podobną, wręcz bliźniaczą charakterystykę, ale to nie jest to samo !!!

 

Makita/hitachi

tu masz wypowiedzi na jej temat w porównaniu do makity, i nie krzycz to raz, a dwa korzystaj z wyszukiwarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyszukiwarki staram się korzystać, temat przeczytałem.... za "krzyki i wrzaski" przepraszam ;)

Mimo wszystko twierdzę, że to nie są identyczne polerki, chociaż posiadają bardzo podobne (bliźniacze) charakterystyki. Zresztą możesz to wywnioskować z przytoczonego tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na moc silnika: 500W w DAS-6 vs. 850W w DAS-6 PRO - teoretycznie powinno być sporo trudniej, choć nie wiem czy jest sens dopłacać aż 50% ceny. A w sumie torbę można mieć jak się weźmie DAS-6 od Dodo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a czy ktos uzywal polerki Einhell BT-PO 1100 E ?

Waga 2,2kg

Zakres obrotow 1000 - 3000

Moc 1100 Watt

Elektroniczna reg obrotow

Stabilizacji pewnie brak

w zestawie z walizka

Gwarancja 24 miesiące "door-to-door"

 

Wiem, wiem ,ze dolne obroty troche za duze ale czy przy cenie 185zl. bedzie godna uwagi dla osoby ktora :ad: uzyje jej tylko 1 raz lub 2 w roku? :o

 

einhellbtpo1100e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.