Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

650076 czy można zamontować przedłużke+pad o małej średnicy

 

 

Czyli koledze ciężko samemu poszukać , poczytać (chłonąć wiedzę zawartą na forum) ... powodzenia więc w tej działalności gospodarczej :good:

 

 

Zobacz viewtopic.php?f=23&t=26773&view=unread#unread . Jak myślisz po co ktoś produkuje i wystawia takie przedłużki na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działalność swoją drogą, najpierw pieniądz,wiedza,praktyka , bo bez tego ani rusz. Do tej pory głównie kosmetyka bez korekt lakieru, więc narazie dla mnie to studnia wiedzy ;)

 

powallaPewnie pod rotację te przedłużki produkują i sprzedają :kox: Wybacz, zaraz zabieram się za lekturę... człowiek ciężko przyswaja jak pracuje po 10-12h dziennie, jeszcze w zawodzie, który zupełnie odbiega tematem od tego, czym zajmuje się po godzinach. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla Dzięki za namiary :good: Pozdrawiam i również życzę powodzenia w :ad:

 

Wybór maszyny już podejmę sam, między tymi dwoma co podałem, dłużej czytam i coraz więcej się dowiaduję, więc zmierzam w dobrym kierunku. Dzięki Panowie za pomoc!!

 

PS: Wybór padł na Krauss DB-5800S, w sobotę odbieram maszynę i zaczynam działać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić Graphite 59g243 czy na pierwszy start jest to dobry zakup czy ewentualnie szukać czegoś innego ?? Wiem że tarcza 180mm od razu jest do wymiany i trzeba będzie zakupić coś mniejszego czy to do tej polerki niema problemu z zakupem gadżetów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planowałem kupić polerkę, sprzęt i zrobić sobie lusterko. Czytając ten wątek cały czas nie wiem czy lepiej DA czy rotację. Ale nie o tym.

 

Mam wrażenie (czytając posty z odpowiedziami), że większość udzielających się osób to po części (choćby) także lakiernicy. Niezależnie czy sam miałbym robić korektę, czy zleciłbym to komuś kto się na tym zna (i już to robił), przed tą korektą należałoby poprawić pewne niedoskonałości lakieru, których korekta nie załatwi (w moim przypadku kilka rys "do białego", jakiś odprysk, no i rdza pod lakierem na jednym z nadkoli - purchle)

 

Może ktoś kto jest lakiernikiem i może zrobić korektę byłby chętny?

 

Pacjent to czarny Citroen C4 coupe z 2005 roku. Ja mieszkam między Warszawą a Piasecznem (południe) - i pewnie te rejony najbardziej bym preferował, ale oczywiście mogę podjechać gdzieś dalej...

 

Więcej info na priv.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

651390 Czy do Krauss DB-5800S można założyć BP 75mm( na aukcjach sprzedawany jest dodatkowo z tym talerzem), nie odbije się to źle na maszynie? Dobre rozwiązanie do mniejszych elementów.

Po zakupie S15, 5800 służy mi tylko z BP 75mm :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie myślę nad jakaś polerka za około 500 zł w oko wpadła mi zwłaszcza LARE LITE LR10-125 . Polerka używana w domowych warunkach kilka samochodów rocznie nie chcę chińszczyzny bo już jedną miałem :thumbdown: Musi być rotacyjna i w tej cenie chyba tylko ta lare wydaje się dosyć fajna może ktoś coś o niej więcej napisać czy się nadaje ? Znalazłem jeszcze używaną klika razy MAKITA SA7000C więc wybór jest między Lare Lite Lr10-125 a makitą . Którą byście wybrali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się na zakupem Krauss P7 , chciałbym się od was dowiedzieć czy w tym przedziale cenowym czyli do 600 zł. ta maszyna będzie dobrym wyborem. A może coś innego polecacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie maszyn polerskich jestem kompletnie zielony. Szukam czegoś co będzie jak najtańsze, uniwersalne i nie rozsypie się po kilku użyciach. Będzie użytkowana bardzo sporadycznie bo tylko na moim aucie ewentualnie komuś z rodzinny bym coś zdziałał. Jak na moje warunki detailing to dośc drogie hobby więc nie chce za dużo wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono.

Trochę czasu od ostatniego pytania o Lare LD15-125 Pro minęło więc może ktoś kupił i zdążył przetestować? Widzę (kilkanaście stron wstecz) że dwie osoby zakupiły LD12. Jak wam się pracuje Lare z linii Pro. Szukam swojej pierwszej maszyny. Jestem hobbystą ale mam kilka samochodów (ponadto ogarniam samochody znajomym i rodzinie) i chciałbym żeby było widać na nich jakieś efekty. Oprócz odświeżania lakierów DA służyć mi będzie do nakładania cleanerów,itd. W necie również pusto jeżeli chodzi o opinie o LD15. Najbardziej ciekawi mnie jak wypada ona na tle Rupes LHR15ES który w chwili obecnej jest niewiele droższy. Wiem że ES to stary model ale czy jest sens na użytek domowy płacić ponad 2k za MarkII? No chyba że jest. :o Cena nie jest jakimś głównym priorytetem ale z drugiej strony nie chciałbym wydawać nie wiadomo jakiej kasy na hobbystyczną maszynę.

Ponadto mam pytanie odnośnie wielkości BP w Rupes. To 125mm czy 130mm? Bo w różnych ogłoszeniach są podane inne wymiary. Głównie chodzi o to czy w przypadku BP 130mm jesteśmy skazania tylko na pady 130/150 czy podejdą też 125/150 innych firm?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoję przed zakupem pierwszej maszyny. Moją uwagę przykuł Krauss DB5800S. Jednak mam wątpliwości co do obrotów. Czy zakres 2500 - 6500 to czasem nie za dużo? Dodam że maszyna ma mi służyć do lekkiej korekty lakieru jaki i do nakładania wosku.

Posiadam Honde Civic 8 gen gdzie lakier jest tak miękki że rysuje się od samego patrzenia, więc wole się upewnić przed zakupem czy polerka będzie odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z racji iż chcę iść o krok dalej i przesiąść się z maszyny Power Up( to były moje początki do tej pory jakoś się tam nią pracuje) ale brakuje mi np.stabilizacji obrotów, zbyt ciężka jest ona trochę. Szukam czegoś lepszego. Czy Krauss p7 będzie O.k. Czy ma stabilizację obrotów przy docisku? Budżet 500-700zł(fajnie byłoby się w tej kwocie zamknąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił mi się trochę budżet na maszynę, i szukam czegoś do 700zł +/- 100zł. Zaznaczam że będzie to moja pierwsza jak i prawdopodobnie ostatnia maszyna. Chce żeby była ona jak najbardziej uniwersalna no i nieawaryjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.